Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, Filozof manijak said:

Ne pratiš dovoljno studiozno.

Suzi je vrlo poznata 

mastermajnd u disciplini: dresura gl.urednika, vlasnika svih nacionalnih frekvencija

Link to comment
Ma jok, povuko se dok se ne slegne prasina oko orgijanja u izbornom stabu

Ma naravno da mu nije nista (ALI KAKOOOO?) samo me ova glupaca ekstremno nervira.

 

Link to comment

A je l neko zna u čemu je fora sa klima uredjajima? U jednoj vesti vidim da su ih ugasili u nekoj bolnici a u drugoj vesti vidim da "lekari savetuju" da se ne koriste klime u kući??

Link to comment

Neka od nepotvrđenih teorija je da korona virus može da opstane i bude zarazan u vazduhu koji klima recirkuliše.

 

Lično sam skeptičan prema toj teoriji.

Edited by Sammael
  • +1 1
Link to comment

Valjda je problem sa centralnim klimama u velikim prostorijama i institucijama, koje mogu da pospese sirenje virusa..a ne sa ovim kucnim dvanaesticama koje hlade stanove.

Link to comment
5 minutes ago, SNARC said:

Valjda je problem sa centralnim klimama u velikim prostorijama i institucijama, koje mogu da pospese sirenje virusa..a ne sa ovim kucnim dvanaesticama koje hlade stanove.

Tako i ja razumem. Ali na RTSu je slika stambene zgrade sa posebnim klimama na svakom stanu i vest da se ne savetuje korišćenje klime u stanu. Nisu elaborirali.

Link to comment
7 minutes ago, SNARC said:

Valjda je problem sa centralnim klimama u velikim prostorijama i institucijama, koje mogu da pospese sirenje virusa..a ne sa ovim kucnim dvanaesticama koje hlade stanove.

 

To, kod mene u poslovnoj zgradi je još pre neki mesec odlučeno da se centralni sistem neće uopšte uključivati ove godine.

Link to comment

Pričalo se na početku pandemije da kineski stručnjaci nisu dozvolili da VMA bude kovid-bolnica zbog centralne klimatizacije zato što može da raširi virus.

 

Ima i ova studija po kojoj je klima pomogla da se zaraze osobe koje nisu sedele za istim stolom kao zaražena osoba, već su bile udaljene nekoliko metara.

https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/26/7/20-0764_article

Edited by vememah
Link to comment

To mi je sve poznato za centralne klime a i zdravorazumski je: neko bolestan kašlje pa se taj vazduh ubaci nekom drugom u sobu. Ali u čemu je problem sa klimama u stanovima, prema RTSu?

Link to comment
3 minutes ago, trustno1 said:

To mi je sve poznato za centralne klime a i zdravorazumski je: neko bolestan kašlje pa se taj vazduh ubaci nekom drugom u sobu. Ali u čemu je problem sa klimama u stanovima, prema RTSu?

 

Jel znas onaj vic o frajeru koji je sunetio po kucama..a u izlog ordinacije stavio veliki sat ? :)

 

Drugim recima..kako da stave sliku centralne klime a da narod to razume ? 

Naravno, ovako su napravili samo goru zabunu.

Link to comment

Koliko se secam oni na kruzeru u Japanu su se vecinom preko klime i zarazili. Ja u ofisu imam svoju klimu koja nema dodir s ostalim ofisima i redovno je drncim ovih toplih dana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...