Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 hours ago, morgana said:

nosite li maske? idete li u kafice, na terase? tj zivite li koliko toliko normalno. treba mi sensei, pa sam odlucila da slusam forum. sem za maske, njih nosim u zatvorenom svakako.

Maske u zatvorenom javnom prostoru. Kafana samo u bašti sa finom distancom, nas nekoliko za bar 3 spojena stola. Normalno socijalizovanje koliko toliko, viđam moje matore i tazbinu sa distance i napolju.  Na poslu u sali zabatalio skafander i ostao u jednokratnom mantilu+ n95+ vizir, drži me činjenica da sad dolaze sa negativnim testom. Sa kolegama na dužinu prendreka kad se jede/pije/puši.

Link to comment
9 minutes ago, freakns said:

auuuuu

pa kako ces medj svet bez frizera? :wacko:

 

sto se mog rezima tice, zabole me za njihove mere. ako idem negde, stavljam masku, zbog drugih, kao i ranije. u kafice idem kad mi se ide, u restorane kada sam gladan. ako me zakaci, jbg.

Ja kafiće niht, trzne centre od prosle nedelje niht, na klopu vikendom na salaše, preko nedelje nigde... Masku nosim kad ulazim u radnju, na otvorenom je ne nosim, ali i retko idem negde peške... 

 

Lepota rada od kuce u ova vremena dolazi do izražaja...

Link to comment

Ne idem više u kancelariju. Ne koristim gradski prevoz ni inače, a sad izbegavam i taxi i idem svojim autom. Viđam se s prijateljima koji nisu u rizičnim grupama, ali okupljanja do 5 ljudi max i to preferiram napolju. Idem po kafićima i restoranima ali ne sedam ako je gužva tj. ako ne mogu da imam distancu od bar 1.5m i sedim isključivo napolju. U prodavnicama i TC nosim masku.

 

S kevom sam minimizirao kontakt, vidim je max jednom nedeljno na kratko i tražim da sedi daleko od mene. 

 

Idem u teretanu ali gledam da vežbam što dalje od ostalih, kad radim kardio obavezno kod otvorenog prozora i perem ruke kao mahnit posle svakog kruga vežbi.

 

Rukujem se s ljudima ali vodim računa da posle toga relativno brzo operem ruke, zagrlio sam se s nekim od prijatelja ukupno tri puta posle vanrednog stanja, bez ljubljenja. Mnogo mi je to sjebano :(

 

Nisam išao po klubovima (iako sam pre korone išao bar jednom nedeljno u klabing) i bio sam samo na 2 masovnija okupljanja koja su bila na otvorenom (projekcija filma na otvorenom, rođendan na splavu) i na oba sam se tripovao solidno da ću da pokupim koronu. Dakle kad se ja koji sam prilično opušten tripujem, ne mogu da zamislim kakvo je psihološko stanje onih koji nisu opušteni.

Edited by Sammael
Link to comment
Treba da ulete u studentske domove i da testiraju bas sve koji se tamo nalaze. Oni koji su negativni mogu kuci, pozitivni ili izolacija ili neka od kovid bolnica.
zaboravio si da je student danas negativan a već sutra može biti pozitivan i usput preneti tu svoju pozitivnost na još pola Malog Mokrog Luga

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Na pitanje da li će neko kontrolisati poštovanje mera i da li će biti sankcija za one koji ih se ne pridržavaju, Kisić Tepavčević je rekla da, za sada, nisu planirane bilo kakve sankcije, ali da se i kaznene mere mogu očekivati, ukoliko mere zaštite ne budu široko prihvaćene i poštovane.

I mere se odnose samo na Beograd.

Lepo se nasmejah citajuci ceo izvestaj.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Link to comment

Ali kakvo je ovo zajebavanje, ja stvarno nemam reči. Ovo čak nije ni privid pokušaja da se nešto reši. Sad već počinjem ozbiljno da se tripujem da namerno čekaju da sve toliko eskalira da zaključavanje ostane jedina opcija, mada tu stvarno ne vidim ni ekonomsku ni političku ni bilo kakvu drugu logiku.

Link to comment
2 hours ago, morgana said:

nosite li maske? idete li u kafice, na terase? tj zivite li koliko toliko normalno. treba mi sensei, pa sam odlucila da slusam forum. sem za maske, njih nosim u zatvorenom svakako.

 

Nosim u supermarketima, GSP-u (retko ulazim) i sl. zatvorenim prostorijama, na otvorenom nikad i nisam.

Jednom sam sela u baštu kafića i neću još neko vreme.

Družila se sa nekim bliskim prijateljima unutra u stanu, 1 na 1, al ni to više neću jer se oni viđaju s masom ljudi, žurke i sl.... u početku su bili oprezni pa sam taj rizik dopuštala.

Iskulirala sve pozive za masovne događaje, lol.

Razmatram ponovo šetnje kao vid druženja, ali sad moraju noćne jer je danju jebeno pretoplo.

Najvažnije mi je što i dalje radimo od kuće i ne moram ni u GSP ni na radno mesto. Kad već imam privilegiju da se čuvam, čuvam se.

 

  

54 minutes ago, Apollo Creed said:

U Beogradu će od sutra obavezno da bude nošenje maski u zatvorenom prostoru, odnosno autobusima, gradskom i međugradskom prevozu, kafićima, tržnim centrima itd. Mere će morati striktno da se nadziru.

 

Podsetimo, članovi Kriznog štaba predložili su da se ograniči radno vreme noćnih klubova i splavova do 23 sata, restorana do 19 sati, ali i da se smanji broj okupljenih u zatvorenom prostoru prilikom organizovanja porodičnih proslava (svadbi, rođendana, krštenja i slično).

Zar nisu ovo za obavezno nošenje u prevozu već uveli? Lol

 

 

 

Šta bi s onim pričama od prošle nedelje da će se granice zatvarati?

Link to comment

@Halvard Ne vidiš je jer je nema. Ja sam ubeđen da će oni pustiti ovo bez bilo kakvih radikalnih mera koje smo imali, pre svega jer kontam da su svesni da će ljudi da odlepe kući bez plate, ili sa smanjenom platom a jasno je da bi potencijalni karantin trajao barem mesec dana minimum. Pustiće oni ovako kako je, uz povremenu radikalizaciju mera, ali sumnjam da će da idu "do kraja", naravno, zbog sebe, ne zbog naroda. 

Link to comment
2 minutes ago, Shitgenstein said:

Zar nisu ovo za obavezno nošenje u prevozu već uveli? Lol

 

To je kao onda za vreme vanrednog stanja kad je bar tri puta "od sutra" bio zabranjivan rad teretana i kladionica. :D

Link to comment
Quote

Dvoje preminulo od korone u Kliničkom centru Vojvodine, Infektivna klinika puna

Na Infektivnoj klinici u Novom Sadu, u protekla 24 časa, od kovida-19 preminule su dve osobe, a sa 70 pacijenata, koliko ih je trenutno smešteno, kapacitet je skoro popunjen, tako da se Klinika za ortopediju pretvara ponovo u kovid bolnicu.
 
Pokrajinska vlada naložila je da se ponovo zabrane posete staračkim domovima, rekao je pokrajinski premijer Igor Mirović.
 
Juče su preminuli su muškarac iz Vrbasa star 63 godine i žena stara 83 godine koja je bila štićenik privatnog staračkog doma u Petrovaradinu. Ona je druga osoba iz ovog doma koja je preminula od korone, nakon što je jedan muškarac umro početkom juna. 
 
Prema zvanično dostupnim podacima, od početka epidemije u martu, u Vojvodini je od kovida-19 umrlo 26 osoba. 
 
Mirović je izjavio da se sada svakog dana u Vojvodini registruje od 20 do 40 novih pacijenata, najviše u Novom Sadu. On nije precizirao kakva je situacija po gradovima. 
 
Prema njegovim rečima, pacijenti iz cele Vojvodine smeštaju se u Klinički centar u Novom Sadu, a mesta ima za još njih petoro. Zbog toga se Ortopedija sprema za prijem obolelih, a moguće je i da će bolnice u Pančevu, Subotici i drugim gradovima imati delove za lečenje kovid pacijenata. 
 
Kako je naveo, mada je primetan rast broja novoobolelih, većina ima lakšu kliničku sliku ili nema simptome, a sada će uslediti donošenje određenih mera kako bi se suzbila epidemija.
 
"Situacija u Vojvodini nije dramatična, ali nije ni za potcenjivanje i očigledno je da je virus tu. Veći je rast broja obolelih nego onih koji se smeštaju na Kliniku, tako da je statistički to povoljna okolnost, ali virus je nepredvidiv i moraju se preduzimati dodatne mere", naveo je Mirović.
 
On je dodao da gotovo nema naselja na teritoriji Vojvodine koje nema bar jednog obolelog, a da situacija nije tako dramatična kao u nekim drugim krajevima Srbije, ali je za oprez i primenu mera zaštite.
 
Naveo je da je Novi Sad prvi po broju obolelih, kao i broju ljudi u samoizolaciji, što je i očekivano, jer je najveći grad sa više od 400.000 stanovnika i aktivnim društvenim životom - klubovima i izlascima.
 
Autor: 021.rs

 

Link to comment
9 minutes ago, Time Crisis said:
jer je najveći grad sa više od 400.000 stanovnika i aktivnim društvenim životom - klubovima i izlascima.

studenti, klubovi i izlasci se postepeno pozicioniraju tamo gde su gastarbajteri bili u martu. krivci za sve.

 

za prvi pik prvog talasa nije bila kriva vlada i njihovo forsiranje priče o najsmešnijem virusu sa fejsa i sad za drugi pik prvog talasa nisu krivi izbori i predizborna kampanja

:covid19:

 

 

Link to comment
15 minutes ago, omiljeni said:

studenti, klubovi i izlasci se postepeno pozicioniraju tamo gde su gastarbajteri bili u martu. krivci za sve.

 

 

Mislim da ovaj put neće ići s krivcima, već sa "život (više) ne može da čeka" 400 hiljada ljudi mora da živi i da se kreće itd

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...