Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

pa papir dišetm za razliku od pvc kesa, tako da i ako se zakačila kakva ebola zanemoćaće, a zaštićena je od spoljnih uticaja

Link to comment

Da li mogu negde u beogradu i gde (koja apoteka ili radnja) da se kupe neke od ovih boljih maski (KN95, N95 i slicno...) ?

 

Alternativno da li mogu da se naruce online za dostavu?

 

Hvala unapred!

Link to comment
On 26.7.2020. at 14:03, Hermetico said:

 

Ne znam jel bilo, poslala mi drugarica koja predaje na Rutgers. Kaže da žena (ekonomista, profesor na Brown) odlično skuplja i jasno tumači istraživanja i da joj je to važan izvor. Ja samo mogu da kažem da je jasno i da deluje smisleno.

https://emilyoster.substack.com/ 

 

Neeeee!

 

Emily Oster, samo to ne.

 

https://depts.washington.edu/fasdpn/pdfs/astley-oster2013.pdf

 

Quote

Once again, here comes a book “Expecting Better: Why the Conventional Pregnancy Wisdom is WrongAnd What You Really Need to Knowwhere the author Dr. Emily Oster, a professor of economics at the University of Chicago,reassures pregnant womenthatdrinking just one alcoholic drinka dayduring pregnancyis safe. To the contrary, The conventional pregnancy wisdom is Rightand here is what you Reallyneed to know.

 

Link to comment
pa papir dišetm za razliku od pvc kesa, tako da i ako se zakačila kakva ebola zanemoćaće, a zaštićena je od spoljnih uticaja

Jasna mi je prednost papirne kese nad plastičnom, kao i to za zapisivanje datuma. Nego sam pomislila da postoji neko unapredjenje u ubijanju virusa ako se umota u papir.
Ovde ima da se kupe papirne kese “za sendviče” - taman su za masku, nekad u to stavim. Ali obično samo stavim masku na vrh police gde niko ne zalazi i tu stoji barem nedelju dana pre ponovne upotrebe. Doduše, sad upravo shvatam da tako pada prašina na nju. Papir it is.
Link to comment

jel vi to pricate o hirurskim maskama ili originalnim n95?

 

ja jos tu n95 nisam uzela

 

samo hirurske imam, 50kom $25 dolara

 

jednu masku koristim dok ne pukne ono govno od lastisa. nista je ne prskam, drzim po dzepovima pa kad zatreba u prodavnicu da uletim

Link to comment
3 hours ago, lostfanforever said:

Da li mogu negde u beogradu i gde (koja apoteka ili radnja) da se kupe neke od ovih boljih maski (KN95, N95 i slicno...) ?

 

Alternativno da li mogu da se naruce online za dostavu?

 

Hvala unapred!

 

On 23.7.2020. at 13:18, angelada said:

Ja poručujem ovde i dosta su povoljni (nadam se da sme link)

 

https://covid19.messar.rs/лична-заштитна-опрема/заштита-дисајних-органа

 

Ne radi ponekad forma za poručivanje preko sajta, ali javljaju se na telefon uvek (ovaj fiksni). Isporuka - 48 sati otprilike. KN95 izađe 69 din na 20 kom, a hirurške 29 din na 50 kom.

 

Na kraju izađu oko 80 din. sa isporukom, čekao nedelju dana i stigle su na kraju.

 

U apotekama sam najeftinije video iste takve 150 din. po komadu (na početku Balkanske od Terazija), valjda ima i povoljnije.

Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

Da li je produzena vaznost prijave boravka za strance i koliko, ne mogu nigdje da nadjem info?

U Srbiji nije.

U CG jeste.

Link to comment
3 hours ago, Jumanji said:

Kako stojimo da maskama?

Jeste li dobili svi svoje porudzbine za N95/KN95?

 

Evo ima i ovde N95 120,00/kom, a hirurske 42,00/kom, kao i neke nove Kofi M1 sa filterom 660,00 din

 

https://htzoprema.info/index.php?route=product/category&path=401

 

 

 

 

 

Ja dobio, doduše čekao nedelju dana.

 

Čuvajte one metalne dodatke za nos kad bacate KN95, meni su već dva pukla na sredini i sad te maske slabije dihtuju. One sa plastikom su bolje, ali nema ih za 80 dindži.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...