Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

1 hour ago, iDemo said:

Imam putnika iz Beograda (na Etihadu), leti posle 1/Aug tako da ce morati da ima "negativan test" uradjen na 2-3 dana pre leta. Iskustva, lokacije, koshtanje?

Unapred zahvalan.

Imaš na temi Coronavirus u Srbiji...

Rekoše da može na Torlaku, rezultati gotovi istog popodneva, unapred se uplaćuje 6000. Mejlom jave da je rezultat gotov, a onda se skine i štampa iz baze podataka e-zdravlje.

Link to comment
15 minutes ago, Lena said:

Imaš na temi Coronavirus u Srbiji...

Rekoše da može na Torlaku, rezultati gotovi istog popodneva, unapred se uplaćuje 6000. Mejlom jave da je rezultat gotov, a onda se skine i štampa iz baze podataka e-zdravlje.

Super, hvala!

Link to comment
On 28.7.2020. at 2:41, Haralampije said:

Ne lupetaj

 

Koji to poznati virus ili bakterija trenutno osim korone može da ti se nadje na maski u Srbiji i da ti ugrozi ozbiljno zdravlje ili život?

Ebola? Oh wait, ne prenosi se tako, čak i da je ima trenutno u Srbiji. Koji, dakle?

Link to comment
1 hour ago, trustno1 said:

 

Koji to poznati virus ili bakterija trenutno osim korone može da ti se nadje na maski u Srbiji i da ti ugrozi ozbiljno zdravlje ili život?

Ebola? Oh wait, ne prenosi se tako, čak i da je ima trenutno u Srbiji. Koji, dakle?

 

Razni rinovirusi (obična prehlada), prisutni i leti. Ima ih jako puno, da ne lupam napamet, to znaju oni koji se bave medicinom. Par puta me uhvatilo leti, nimalo prijatno da ti je telesna temperatura 38, a napolju 40.

Inače, sa psihološke tačke, sigurnije se osećam sa vizirom i maskom ispod njega. Slobodnije se krećem, daje mi samopuzdanje. Za sada izdržavam nekako po ovim zaparama, pre izlaska napolje se nalijem vodom.

E da, koliko u kontinuitetu smeju da se piju kapsule selena? Deficitaran je u prirodi, ali nisam sigurna da li smem duže vremena da pijem (uzimam 1 kapsulu dnevno poslednjih mesec dana, nekad 2). :unsure:

 

Link to comment
2 hours ago, trustno1 said:

 

Koji to poznati virus ili bakterija trenutno osim korone može da ti se nadje na maski u Srbiji i da ti ugrozi ozbiljno zdravlje ili život?

Ebola? Oh wait, ne prenosi se tako, čak i da je ima trenutno u Srbiji. Koji, dakle?

Najbolje bi bilo da samo citas sta ozbiljni ljudi ove pisu a ne da lupetas kako eto osim za kovid, za sve ostalo postoji lek, vakcina bla bla bla.Sad opet lupetas o eboli. Pa...maske nisu izmisljene ove godine zbog korone vec se koriste odavno kao zastita . Cilj nosenja je prevencija sirenja respiratornih infekcija i ne verujem da bi iko voleo u ovoj situaciji da dobije makar i obicnu prehladu za koju ti kazes da se lako leci.Simptomi vecine respiratornih infekcija su slicni ako ne i isti i nije trenutak za opterecivanje zdravstvenog sistema a ni samog sebe pitanjima zasto imam povisenu t . i zasto kasljem  ako nisam nosio masku.Sve maske o kojima smo ovde pricali zovu se JEDNOKRATNE, bile one pamucne, hirurske, epidemioloske, N95, KN95.....sto jasno govori da ih posle nekog vremena treba baciti i zameniti novom.Pokusali smo kao i ceo svet da istrazimo mogu li se one bezbedno dezinfikovati i ponovo koristiti jer ih u jednom momentu nije bilo dovoljno a drugi razlog u Sr. je jer su relativno skupe.

A ti posalji mail DKT i pitaj koji su to patogeni trenutno u Sr osim kovida opasni po zdravlje.Ima ih ihaa ali da ja ne licitiram.Meni su opasni svi 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Haralampije said:

Najbolje bi bilo da samo citas sta ozbiljni ljudi ove pisu a ne da lupetas kako eto osim za kovid, za sve ostalo postoji lek, vakcina bla bla bla.Sad opet lupetas o eboli. Pa...maske nisu izmisljene ove godine zbog korone vec se koriste odavno kao zastita . Cilj nosenja je prevencija sirenja respiratornih infekcija i ne verujem da bi iko voleo u ovoj situaciji da dobije makar i obicnu prehladu za koju ti kazes da se lako leci.Simptomi vecine respiratornih infekcija su slicni ako ne i isti i nije trenutak za opterecivanje zdravstvenog sistema a ni samog sebe pitanjima zasto imam povisenu t . i zasto kasljem  ako nisam nosio masku.Sve maske o kojima smo ovde pricali zovu se JEDNOKRATNE, bile one pamucne, hirurske, epidemioloske, N95, KN95.....sto jasno govori da ih posle nekog vremena treba baciti i zameniti novom.Pokusali smo kao i ceo svet da istrazimo mogu li se one bezbedno dezinfikovati i ponovo koristiti jer ih u jednom momentu nije bilo dovoljno a drugi razlog u Sr. je jer su relativno skupe.

A ti posalji mail DKT i pitaj koji su to patogeni trenutno u Sr osim kovida opasni po zdravlje.Ima ih ihaa ali da ja ne licitiram.Meni su opasni svi 

 

Slažem se, ni ja ne bih volela da dobijem ni prehladu a ni grip. Ali, to je potpuno drugo od toga da se na toj maski neće naći drugi smrtonosni virus bez leka.

Ja sam rekla: nijedan drugi virus koji se može naći na toj maski nije smrtonosan i da nema leka za njega. Ti si rekao: ne lupetaj.

 

Link to comment

Ne razumem, ako umotaš u papir to potpomaže ubijanje virusa as opposed to ako ne umotaš? Pitam jer ja samo ostavim, ne umotavam. Nekad stavim u papirnu kesu doduše ali samo da mi ne bi dodirivalo druge stvari.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...