Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

kapiram da su se kinezi prilicno pitali za prvi talas, zato je i bilo neke strategije. 

ako se dobro secam, kinezi su dali neku izjavu pre nego sto otisli iz srbije oko mera, kako se ne postuju vise ili slicno.

kapiram da je sada ovo u potpunosti prica sa radikalima kao glavnim akterima i zato sve puca i sve je prepusteno na sopstvenu inicijativu lekarima, osim da ne prave buku.

 

Link to comment

@harper 

@duma

 

Prijatelji fudbala

 

Dok jebeni Vucic ne uvede obavezu nosenja maske svuda..vi, ja i svi mi zavisimo od dobre volje pucanstva da masku nosi i rizikujemo svaki put kad odemo bilo gde.

 

Nije tu meni Kon previse kriv ako PeraMikaLaza kaze "Ma nemam ja to, sta ce meni maska..lazu to da sakriju da Gejts cipuje Srbe"..dok mi dise za vratom u Maksiju.

 

Krizni stab i drzava ne postoje..nema ih.

Od ponasanja svakog pojedinacno zavisi koliko ce ovo da nas unakazi.

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, SNARC said:

Puno toga mogu da kazem i za Kona i za sisatu..ali ne treba stab da mi kaze da jedem tri puta dnevno i udahnem bar 30 puta u minuti.

Nešto si se zabrojao.

Quote

For humans, the typical respiratory rate for a healthy adult at rest is 12–18 breaths per minute.

Link to comment
Just now, James Marshall said:

 

Ako i taj drljavi Krizni štab priča o tim istim maskama, ako uz pomoć dva klika možeš da vidiš da ljudi u NP padaju kao muve, de ti meni objasni eto šta koga košta da stavi tu masku u prevozu, koliko treba biti mudar da se skonta da je mogućnost zaraze višestruko manja ako oba lica nose masku a ne samo jedno ili dva. 

Odakle ti to da se ne nose maske u poslednjih par dana?  Otkako je svim postalo jasno šta se dešava svi nose maske. Ljudi su prethodno bili obmanjivani da to nije onaj virus, da je najbolje da se sad svi zarazimo, ... To su pričali ljudi koji su eksponirani kao struka. 

Link to comment

Treba da donesu bilo kakvu obavezujucu odluku, a ne preporuke! Drugo, kad donesu odluku, da je se drze, a ne da jedan prica jedno, drugi drugo, a sprovodi se trece. AKo su se zajebali u odluci, promeni je, prilagodi je.

 

Ovako, preporuka je nosenje maski i 2m distance i niko nista. Da je kazna 10.000 dinara i da je to obavezno, drugacije bi se vecina ponasala.

 

Kad je pocela prpa, promenilo se i ponasanje. Sad kad gori pod nogama, sad ne znaju sta da rade!

Link to comment

treba krenuti od toga sta je u psihovoj glavi, ne sta prica 

a to je da mu se jebe zivo koliko ce ljudi da umre sve dok se ovako ili onako moze zamutiti i amortizovati njihovim izjavama.

on svrasava na najveci bdp u regionu, da se kurci 'uspesima', i broj umrlih ga realno ne dotice sve dok sistem ne pukne i ljudi krenu izlaziti po ulicama zbog toga, tj to mu ugrozi opstanak

 vucice ovo do granica pucanja, nece on jos nista ogranicavati, jer ako sad zatvori/ogranici rad puko je ekonomski najstrasnije . sad koliko dobro moze da proceni i hoda po ivici, ne znamo

Link to comment
2 minutes ago, fren said:

Ja danas verujem da je narod ovde stoka.

 

Verujem da to mislis ali ja ti ne mogu pomoci oko toga.

 

1 minute ago, SNARC said:

@harper 

@duma

 

Prijatelji fudbala

 

Dok jebeni Vucic ne uvede obavezu nosenja maske svuda..vi, ja i svi mi zavisimo od dobre volje pucanstva da masku nosi i rizikujemo svaki put kad odemo bilo gde.

 

Nije tu meni Kon previse kriv ako PeraMikaLaza kaze "Ma nemam ja to, sta ce meni maska..lazu to da sakriju da Gejts cipuje Srbe"..dok mi dise za vratom u Maksiju.

 

Krizni stab i drzava ne postoje..nema ih.

Od ponasanja svakog pojedinacno zavisi koliko ce ovo da nas unakazi.

 

 

Pravis klasicnu gresku uopstavanja i generalizacije. Svako od nas moze da navede more slucajeva nepostovanja zdravog razuma, koliko juce sam morao da "zamolim" (na svoj uobicajeni nacin) dva momka da prestanu da me jasu u redu u prodavnici ali nije u tome problem. Problem je u tome sto je takvo ponasanje svesno ili nesvesno projektovano od strane vlasti ako ne kao pozeljno onda bar kao dopusteno. Nije na "narodu" da namece trendove i principe ponasanja jer "narod" nema u rukama alate da ih nametne, cak i da je u stanju da napravi konsenzus oko toga koje trendove i principe zeli da nametne. Kad se s pozicije moci emituje volontarizam, laganje, stelovanje informacija, izvlacenje, odbranastvo i neznanje naravno da ces kao posledicu imati nedisciplinu, neodgovornost, nesigurnost sta treba da radis, oslanjanje na sopstvenu procenu rizika koja varira od informisanosti i  inteligencije onoga ko procenjuje i slicno.

 

Kao sto rekoh, budala ima svuda na svetu i uglavnom su u vecini, nisi nam otkrio toplu vodu. Time je odgovornost onih koji znacajno uticu na drustveni narativ veca.

Link to comment
13 minutes ago, InvisibleLight said:

treba krenuti od toga sta je u psihovoj glavi, ne sta prica 

a to je da mu se jebe zivo koliko ce ljudi da umre sve dok se ovako ili onako moze zamutiti i amortizovati njihovim izjavama.

on svrasava na najveci bdp u regionu, da se kurci 'uspesima', i broj umrlih ga realno ne dotice sve dok sistem ne pukne i ljudi krenu izlaziti po ulicama zbog toga, tj to mu ugrozi opstanak

 vucice ovo do granica pucanja, nece on jos nista ogranicavati, jer ako sad zatvori/ogranici rad puko je ekonomski najstrasnije . sad koliko dobro moze da proceni i hoda po ivici, ne znamo

granica pucanja se meri danima, ako ja dobro razumem.

 

meni je juce jedna prodavacica sa maskom ispod brade dobronamerno citirala nestorovica: ma bolje nam je da sad to obavimo, leti, kaze nestorovic. sto da se gusimo ispod maske. onda sam joj takve horore ispricala da verujem da nije mogla da spava. nadam se da ce nositi masku.

u situaciji gde das ljudima izbor izmedju vise "istina", naizgled naucnih, i to jos na tv-u, ne mozes da ih sasvim krivis. mada ni da sasvim aboliras.

poenta je da niko nije sasvim racionalan u ovoj situaciji, za to placamo drzavu, da nas utera u najracionalniji mod. doduse, u srbiji je placamo za suprotno, al jbga.

Edited by Aleksija
  • +1 1
Link to comment

Ovo stanje sada je 1/1 rezultat preporuka Vlade i kriznog štaba. Sve može plus virus je oslabio. Te poruke su napravile haos, a one su poslate sa ciljem da se sve predstavi da je normalno i podigne izlaznost na izborima 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

da, strasno koliko ljudi koji naizgled nisu mamlazi slusaju nestorovica

i da, ova papazjanija od ponasanja je velikim delom odraz stavova kriznog staba, naravno

Link to comment
Quote

 

Zamenik direktora Kliničkog centra Kragujevac Slobodan Milisavljević izjavio je da je u Kragujevcu došlo do eskalacije situacije sa koronavirusom i da je ceo sistem vraćen u kovid sistem.

On je za televiziju Pink rekao da je povećan broj obolelih i da ima više teških slučajeva nego u prvom naletu.

Milisavljević je rekao da mladi lekari i lekari srednje dobi dobrovoljno odlaze iz Kragujevca u Novi Pazar kako bi pomogli obolelima.

On je dodao kako misli da se korona može pobediti.

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a615676/KC-Kragujevac-o-situaciji-sa-koronavirusom.html

Link to comment

https://nova.rs/drustvo/tokom-prethodne-noci-dva-smrtna-slucaja-na-infektivnoj/

 

 

“U pitanju su uglavnom mlađe osobe između 30 i 50 godina koje nam dolaze sa ozbiljnom kliničkom slikom, obostanom upalom pluća. Manji broj ima lakšu kliničku sliku, koja može da se prati ambulantno i koji mogu da budu u kućnoj samoizolaciji”, rekao je Stevanović novinarima u Beogradu.

Kako kaže, karakteristično je da sve više obolevaju mladi koji nemaju neke hronične bolesti, a koji imaju tešku kliničku sliku i završavaju u jedinicima intezivne nege.

“Samo na Infektivnoj klinici tokom noći imali smo dva smrtna slučaja”, rekao je Stevanović.

On je naveo da je popunjenost kapaciteta Infektivne klinike 95 odsto i da svaki dan otpuštaju 10 do 15 pacijenata, a da se isti broj primi.

 

Nisam ceo tekst c/p.

 

Uz tri preminula u Pazaru (info sa N1), petoro do sada, te ocekujem velike cifre danas, sto zbog stvarne lose situacije, sto zbog mera koje treba da uvede.

 

Link to comment
Quote

Govoreći o potrebi za restriktivnim merama u Beogradu, Vesić je istakao da su se apeli zasad pokazali više nego dovoljni

Odlično, nek samo nastave da apeluju, to je super, mnoge zemlje su se samo apelovanjem izvukle iz sranja sa koronom.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...