Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Sve sto se ovde prigovara Pazarcima samo pokazuje kakav je Srbija fail od drzave, kako i onda kad treba da zavede red tamo ali evo i kad treba pomoci. 

 

Problem se polako internacionalizuje, bracni par Izetbegovic se angazuje, sledeci je naravno Erdogan. 

 

Toliko o liderstvu, moci...

Edited by dillinger
Link to comment
Just now, dillinger said:

Sve sto se ovde prigovara Pazarcima samo pokazuje kakav je Srbija fail od drzave, kako i onda kad treba da zavede red tamo ali evo i kad treba pomoci. 

 

Pitanje se polako internacionalizuje, bracni par Izetbegovic se angazuje, sledeci je naravno Erdogan. 

 

Toliko o liderstvu, moci... 

apsolutno, to je poenta.

nece mnogo drugacije biti ni u drugim mestima ako - ili pre kad se stvar jos malo ubrza.

Link to comment

Pa u krugu te bolnice nema nista da je proizvedeno u ovom veku, a da nema na sebi ili zastavu Emirata ili EU
Norveska i Japan zakazali? Ili su se mozda fokusirali na aparaturu.
Rece novinarka da su onaj sator doneli iz Kg, al Beograd verovatno ne zna ni da uopste postoji ta bolnica.

Link to comment
3 hours ago, NiZdr said:


 

 

Taj lik zivi u Zarkovu, cuo sam razne price o njemu i cime se sve navodno bavi, ali sve je iz druge-trece ruke.

Zadnji put sam ga video krajem prosle godine kad se na sred Spasovdanske ulice kurcio novim kolima.

Neki beli Bentley sa svajcarskim tablicama, kaze da je njegov, ali ga je tretirao kao da ga je "nasao" :D

Link to comment
Quote

 

Veravica@ima dana

2 hours ago, 11 tweets, 2 min read
  
E , ovako...Nadam se da vam ovo moje iskustvo nikada nece biti potrebno , ali za slucaj da se ipak nadjete u neobranom grozdju ( ne daj boze ) dobro je da znate sta mozete da ocekujete... jutros u 10 (sad vec juce) bili smo ispred kovid ambulate , jer je temperatura koju vec
Sedam dana ima moj muz , stigla do skoro 40 stepeni ! I ja sam popunila covid formular i predala knjizicu , zeleci da se kao i on testiram , mada nemam nikakve simptome. Ispred kovid centra bilo je vise od 50 , uglavnom mladih ljudi. Medju njima poneka
Trudnica i nekoliko malisana. Skoro svi cekaju strpljivo , trazeci hlad na 35 stepeni. Tek poneko pokusa da se, bezobrazno provuce. Medicinsko osoblje komunicira sa nama kroz prozor , sa prvog sprata. Tako prozivaju pacijente i traze licne podatke.
Oko 16h prozvase i nas dvoje ! Pluca cista , muzu rekli da privatno uradi CRP , a ja dobila napismeno i overeno da sam " zdrava zena". Ko ne veruje , moze da vidi izvestaj ! Doktor je smatrao da ne treba da se testiramo i pored simptoma koje je muz uredno prijavio.
U privatnoj lab uzeli krv za CRP i rekli da ce poslati na email. Mi otisli kuci. Rezultati ubrzo stigli , nalaz znatno iznad gornje granice. Zovem kovid ambulantu , kazu vratite se. Vratimo se i tek onda snimak pluca , osenceno plucno krilo , uput za D.Misovic i savet da ipak ne
Idemo ! Odlazimo u Misovic , salju nas na Infektivno na trijazu ! U infentivnoj pakao ! Vise od stotinu , opet uglavnom mladog sveta ! Do 35-40 godina ! Tek po neko stariji. Doktori u zastitnim odelima po nesnosnoj vrucini, rade bez predaha ! Ocigledno je da ih nema dovoljno , a
Zarazeni samo pristizu ! Sanitetska vozila dolaze kao na traci. Iz cele zemlje ! Najvise iz Uzica . Onda Pozega, Loznica , Leskovac, Vranje. I Beograd , naravno. Stariju covek sedi ispred bolnice , na klupi i prima infuziju ! Zenu bez svesti smestaju u
Sanitet i pored nje mini bocu sa kiseonikom ! Panika , shvataju da je boca prazna...trce po novu , voda lije sa njih. Nogavice zastitnih pantalona selotejp trakom zalepljene za cipele !Pokusavaju da se zastite mladi momci, vozaci saniteta. Cutim i trpim bolove u kicmi jer stojim
Duze od 12 sati ! Sanitet neprestano dolazi , kisa pljusti , guzva ne jenjava...U neko doba prozvase muza . Ozbiljni doktori , sve profi kao da im je danas prvi pacijent. A ne trista prvi ! Pregled , KKS , bris na covid , terapija Levoxa antibiotik , kontrola za 3 dana kada ce
Stici i rezultat brisa. Ako bude lose , da dodje odmah ! Ljubazno , sa puno razumevanja i autoriteta govori mu doktor Aleksandar ! Veliki Aleksandar ! Mlad covek .U znoju lica svog , ispod maske i vizira , u kompletnom zastitnom odelu. Ne videsmo mu lice ,ali smo videli obraz !
Čist ,svetao ,sa Hipokratovom zakletvom ! Neko mu je ukrao mesto u Kriznom stabu , dok on spasava zivote. I rizikuje svoj ! Sjajni doktori i sestre su na Infektivnoj klinici , sakriveni iza razvaljenih zidina bolnice...kuci stigosmo u 00,30 pregazeni i umireni..
Nije moglo krace.

 

https://threadreaderapp.com/thread/1277750233192189953.html?refreshed=yes

Link to comment
Quote

Dok društvene mreže preplavljuju snimci i fotografije iz novopazarske bolnice na kojima se vidi da bolesnici na hodnicima primaju infuziju, a doktori nezvanično govore da su kapaciteti bolnice popunjeni i da im nedostaju osnovna sredstva za rad zbog čega je pokrenuta građanska akcija prikupljanja pomoći za ovaj grad, ministar zdravlja Zlatibor Lončar rekao je juče da je situacija u ovom gradu „pod apsolutnom kontrolom“.

 

– Situacija je bila alarmantna zbog velikog priliva pacijenata u kratkom roku, ali nije istina da je u Novom Pazaru 12 osoba umrlo za protekla 24 sata. Nije istina da nema opreme, materijala i lekova, rekao je Lončar, a preneo je Kurir. Isto je izjavila i direktorka Batuta Verica Jovanović, koja je kazala da se u Novom Pazaru i Tutinu epidemiološka situacija „apsolutno drži pod kontrolom“.

 

Šta bi tek bilo da nemaju apsolutnu kontrolu

Link to comment

The first national seroepidemiological study showed that during the coronavirus epidemic, 6.4 percent of the population in Serbia developed immunity on the new virus, media reported on Tuesday.

Link to comment

Njegovi respiratori 

Quote

Kako nam je rečeno, tek sada se krenulo sa formiranjem Respiratornog centra i izgradnjom instalacija potrebnih za njegovo puštanje u funkciju. Ovaj proces mogao bi da potraje više od sedmicu dana. Trenutno su u funkciji tri transportna respiratora.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...