Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Za 10ak dana ocekujem poostravanje mera. Splavovi se masovno prebacuju na "matine mode". Fascinantna je ta nasa karakterna crta da po svaku cenu zajebes zakon, a ne da razmislis zasto je donet.  Ovo je na njihovu stetu i samo prolongiraju ono sto je neizbezno

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, precog said:

 a sto se tice gripe, mora sto vise ljudi da se vakcinise na jesen, inace ima da bude prilicno veselo

misliš na vakcinu za regularni grip

Link to comment
23 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

misliš na vakcinu za regularni grip

sezonska vakcina, vrlo bitno da se sto vise ljudi vakcinise da ne bi imali 2 virusa koja vrsljaju okolo i pravila haos, kako predvidjaju epidemiolozi.

  • +1 1
Link to comment

Broj testiranih u dnevnom izveštaju obuhvata sve vrste testova, kako serološke (u suštini gotovo beskorisne za dijagnostiku) tako i PCR, rekao Kon u intervjuu za Novu.

 

Pomenuli ste 9.000 testova dnevno – da li reč samo o PCR testovima ili svim testovima?



To su svi testovi koji se sprovode. Uglavnom su PCR testovi kod onih koji imaju tegobe ili su posebno pregledani iz epidemiološkoh razloga.


https://nova.rs/drustvo/intervju-dr-kon-vrlo-cesto-sam-u-sukobu-sa-vlascu/

 

Link to comment
Broj testiranih u dnevnom izveštaju obuhvata sve vrste testova, kako serološke (u suštini gotovo beskorisne za dijagnostiku) tako i PCR, rekao Kon u intervjuu za Novu.
 

Pomenuli ste 9.000 testova dnevno – da li reč samo o PCR testovima ili svim testovima?


To su svi testovi koji se sprovode. Uglavnom su PCR testovi kod onih koji imaju tegobe ili su posebno pregledani iz epidemiološkoh razloga.


https://nova.rs/drustvo/intervju-dr-kon-vrlo-cesto-sam-u-sukobu-sa-vlascu/  
Ovo je cirkus.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment

za PCR se jedino uzima bris i salje u Batut? Valja sad insistirati na tome koliki broj PCR testova se obradi dnevno, da vidimo zbog koje brojke padaju u nesvest tamo

  • +1 1
Link to comment

Ne samo tamo, zbog povećanja broja zaraženih sada ide i u druge laboratorije, one koje su radile za vreme vanrednog stanja.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment

Sad lepo da se udje na splav i  napise kazna svima koji ne budu nosili maske, plus kazna za sam splav jer ce biti preko 100 ljudi lagano.

 

Ovako se nista ne postize, juce nosim masku u teretani, gde nema 5 ljudi ukupno, a na splavu njih 200-300 djipa bez postovanja icega.

Screenshot_20200704-084427_Instagram.jpg

Link to comment

Sinoć sam oko 21:30 krenuo u laganu šetnju i napravio solidan krug, od Denkove bašte do Trga republike. Išao Bulevarom pa se spustio pored više poslovne do Poštanske, onda malo gore na Ilije Garašanina pa Svetogorskom. Povratak preko Terazija, Kralja Milana, Čubure i Krsta.

 

Već u vreme kad sam krenuo je na ulici bilo vidno manje ljudi nego što sam očekivao, čak su i kafići/restorani koji su inače dupke puni bili praznjikavi. Oko 22 je gomila mesta krenula da se zatvara i u 22:30 je gotovo sve bilo prazno i pusto. Do Trga sam stigao oko 23:15 i, osim u piceriji u Staklencu, nigde nije bilo većih grupa ljudi. Sam Trg, Terazije i Kralja Milana sablasno prazni, do te mere da na fotkama koje sam napravio skoro da nema ljudi. Jedino mesto koje sam video da radi posle 23 je Gradska Pivnica Terazije, čak sam bio u iskušenju da sednem na jedno pivo. 

 

Ima turista (rekao bih mahom bekpekeri iz Evrope), ali se kreću u grupicama po 2-5 ljudi max.

Link to comment

Ljudi bi bili odgovorni da su im stizale poruke da virus nije oslabio, da je u Makedoniji loša situacija, da su objavljeni pravi brojevi u Pazaru, da je insistirano bez publike na utakmicama i tako dalje. Znamo zašto je umanjivana opasnost od virusa. To je rađeno svesno sa namerom da penzioneri budu ohrabreni da izađu na izbore.

 

A ovaj intervju Kona samo dodatno ukopava. 

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...