Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Mogao bi neko da obavesti koronu da smo je pobedili, nije u redu da se i dalje folira da nismo.

 

EcBX2--XYAIvTMZ?format=jpg&name=small

 

(SNS-ov predizborni letak iz Čačka)

  • Hvala 1
Link to comment

Sestrin decko sinoc imao 38, kasljao i izgubio culo ukusa, danas isho do klinike kazu negativan al da dodje u sredu opet. Kako bre negativan uz te školske simptome? 

Link to comment

 

19 minutes ago, Tsai said:

Sestrin decko sinoc imao 38, kasljao i izgubio culo ukusa, danas isho do klinike kazu negativan al da dodje u sredu opet. Kako bre negativan uz te školske simptome? 

test ocigledno masi, ne bi bio prvi kod koga je lazno negativan.

 

nevezano za ovo tvoje,  sta sad mene zbunjuje - vec sam vise puta napisala da sam dva puta posle gripa izgubila culo ukusa, jednom na mesec dana, drugi put na malo krace. mislim da taj drugi nije bio odmah sledece sezone, vec sa par godina razmaka. u prvom navratu, odmah nakon mene, jos nekoliko koleginica je imalo isti simptom, samo je kod njih to krace trajalo.

kada sam otisla kod orl, on je rekao da nema nikakve terapije, ceka se, moze da se nikad ne vrati, moze odmah... uglavnom, zakljucak je bio - desava se nakon gripa, nista iznenadjujuce. medjutim, sudeci po reakcijama kada to ispricam/napisem, nije bas neki opstepoznat i cest simptom gripa. a samo oko mene ga je imalo vise ljudi, bar jedne sezone.

sad se ja pitam da li onda postoje vrste gripa kod kojih se cesce javlja taj simptom nego kod nekih drugih.

 

i posto su mnogi poceli da se prisecaju da su mozda prelezali kovid pocetkom zime, sta kazete za nekog ko je mozda imao covid -14, recimo :sleep:

 

Edited by Aleksija
Link to comment
30 minutes ago, Aleksija said:

 

 

i posto su mnogi poceli da se prisecaju da su mozda prelezali kovid pocetkom zime, sta kazete za nekog ko je mozda imao covid -14, recimo :sleep:

 

 

Negde sam citao ranije, cini mi se da je onaj Nemac Drosten pricao, da oni koji su ranije prelezali neki korona virus imaju antitela i na ovaj. 

 

Edit. Nemoj me drzati za rec, samo po secanju :)

Edited by de Sisti
Link to comment
2 minutes ago, de Sisti said:

 

Negde sam citao ranije, cini mi se da je onaj Nemac Drosten pricao, da oni koji su ranije prelezali neki korona virus imaju antitela i na ovaj. 

 

Edit. Nemoj me drzati za rec, samo po secanju :)

e da, na vise mesta se to pojavljuje. negde sam cak procitala da oni koji su imali sars pre vise od deceniju imaju neku vrstu imune reakcije na novu koronu. mislim na tw, bio je thread o tome da nedostatak anitela kod onih koji recimo prodju asimptomatski ne znaci da ne postoji neko "pamcenje" organizma, a samim tim i bar delimican imunitet. jos jedna od stvari o kojoj nemamo konacno misljenje, dakle.

mada, vecina nas je prelezala neku prehladu izazvanu koronom. nisam sigurna da je to dovoljno.

 

nego me zanima da li zaista postoje vrste gripa koje se vise ispoljavaju kroz gubitak cula i da li postoji neki razlog za to.

 

Link to comment
6 minutes ago, Aleksija said:

e da, na vise mesta se to pojavljuje. negde sam cak procitala da oni koji su imali sars pre vise od deceniju imaju neku vrstu imune reakcije na novu koronu. mislim na tw, bio je thread o tome da nedostatak anitela kod onih koji recimo prodju asimptomatski ne znaci da ne postoji neko "pamcenje" organizma, a samim tim i bar delimican imunitet. jos jedna od stvari o kojoj nemamo konacno misljenje, dakle.

mada, vecina nas je prelezala neku prehladu izazvanu koronom. nisam sigurna da je to dovoljno.

 

nego me zanima da li zaista postoje vrste gripa koje se vise ispoljavaju kroz gubitak cula i da li postoji neki razlog za to.

 

iz glave, nije neubicajeno da grip izazove gubitak cula mirisa ili ukusa. o razlozima sam citao u vezi sa kovidom, napada nervne celije, izmedju ostalog. 

 

Link to comment
1 minute ago, precog said:

iz glave, nije neubicajeno da grip izazove gubitak cula mirisa ili ukusa. o razlozima sam citao u vezi sa kovidom, napada nervne celije, izmedju ostalog. 

 

da, to mi je jasno. za ove ranije se uglavnom govori o nervima, kod nove korone sumnjaju cak na promene u korteksu.

nego mi je zanimljivo da izgleda postoje i neki sojevi virusa gripa koji imaju nesto cescu sliku sa tim simptomima, a oni se trenutno smatraju distinktivnim obelezjem nove korone. hocu da kazem, na jesen ce mozda neko privremeno izgubiti culo mirisa ili ukusa, a nece biti +.

Link to comment

Veravica@ima dana



an hour ago, 11 tweets, 3 min read
  
Kovid 2 - pisala sam vam pre par veceri strahote koje smo doziveli u ponedeljak , ispred infektivne. To se, na zalost, nastavilo i juce , a moj muz je sinoc uz mnogo muke primljen u bolnicu.
Juce oko 14h predao je knjizicu za kontrolu i da podigne nalaz brisa na Covid.Rekli su mu
Da saceka i da ce cekati bar 4 sata. Ovaj put sam bila spremna. Izvadila sam kamper stolicu iz gepeka i smestila muza , koji vec 10 dana ima temperaturu uglavnom preko 39 ! Oko nas su se tiskali ljudi. Mnogo ljudi ! Preko stotinu. Opet,mahom mladi. Sedim na hoklici koju sam,
Takodje ponela od kuce. Gospodin ispred mene place. Ne moze da stoji u redu. Pozitivan je , a nedavno je transplantiran.Ima i diskus...Dajem mu svoju hoklicu , gleda me - ne veruje. Sklanjam se u hlad. Stize sanitet iz Cacka. Sestra iz saniteta drhti od vrucine. Klima zabranjena.
Nudim joj flasicu hadne vode. Teska srca me odbija. Ne sme , kaze, da skine skafander narednih 8 sati...Zato ne pije nista.I ne jede.
Niko nije nervozan. Svi su tupi i bez reakcije. Sve sporo odmice.Nema dovoljno medicinara...Na svaka dva sata prozovu nekoliko ljudi i nestanu.
Rade i bolnicu i ambulantu.Saniteti pristizu.Čačak, Sjenica,Loznica,Šabac,Valjevo,Pozarevac,Ćuprija.Najvise Beograd . Ljudi sede na trotoaru i na travi. Prevelika je vrucina. Moj muź nestao u onoj stolici.Dajem mu cetvrtu flasicu vode.Jedan par poslali iz Mladenovca !
A iz Bgd ih salju u Mladenovac !!! Salju i u Lazarevac. Organizacije nema , zdravstveni sistem puko ! Lekari zarazeni i bolesni. Oni koji nisu , raspadaju se od posla.Bukvalno ! I svi ljubazni , zajedno sa pacijentima prestravljeni od nadolazeceg uzasa ! Negde oko 21h prozivaju
Mog muza. Nekako odlazi do ambulante.
Izlazi ozaren ! Dobio je uput za bolnicu u Zemunu. I test na Covid.Pozitivan.
Nema snage , kaze - da mi bude bolje ili da umrem, ne mogu vise ! Cutim. Srce mi u petama. Vozim prema Zemunu.Izlazim iz kola sa uputom.Sudaram se sa kolicima na
Kojima voze preminulog ! Stiskam srce u šaku...Puni smo , kaze sestra.Idite na nasu neurologiju. Ok.Muz strepi da ga nece primiti.Kazem , vraticu se na Infektivnu i primice te sigurno!Bar na hodnik , kaze. Na neurologiji - nema mesta.Zovu gerijatriju.
Imaju dva mesta.Cekamo
Sanitet da ga odveze na gerijatriju.Sa nama sanitet ceka i doktor anesteziolog sa jedne cuvene privatne klinike.Porodica mu pozitivna, jedini on se razboleo.Kaze, ne znamo nista o virusu, pola klinike nam je zarazeno ! Uplasen je vise os nas. Zna koliko ne znaju !
Svi su jako ljubazni , niko ne podize glas. Vozac im pomaze da udju.Sestra meri temperaturu. 39,7. Saturacija kiseonika dobra 97. Hocete da vozite za nama, pita vozac. Necu, znam gde je gerijatrija.Tu je , davnih godina, umro muzevljev deda...ode sanitet, ja se pored kapije
Raspadam... Ne znam kako sam dovezla kola, ali sam ih dovezla. Temperatura je i jutros bila visoka , veceras je nesto niza. Hlorokin, kombinacija antibiotika,novalgetol,vitamini,probiotik i ko zna sta sve jos...u izolaciji sam i dalje, 11 dana sam svakodnevno izlozena virusu...


https://threadreaderapp.com/thread/1279168442084581376.html?refreshed=yes
Link to comment
Just now, Aleksija said:

da, to mi je jasno. za ove ranije se uglavnom govori o nervima, kod nove korone sumnjaju cak na promene u korteksu.

nego mi je zanimljivo da izgleda postoje i neki sojevi virusa gripa koji imaju nesto cescu sliku sa tim simptomima, a oni se trenutno smatraju distinktivnim obelezjem nove korone. hocu da kazem, na jesen ce mozda neko privremeno izgubiti culo mirisa ili ukusa, a nece biti +.

navodno nije ostecenje korteksa, sto govori da se vecina ljudi oporavi. a sto se tice gripe, mora sto vise ljudi da se vakcinise na jesen, inace ima da bude prilicno veselo. 

 

clanak

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, precog said:

iz glave, nije neubicajeno da grip izazove gubitak cula mirisa ili ukusa. o razlozima sam citao u vezi sa kovidom, napada nervne celije, izmedju ostalog. 

 

 

iz gloove potvrďujem. moja ćerka pre par godina tokom gripa izgubila čula mirisa i okusa na nekoliko dana.

Link to comment

Italijanski biznismen se zarazio u Srbiji, a zatim zbog ignorisanja simptoma i odbijanja da se hospitalizuje napravio klaster od najmanje 5 zaraženih (još 90 ljudi je u karantinu).

 

Quote

03 JULY 2020 21:33

 


Hotbed in Vicenza, manager infected in Serbia | Back in Italy, the refusal to hospitalization and isolation

Five contagions. The anger of the governor of Veneto Zaia: "If a positive refuses hospitalization, we need the involuntary medical treatment".

The patient "zero" of the new outbreak in the Vicenza area is a manager who returned to Italy after a business trip to Serbia where he was infected during a dinner.  The man, despite having clear symptoms of the coronavirus, refused treatment and isolation, continuing his social and working life, until he got worse and was forced to be hospitalized in resuscitation. He infected 5 people, while nearly 90 are in quarantine.

It was the governor of Veneto himself, Luca Zaia, who reconstructed the history of the Vicenza outbreak by pointing out the incorrect behaviour.   

Patient Zero, who returned from Serbia on June 25th after meeting a 70 year old positive of Covid-19, began to have symptoms on the same day, having "several business and extra-working contacts, including a private party and a funeral" on the 26th and 27th. "On the 28th - Zaia explained - he went to the emergency room, swabbing and testing positive, but refusing hospitalization. If one is master of his life, however, he must not be able to jeopardize that of others.  

Not respected the isolation - hospitalized, after much insistence even of the mayor of his town, on July 1, the manager is currently in resuscitation and it also emerged that on the 30th, although he knew he was sick, he saw other people.  The second case of positivity emerged on June 30, "after at least 6 asymptomatic days", for one of the other occupants of the car that went to Serbia, and third and fourth on July 1, in the second case for an undeclared car occupant.  

The last case, at the Ulss 6 Euganea, concerns a woman who came to the emergency room in Schiavonia on 29 June, claiming to have had contact with patient zero. "The investigation was difficult due to the denial of certain data, such as work and contacts. They knew that a person they met in Serbia turned out to be positive, a symptomatic refused hospitalization and then attended parties, the lady did not say things: that way we do not come out of it," the governor concluded.

 

https://www.tgcom24.mediaset.it/cronaca/veneto/focolaio-vicenza-manager-contagiato-in-serbia-tornato-in-italia-il-rifiuto-al-ricovero-e-allisolamento_20242601-202002a.shtml (translation by Deepl)

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...