Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 hours ago, Meazza said:

U pravu je znaci bio onaj iz Imena Ruze sto se drao na monahe kad se smeju i pricao im kako lice na majmune tako.


Ja sam mislila na ono bahato i neodgovorno ponasanje koje nekog moze kostati zivota, i to jos od strane medicinskog osoblja wtf

Verujem da je mnogima odbrambeni mehanizam da negiraju ozbiljnost situacije ali zaposleni u zdravstvu bi trebali znati bolje od toga :ph34r:

 

 

 

 

Link to comment

Ma nema teorije da se izbegne kontakt sa virusom kao se tako lako prenosi i zadržava, uzaludno je. Pare, kese, korpe, vrata...

Ti ćeš taj hleb kontaminirati dok ga vadiš iz kese, ako nećeš njega tu je tetrapak mleka koji je ko zna ko sve predhodno dodirnuo, da ne govorim o svežim namirnicama.

Link to comment
Just now, Anonymous said:

Otkud onda virus na kvakama itd.?

 

kasljanje u ruku pa pipanje kvake, kasljanje u pravcu kvake pa se trč trč ponešto zakači, pipanje kvake rukom koja je kontaminirana od ranije kontaktom sa nekom drugom kontaminiranom povrsinom (mislim da je ovo znatno slabije)

Link to comment
1 minute ago, mraki said:

Ma nema teorije da se izbegne kontakt sa virusom kao se tako lako prenosi i zadržava, uzaludno je. Pare, kese, korpe, vrata...

Ti ćeš taj hleb kontaminirati dok ga vadiš iz kese, ako nećeš njega tu je tetrapak mleka koji je ko zna ko sve predhodno dodirnuo, da ne govorim o svežim namirnicama.

 

Zato mikrotalasna. Ali slažem se, ako ovo podivlja jedino ozbiljan karantin spašava.

Link to comment
 
Tuga je sto je tacno da je potez karijere, mislim da ga je usralo. Srecom pa se ovde sve brzo zaboravlja, tako ce i ovaj potez karijere.
nek ne placamo dzaba te doktore.

sent from bubamoto

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

Otkud onda virus na kvakama itd.?

ako kijas, kasljes ili dises u pravcu kvake, moze da se nadje tu

 

virus nije krpelj. treba prati ruke i ne dirati lice, ali ovoliko opsesivne dezinfekcije je bas preterivanje, po meni. 

Link to comment

Ako ne bude pandemije kod nas, to će ili značiti da virus nije toliko jak ili da zaista imamo taj srpski gen koji neutrališe sve, uključujući i zdrav razum. Trenutno je puno ljudi na ulici, sedi se intenzivno po kafićima, masku nosi svaki trideseti, u Maksiju je dosta ljudi na malom prostoru a samo neki radnici na kasi i mesnom odeljenju imaju rukavice, 

Link to comment

Evo sta CDC kaze
 

Quote

Coronaviruses are generally thought to be spread from person-to-person through respiratory droplets. Currently there is no evidence to support transmission of COVID-19 associated with food. Before preparing or eating food it is important to always wash your hands with soap and water for 20 seconds for general food safety. Throughout the day wash your hands after blowing your nose, coughing or sneezing, or going to the bathroom.

It may be possible that a person can get COVID-19 by touching a surface or object that has the virus on it and then touching their own mouth, nose, or possibly their eyes, but this is not thought to be the main way the virus spreads.

In general, because of poor survivability of these coronaviruses on surfaces, there is likely very low risk of spread from food products or packaging that are shipped over a period of days or weeks at ambient, refrigerated, or frozen temperatures.

 

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

dr kon jutros na n1 kaze da sada apsolutno preporucuje nosenje maski u zatvorenom prostoru sa puno ljudi - na poslu, u marketu i sl, dok se, uz postovanje distance od 2 m od sagovornika, u setnju moze i bez maske u ovoj fazi.

tako sam nekako sebi postavila stvari i intuitivno.

i ja se danas ponašala slično, dakle krenula preko brda do cvetkove pijace

ruksak na leđima, neka mala kineska (ratna :D) tašnica napred u kojoj je lova, kartica, rukavice, puder (da lakše navučem rukavice), gel za ruke itakoto

elem, mislila sešću lepu u olimpu na klupu pa ću tu (pre pijacei prodavnica) da stavim masku i rukavice

ništa od toga, olimp zabavljen, e sad, u moj mozak to ne staje, što je olimp zabravljan a kafići nisu :wacko:

 

dakle negde usput nakačila masku i stavila rukavice

zeznuto, sva para koju izdišem ide na naočale i zamagljuje, jbg

 

dobro, idemo dalje

 

bila u menjačnici (117 kurs), potom u apoteci (redovni lekovi za moje penzose, imam ih dvoje), širom otvorena vrata, samo troje unutra (koliko je šaltera) ostali drže po 2 m a i više

ima lekova, paracetamol već škripi, ništa od dezinfekcije osim hidrogena

 

onda, maksi, veliki, na cvetkovoj pijaci

ništa red napolju, ništa maske osoblja, dosta ljudi unutra, izbegla da ulazim

 

ekspozitura biošpajza na cvetku, užas, bar 5 ljudi unutra, sve opušteni, isto izbegla ulaženje

 

par malih radnjica, sve ok, malo naroda, svi lepo čekaju napolju, ušla, pazarila, izašla

 

pijaca, ima štotša, limun ništa ne valja a 300 din, rekla bih da je i ostalo pojako što se cena tiče, ali već sam se dosta bila natovarila pa nisam ništa ni pazarila

 

ruksak na leđa, pa nazad preko brda, opet negde kod olimpa skinula rukavice i bacila u smeće, spustila i masku, to ću da dezinfikujem za bar još jednu upotrebu

 

e da, prošla sa maskom pored nekog kontejnera u kom je verovatno nešto crklo, vonja ko bez maske :D, tako da bi trebalo da je jasno o delotvornosti istetm

 

kad sam stigla kući, pred ulazom skidanje patika, skidanje jakne, sve iz ruksaka napolje pa na terasu

jbg, ne znam koliko sada sve to da držim na nekom vetru i vazduhu pa da budem kao sigurna :dry:

 

opšti utisak:

cca 1% ljudi koje sam sretala je bilo sa maskom, jedna baba (70 god cca ) sedi ispred pijace i puši, osim nje nisam videla starijih

saobraćaj kolima i saobraćaj pešački inače rekla bih uobičajeno

 

 

Edited by dùda
Link to comment
42 minutes ago, Ravanelli said:

 

+1

 

samo ne znam koliko je verovatno da nas naši evropski prijatelji kasnije integrišu jer ćemo na svaki antiruski i antikineski potez stavljati veto

lepo se igra tita već duže vremena. možda je to i najbolje ako već mile još uvek nije spreman da se suoči i uđe u evropu

PItanje je dal ce imati u sta da nas integrisu. Jedna stvar je vec gotovo izvesna, EU posle ovog sranja sigurno vise nece biti ista kao sad,

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...