Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Znači, noćno splavaranje se nastavlja, samo sad sa maskama koje će država rigorozno kontrolisati kao i broj ljudi. Pa bar će biti za penzije. Da se čuvamo da nas ne udari autobus i sve će biti u redu

Link to comment

Dvaput sam išao na pivo od sredine marta, oba puta krajem maja i u razmaku od dva dana. Šišam se kod kuće mašinicom, ne jedem napolju i viđam se sa jako uskim krugom ljudi, vozim bicikl sam, vežbam u prirodi, tako da sam sveo rizik na minimum.

 

Inače, drugar koji leži na Bežaniji dobio rezultat da je negativan, doktorka se smeje i kaže da ima još ljudi sa upalom pluća i apsolutno svim simptomima koji su takođe dobili negativne rezultate, iako je očigledno o čemu se radi.

Link to comment

Sto se tice ponasanja, nosim masku u prodavnicama (ovde nosi svaki 15.kupac), u guzve ionako ne idem, tako da ne trpe uobicajene aktivnosti vani. Tenis samo singl!

 

Ono sto nisam vratila je prskanje namirnica kad dodjem iz kupovine, ne mogu, moram da cuvam i mentalno zdravlje, tacno bih poludela da opet prskam kutije s robom

 

 

Link to comment

tenks svima na odgovorima, moja rutina ce i nadalje biti maske u zatvorenom, prorijedjene posjete kaficima i to samo terasama, izbjegavanje guzve. nazalost, put u herceg novi se ni ne nazire na horizontu. 

 

Link to comment
29 minutes ago, napadaj said:

Inače, drugar koji leži na Bežaniji dobio rezultat da je negativan, doktorka se smeje i kaže da ima još ljudi sa upalom pluća i apsolutno svim simptomima koji su takođe dobili negativne rezultate, iako je očigledno o čemu se radi.

 

Da li se zna koji su testovi u pitanju?

Link to comment

 U gradskom saobraćaju će kontrolisati oni sami:covid19:, a banke i tržni centri imaju svoje obezbeđenje. Postoje službe koje već mogu to da kontrolišu ali će se verovatno u nekom momentu uključiti deo inspekcije i komunalne policije. Za sada to treba da rade zaposleni u tim prostorima, poput obezbeđenja. Građani se ne mogu drugačije kažnjavati osim da im se onemogući ulazak u prevoz ili u te objekte - kazao je prof, dr Tiodorović i dodao da dve trećine potvrđenih u poslednjih pet dana pripadaju Beograđanima. 

Prema njegovim rečima nije se razgovaralo o vanrednoj situaciji u srpskoj prestonici, ni o zatvaranju klubova, i ograničavanju kafana i restorana:Jova:

Link to comment
1 hour ago, freakns said:

auuuuu

pa kako ces medj svet bez frizera? :wacko:

 

sto se mog rezima tice, zabole me za njihove mere. ako idem negde, stavljam masku, zbog drugih, kao i ranije. u kafice idem kad mi se ide, u restorane kada sam gladan. ako me zakaci, jbg.

 

Isto i kod mene. Srecem se sa vrlo ogranicenim brojem prijatelja i to samo vani, ne idem u goste nigde niti mi iko dolazi, kad izadjem sedim vani i gledam da koliko god mogu budem udaljen od drugih ljudi (sto je kod mene u centru vrlo uslovna daljina), GSP ne koristim, kad radim onda sam van zemlje sto je gecrkt odavno, jedino gde dolazim u veci rizik su prodavnice, ogranicen broj njih u blizini u koje ulazim samo ako nema guzve. Naravno, pranje i dezinfekcija ruku obavezni ako se izadje bilo gde. Otkako sam saznao da je covek koji mi je radio stepeniste u ulazu pozitivan, a bar tri nedelje se muvao po ulazu, shvatio sam da ne mogu da imam potpunu kontrolu i da je ubedljivo najbolja mera koju mogu da sprovedem upravo fizicka distanca od svih i svakog i izbegavanje bilo kakve guzve.

 

Jednostavno, pokusavam da napravim takav balans da strah od korone ne utice previse na moje dnevne rutine a da te rutine svedem na nivo najmanjeg moguceg rizika, sto savetujem i svim drugima koje znam. Ovo sve ce trajati jako dugo i ostavice posledice na mentalno zdravlje kod ljudi, mislim da je veoma vazno organizovati zivot tako da frustracija i panika budu sto je moguce manje i da budu vezane iskljucivo za ono sto se sebi mora uskratiti jer nema drugog resenja. Ko bude odlucio da mu korona u potpunosti upravlja zivotom napravice sebi veliku stetu.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...