Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

11 minutes ago, barrcode said:

The first national seroepidemiological study showed that during the coronavirus epidemic, 6.4 percent of the population in Serbia developed immunity on the new virus, media reported on Tuesday.

 

Koji mediji? Još se ne zna koliko taj imunitet traje, mesec dana, 3, 6 ili uopšte. Sve više se javlja ponovljenih slučajeva.

  • +1 1
Link to comment

Direktor novopazarske bolnice Meho Mahmutović je Rasimov kadar, bio je i gradonačelnik Pazara i državni sekretar u min. zdravlja.

 

Quote

Pedijatar, medicinu završio u Prištini, doktorirao u Beogradu, potpredsednik SDP (Sandžačke demokratske partije), gradonačelnik Novog Pazara u dva mandata (septembar 2009 – maj 2016). Na mestu gradonačelnika je smenio dr Mirsada Đerleka. U oktobru 2016. postavljen je za državnog sekretara u Ministarstvu zdravlja, gde ostaje do početka juna 2018. Četvrtog juna 2018. vraća se u Novi Pazar i postaje direktor Opšte bolnice, na kojoj funkciji ponovo smenjuje (sic) dr Mirsada Đerleka. No bez brige, jer dr Đerlek, sada lider SNP (Sandžačke narodne partije), po profesiji neurolog, momentalno biva postavljen za pomoćnika ministra trgovine, turizma i telekomunikacija. Da pojasnim, i sebi i drugima, svi su oni u udobnome krilu SDP Srbije, a da vam još više približim, to su oni uljudni i tihi što su „kod Rasima“, a ideologija im je sopstveno trajanje.

https://www.danas.rs/dijalog/visestruki-povratnik-u-sirenju-lazne-nade/

Link to comment

 

 

Nisam odgledao celu emisiju, ali Sandžakpress tvrdi da Džemil Divanefendić, član Kriznog štaba za borbu protiv pandemije korona virusa u Novom Pazaru i načelnik Gradske uprave Novog Pazara, koji je gostovao u njoj, ne zna (pre će biti "ne zna") da kaže broj umrlih od koronavirusa tamo.

Edited by vememah
Link to comment

i jankovic hejtuje toplo vreme i uv zrake jer nisu obavili poso.

da li je stvarno lakse biti tunjavi seoski idiot nego otvoriti recimo worldometer i videti kakva je situacija u kataru, ekvadoru, saudiarabiji?

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

to je otprilike jedino od nestora mogao da cuje, u pvih mesec dana smo znali da toplo vreme ne znaci nista. 

 

sa druge strane, ne verujem da nisu bili toga potpuno svesni. vise je to u skladu sa zvanicno drzavnom poliikom da se zazmuri i nada da ce virus sam da ode. 

  • +1 1
Link to comment

Mozda sunce i UV zraci ubijaju virus, problem je sto je virus medju gradjanima i oni ga prenose i sire. A virus kao takav moze i da "nestane", a tretnutno ima previse domacina i zato se siri.

 

Katar, UAEi sl. imaju drasticno drugaciju klimu od nase i nisu za poredjenje.

Edited by Milosh76
Link to comment

bilo bi lepo da neko istrazi koji se broj respiratora koji su kupili zapravo koristio proteklih meseci a koliko ih trune po skladistima i podrumima...koliko stotina miliona evrica su se tu ugradili

Edited by 1n54jd3r
Link to comment
11 hours ago, steins said:

Neko sranje se desilo očigledno70fee7bead395eabebaa8fbc5da67bab.jpg

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

pročitala sam otvoreno pismo hirurga iz Pazara direktoru, poslao je na prinudno anesteziologa , ionako ih nemaju jer je ovaj neprimereno kao reagovao pošto je ekipa iz Kragujevca nešto pogrešila i mladi policajac preminuo a dvojicu drugih su onda transportovali hitno za BG  u pratnji baš tog anesteyiologa jer drugog nije ni bilo da ih održava u životu.. Ljudi pucaju  bukvalno o dstresa i svega al jebi ga najvažnije je da s eskinu umrlice... i za to treba motkama da ganjaju one medju sobom koji im to rade  ali je i tamo izgleda društvo podeljeno  neverovatno čak i ovakvoj situaciji

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

 

2 minutes ago, 1n54jd3r said:

bilo bi lepo da neko istrazi koji se broj respiratora koji su kupili zapravo koristio proteklih meseci a koliko ih trune po skladistima i podrumima...koliko stotina miliona evrica su se tu ugradili

 

Lepo sam ja napisao pre par meseci da av i šetnja respiratora po Srbiji podseća na Glavu šećera... 

Link to comment

Gluposti koje "stručni štab" iznosi u javnost se zapatebez problema kod građana. Oko 20. maja sam baš imao raspravu sa kolegama. Naravno većina je bila uverena da virus slabi i da će ga toplo vreme uništiti. Nikakvi primeri iz Brazila, Ekvadora, Katara, UAE, Saudijske Arabije, Indonezije ne pomažu.

Link to comment
5 minutes ago, Facundo Orellana said:

Gluposti koje "stručni štab" iznosi u javnost se zapatebez problema kod građana. Oko 20. maja sam baš imao raspravu sa kolegama. Naravno većina je bila uverena da virus slabi i da će ga toplo vreme uništiti. Nikakvi primeri iz Brazila, Ekvadora, Katara, UAE, Saudijske Arabije, Indonezije ne pomažu.

Pa sto da ljudi ne veruju, kad je struka™ rekla...

 

Onda se ljudi razočaraju u nauku, jer je u medijima zastupaju nekompetentni lupatori željni pažnje...

 

I onda se pitamo odakle ravnozemljaši i antivax ekipa... 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...