Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

U Nisu, bar u centru, kafici i kafane ne rade...(ili sam ja jutros poranio, bilo je oko 11:00 i samo u jednoj basti dva coveka, ne znam dal su gosti ili zaposleni, ostalo sve zatvoreno), pijace rade (bar Palilulska i Velika), zatvorena je "Cvetna" pijaca pored Tvrdjave na kojoj se prodavalo sve i svasta. po apotekama nema onoga sto svi traze, ali je na ulici dosta ljudi sa maskama...ispred dragstora i nekih mesara se ceka na ulici, ulazi po jedan ili dva kupca, drzi se rastojanje, piljare rade,...

Link to comment
13 minutes ago, Caligula said:

 

Tuga je sto je tacno da je potez karijere, mislim da ga je usralo. Srecom pa se ovde sve brzo zaboravlja, tako ce i ovaj potez karijere.

Podsećaće nas redovno

Link to comment
15 minutes ago, Caligula said:

 

Tuga je sto je tacno da je potez karijere, mislim da ga je usralo. Srecom pa se ovde sve brzo zaboravlja, tako ce i ovaj potez karijere.

treba ga glasati.

Link to comment
2 minutes ago, Ravanelli said:

 

+1

 

samo ne znam koliko je verovatno da nas naši evropski prijatelji kasnije integrišu jer ćemo na svaki antiruski i antikineski potez stavljati veto

lepo se igra tita već duže vremena. možda je to i najbolje, ako još uvek mile nije spreman da se suoči i uđe u evropu

Na stranu što ovde nema strateškog razmišljanja ni kad nije virus, sad je došlo do 'Oj Turčine, za nevolju kume'

Link to comment

Ako ocekujete neku posiljku, bolje idite sami do Poste. Za mene je stigao paket 12og, nisu me obavestili ni u sanducetu ni porukom i danas kada sam otisao rekli da su ga juce popodne vratili...

Link to comment

+1

kako kaže naš pametan narod, umiljato jagnje 2 ovce sisa :happy:

- sada treba lepo sa kinezima, dok ne prođe ova pošast, treba se nabaviti materijal za zdravstvo, a kada prođe nadam se da će im čitav svet lupiti sankcije da se puše, sve fabrike odmah vratiti u us i evropu, ko to ne želi da učini uvesti carinu na robu koju proizvodi u kini po kosovkom receptu :happy:

Link to comment
18 minutes ago, nautilus said:

 

sasvim je ok kupovati hleb u pekarama koje imaju haccp standard i gde vam ga prodavacica daje sa rafova. problem je u samoposlugama sa pipacima, to izbegavam.

 

Jel bilo priče da se neko zarazio preko hrane? Ja se nešto ne sećam. Ne računam one na početku što su jeli šišmiše ili šta već.

Edited by Time Crisis
Link to comment
9 minutes ago, maheem said:

Podsećaće nas redovno

 

Cekaj prvo da vidimo koliko ce mrtvih da bude. Ako ih bude malo, podsecace nas sigurno, daj boze da nas podseca.

 

 

Link to comment
18 minutes ago, darling said:

zar nije da ce se virus zadrzati na plasticnom omotacu hleba? 

 

Prvo sto utadis izvadis leb i bacis plastiku, operes ruke.

Link to comment

Zaboravih...prolazim pored sedista Kucne nege u Nisu i vidim osoblje ispred...jedna od njih pomerila masku, u ruci sa rukavicom drzi cigaretu, prsti prilepljeni za lice, uziva u cigareti...pa sta ce joj rukavica i maska ako prakticno lize rukavicu...

Radi u Kucnoj nezi gde se radi najstarijim, najugrozenijim, nepokretnim pacijentima...

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Jel ima neko vesti kakva je situacija u gradu Kikindi?

Dvoje zaraženih su u Novom Sadu. Doktori i sestre iz bolnice koji su bili u neposrednom kontaktu sa obolelim su u izolaciji, koja ističe ovih dana. Ostali rade 24 sata, padaju s nogu.

Ovih dana istiše onaj rok od dve nedelje, pa će se znati koliko je uzelo maha. 

 

 

Link to comment
10 minutes ago, Time Crisis said:

 

Jel bilo priče da se neko zarazio preko hrane? Ja se nešto ne sećam. Ne računam one na početku što su jeli šišmiše ili šta već.

 

Kapriam da ako zaraženi pipne hleb preneće virus na njega. Ja uzmem hleb, protrljam oči ili usta mahinalno i zaražen sam. Moguće je da grešim.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

prenos je kapljicnim putem znaci prsti i dlan onoga ko pipa hleb moraju biti kontaminirani nekom telesnom izlucevinom, recimo da se iskijao u ruku, pa pipao hleb. inace i da se iskijao u ruku ali pre recimo pola sata i da mu se osusilo to, virus nece tako rado skociti sa koze na hleb jer ga hemijske veze vise privlace za kozu 

Link to comment

Ne znam, nešto mi to ne pije vodu - oni što rade na kasi (a većinom su bez rukavica) dnevno ispipaju milion proizvoda, do sad bi cela zemlja bila zaražena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...