Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Just now, Apollo Creed said:

 

Zašto "stoka neotesana"?

Ljudi su se ponašali upravo u skladu sa preporukama struke.

Upravo tako, ovde se ništa nije radilo mimo preporuka strruke. 

Meni je strašno da nekom nije jadno što mi sad željno iščekujemo šta će psiho da saopšti večeras.

U Srbiji se prihvata  da je narod stoka, a oni su pustili derbi, turnire, saopštavali da je ovo sasvim drugi virus.

 

 

Link to comment
3 minutes ago, Apollo Creed said:

 

Zašto "stoka neotesana"?

Ljudi su se ponašali upravo u skladu sa preporukama struke.

 

Puno toga mogu da kazem i za Kona i za sisatu..ali ne treba stab da mi kaze da jedem tri puta dnevno i udahnem bar 30 puta u minuti.

 

Puno toga je do nas.

Link to comment
16 minutes ago, vememah said:

A toliko im se objašnjava... :fantom:

 

Kad bi im se nedelju dana u 20 uveče na RTS1 puštalo kako izgleda po bolnicama i kakve posledice mnogi od preživelih imaju, naravno da bi se većina urazumila.

+1

dva dana emitovati na TV  "spontano "snimljene priloge kako inspekcija naplacuje 50K dinara Miletu i slicnima i da vidis kako se nose maske :fantom:

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

 

I ja tako mislim, ovo u kombinaciji sa tim da priznaju da su pogriješili (da On prizna da je pogriješio) i da se nedobog neko pozove na odgovornost... Not gonna happen. 

neće on da prizna da je pogrešio, već će po običaju to da svali na neodgovorni narod, a ne bi me čudilo da pusti niz vodu nesposobni krizni štab.

Link to comment
2 minutes ago, Miljenko said:

Nema sanse da se zatvori sve ponovo, pa makar ljudi padali po ulici. Jedino od cega se sigurno ubire porez je usluzna delatnost, odnosno igre na srecu.

 

Tjah, završiće ljudi ili na ulici ili pod ulicom. 

A pre svega toga će pući zdravstveni sistem koji sada radi na 200%. One mere iz marta nisu služile toliko za zaštitu stanovništva koliko za zaštitu zdravstvenog sistema. 

Veruj mi, to je najgora stvar koja može da nas zadesi. 

 

Link to comment
15 minutes ago, vememah said:

U smislu da na duši nosi dobar deo od tih sto i kusur hiljada umrlih na duši jer im nije predočio da treba da nose makar krpu na licu i te kako jeste.

Pratim prilicno Faucija i njegove izjave, objave i slicno, smatram ga kredibilnim izvorom informacija. Njegove preporuke su uvek smislene, a komunikacija uskladjena sa recipijentima. 

Mislim da on nije jedini koji odlucuje i da je ova objava imala za cilj da prizna, posredno, da nisu tada bili u mogucnosti da otvoreno kazu ljudima da nose maske (politicka odluka).  

Ovo je moje misljenje, nemam nikakve tajne informacije ili uvid iza kulisa koje bi potvrdile ovo.

Link to comment
6 minutes ago, SNARC said:

 

+ Da sa zabrani i zestoko kaznjava izlazak iz jebenog stambenog prostora bez maske..ni ulica ni park nista..a u materinu.

 

Stoka neotesana.

 

1 minute ago, James Marshall said:

Opet bi hvatali krivine, izlazili bi gledajući ima li murije napolju, pa ako ih vide, staviće masku. Jebo majku, to je neki patološki poremećaj, ono, samo da zajebe sistem. Onaj isti sistem za koji inače glasa.

 

Kako vas lako uhvati taj "narod je kriv jer je stoka" narativ, nije ni cudo da vecina u Srbiji stalno glasa za te drljave father figures autoritarce. Hajde sad da svalimo svu krivicu na narod za svakodnevne promene ponasanja i poruka vlasti, za "struku" u kojoj svako prica u javnosti sta mu se cefne, za predisponirano privilegovane debile bez mozga koji misle da su iznad zakona, pravila i korone kojih, inace, ima svuda na svetu, za svecano otvaranje posle prvog talasa koje je pocelo od toga da se izadje u susret naprednjackoj pesadiji po teretanama, nocnim klubovima, navijackim poselima i drugim firmama od kojih vlast uzima reket, za opstu medijsku konfuziju nastalu od Vucicevog ludjenja koje svakog dana ima drugaciju formu, za ceo taj javni galimatijas koji vlast emituje i koji bi sludeo Hegela i Kanta licno, kamoli nece Peru i Ziku.

 

U Srbiji tradicionalno ne zive paragoni discipline i drustvene odgovornosti, ne zive ni u drugim delovima sveta osim, u velikoj meri, u Skandinaviji i u par totalitarnih rezima na dalekom istoku, ali ponasanje populacije u ovakvim situacijama u drustvima kakvo je nase je nepogresivo ogledalo ozbiljnosti, strucnosti i profesionalizma onih koji imaju sve poluge da upravljaju javnim prostorom. Kriviti "narod" za ovo ili ono je uvek bila i uvek ce biti nepodnosljiva intelektualna lenjost.

  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, SNARC said:

 

Puno toga mogu da kazem i za Kona i za sisatu..ali ne treba stab da mi kaze da jedem tri puta dnevno i udahnem bar 30 puta u minuti.

 

Puno toga je do nas.

Kako MI možemo da znamo kakav je sad virus? Koliko je obolelih?

Da li smo MI puštali Nestorovića da po svim televizijama priča kako je umrlo samo 250, kao od običnog gripa?

Svugde bi bilo ovako da se struka i vlast  ponašala kao kod nas. Apsolutno je krivica je na vlasti i takozvanoj struci. 

Link to comment
Just now, harper said:

 

 

Kako vas lako uhvati taj "narod je kriv jer je stoka" narativ, nije ni cudo da vecina u Srbiji stalno glasa za te drljave father figures autoritarce. Hajde sad da svalimo svu krivicu na narod za svakodnevne promene ponasanja i poruka vlasti, za "struku" u kojoj svako prica u javnosti sta mu se cefne, za predisponirano privilegovane debile bez mozga koji misle da su iznad zakona, pravila i korone kojih, inace, ima svuda na svetu, za svecano otvaranje posle prvog talasa koje je pocelo od toga da se izadje u susret naprednjackoj pesadiji po teretanama, nocnim klubovima, navijackim poselima i drugim firmama od kojih vlast uzima reket, za opstu medijsku konfuziju nastalu od Vucicevog ludjenja koje svakog dana ima drugaciju formu, za ceo taj javni galimatijas koji vlast emituje i koji bi sludeo Hegela i Kanta licno, kamoli nece Peru i Ziku.

 

U Srbiji tradicionalno ne zive paragoni discipline i drustvene odgovornosti, ne zive ni u drugim delovima sveta osim, u velikoj meri, u Skandinaviji i u par totalitarnih rezima na dalekom istoku, ali ponasanje populacije u ovakvim situacijama u drustvima kakvo je nase je nepogresivo ogledalo ozbiljnosti, strucnosti i profesionalizma onih koji imaju sve poluge da upravljaju javnim prostorom. Kriviti "narod" za ovo ili ono je uvek bila i uvek ce biti nepodnosljiva intelektualna lenjost.

 

Ako i taj drljavi Krizni štab priča o tim istim maskama, ako uz pomoć dva klika možeš da vidiš da ljudi u NP padaju kao muve, de ti meni objasni eto šta koga košta da stavi tu masku u prevozu, koliko treba biti mudar da se skonta da je mogućnost zaraze višestruko manja ako oba lica nose masku a ne samo jedno ili dva. Mi možda jesmo intelektualno lijeni za promišljanja nekih dubljih sociološko-antropoloških zakonitosti, ali koja se intelektualna ljenost krije iza misli "boli me kurac da nosim masku" ili "ma neće mene, idem na derbi" 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, steins said:

 

Tjah, završiće ljudi ili na ulici ili pod ulicom. 

A pre svega toga će pući zdravstveni sistem koji sada radi na 200%. One mere iz marta nisu služile toliko za zaštitu stanovništva koliko za zaštitu zdravstvenog sistema. 

Veruj mi, to je najgora stvar koja može da nas zadesi. 

 

Meni je to jasno. Ja sam pri privatnom sektoru i video sam promenu ponasanja ljudi, nakon startne neozbiljnosti. To na zalost nije iskorisceno na pravi nacin i sada nam ostaje da se cuvamo kako znamo i umemo.

Link to comment
8 minutes ago, SNARC said:

 

Puno toga mogu da kazem i za Kona i za sisatu..ali ne treba stab da mi kaze da jedem tri puta dnevno i udahnem bar 30 puta u minuti.

 

Puno toga je do nas.

 

Da jbg,al tebe i mene nisu puštali po tv i novinama da pričamo kako je virus slab, da ne treba nositi više maske, da je bezbedno ići...svuda, da je čak sad najbolje da se zarazimo.

To je bila zvanična poruka države i ne osuđujem ljude ni mrvicu zbog toga što/ako su se ponašali u skladu sa tim.

 

  • +1 4
Link to comment
Just now, James Marshall said:

 

Ako i taj drljavi Krizni štab priča o tim istim maskama, ako uz pomoć dva klika možeš da vidiš da ljudi u NP padaju kao muve, de ti meni objasni eto šta koga košta da stavi tu masku u prevozu, koliko treba biti mudar da se skonta da je mogućnost zaraze višestruko manja ako oba lica nose masku a ne samo jedno ili dva. Mi možda jesmo intelektualno lijeni za promišljanja nekih dubljih sociološko-antropoloških zakonitosti, ali koja se intelektualna ljenost krije iza misli "boli me kurac da nosim masku" ili "ma neće mene, idem na derbi" 

 

Sta prica o maskama? Koliko puta su samo o tome promenili misljenje i koliko razlicitih clanova kriznog staba je iznosilo javno razlicita misljenja? Imas drzavu koja ti kaze "idi na derbi slobodno, bezbedno je" a onda kukas na nekog klinca sto nije bio dovoljno mudar da na taj isti derbi ne ode. Da i ne pricam o toj teoriji o "dva klika" u drzavi gde ne znam da li 30% ljudi koristi internet, od koijih vecina ne dobaci dalje od drustvenih mreza. Nema tu nikakvih dubokomislecih sociolosko-antropoloskih zakonitosti, stvar je vrlo jednostavna - kakvo ponasanje provociras iz pozicije moci kao pozeljno takvo ponasanje i dobijes.

  • +1 1
Link to comment

kad je google izbacivao one statse za smanjenje mobilnosti naroda, kad je bio lockdown kod nas bilo smanjeno za 98% u retail & recreation sekciji, oko 90% u grocery & pharmacy

onda su počele pripreme za izbore i da se gura priča kako virus slabi, kako je gotov i potučen do nogu, narod je instant reagovao a kako i ne bi posle 40 dana karantina.

 

da se narod nije pridržavao mera u aprilu onda se ovi izbori ne bi mogli ni održati već bi na pola maja imali ovo što imamo danas.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

 

Kako vas lako uhvati taj "narod je kriv jer je stoka" narativ, nije ni cudo da vecina u Srbiji stalno glasa za te drljave father figures autoritarce. Hajde sad da svalimo svu krivicu na narod za svakodnevne promene ponasanja i poruka vlasti, za "struku" u kojoj svako prica u javnosti sta mu se cefne, za predisponirano privilegovane debile bez mozga koji misle da su iznad zakona, pravila i korone kojih, inace, ima svuda na svetu, za svecano otvaranje posle prvog talasa koje je pocelo od toga da se izadje u susret naprednjackoj pesadiji po teretanama, nocnim klubovima, navijackim poselima i drugim firmama od kojih vlast uzima reket, za opstu medijsku konfuziju nastalu od Vucicevog ludjenja koje svakog dana ima drugaciju formu, za ceo taj javni galimatijas koji vlast emituje i koji bi sludeo Hegela i Kanta licno, kamoli nece Peru i Ziku.

 

U Srbiji tradicionalno ne zive paragoni discipline i drustvene odgovornosti, ne zive ni u drugim delovima sveta osim, u velikoj meri, u Skandinaviji i u par totalitarnih rezima na dalekom istoku, ali ponasanje populacije u ovakvim situacijama u drustvima kakvo je nase je nepogresivo ogledalo ozbiljnosti, strucnosti i profesionalizma onih koji imaju sve poluge da upravljaju javnim prostorom. Kriviti "narod" za ovo ili ono je uvek bila i uvek ce biti nepodnosljiva intelektualna lenjost.

Ja danas verujem da je narod ovde stoka. Na poslu je od 50 do 100 ljudi zarazeno, dosta njih dolazi s temperaturama i drugim simptomima na posao, kriju se da su bolesni da ne bi isli na bolovanje. Izgovori su ja imam kredit i sl. Nije im dovoljno sto je jedan kolega u Mladenovcu na aparatima, u 30im, ima dvoje sitne dece. Vlada neka potkazivacka atmosfera, ko je cetnik, ko je partizan, tuzakanje ovaj ima simptome a ne ide kuci itd. Sve zataskavaju u firmi inace jer je ovo direktna posledica izbora. 

  • +1 2
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...