Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

32 minutes ago, Anonymous said:

 

Kelt je pisao da stavlja sva tri komada kad radi, ali to očigledno zavisi od stepena rizika na radnom mestu.

Ma jok, ja to sve do prodavnice i nabavke, nikuda ne idem od marta. Zabarikadirala sam se i ne otvaram nikom, ako zvoni neko od suseda, kažem da ne otvaramo zbog korone, pitam jel hitno, ma ne komšinice, ja samo da pitam jel imate vode, kod nas nestalo, ja onako kroz vrata ma ni mi nemamo (lažem, mrzelo me  da proverim). Baš me briga, jesam freak. Sa prijateljima komuniciram preko neta, lepo im objasnila, šta sad.

Edited by Alfa
Link to comment
5 hours ago, Alfa said:

Malopre sam testirala maske. Imam kn95 kupljene na 3 različita mesta, nisu baš identične u smislu onih proreza, nebitno. Primenila sam onaj trik s upaljačem (gledala tutorijale na yt, pa rek'o da probam)  i sve 3 su prošle test tj. nisam uspela da oduvam plamen, teorijske šanse nema.

Sa 1 hirurškom sam uspela da ugasim plamen, sa 2 nisam.

Nisam ni znao da ima i test, standardizovan.

Je l' to po (pokojnom) JUS-u ili po SNiP-u ili neki drugi #normalniji standard? 

Ja stavio 'kaubojsku' maramu - ne vredi ni da duvam ni nista... 

Link to comment
8 hours ago, Jumanji said:

Kazi sistem, sta si se stiso emoji3.png

 

Toplomer je u nekom gumiranom drzacu u  koji se prvo stavi pa onda u kutiju, Stavis toplomer u taj gumeni deo, gurnes do kraja, s oprostenjem :D , i onda zatreses vrh tog gumenog dela , opet s oprostenjem. Toplomer ne moze da ispadne, a jako se lako spusti, s oprostenjem :D

 

I tako se lako otrese, s oprostenjem, toplomer :D

Edited by Milosh76
Link to comment
12 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

i need a sovjet

 

sutra sam u novom pazaru, koliko je virusološki bezbedno da odem do jonuza na ćevape?

Kakvi te bre ćevapi sad spopali?

Mani se ćevapa i Jonuza sad, ovo je četvrti dan od Bajrama, sad vrtimo prste ...

  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, Alfa said:

Malopre sam testirala maske. Imam kn95 kupljene na 3 različita mesta, nisu baš identične u smislu onih proreza, nebitno. Primenila sam onaj trik s upaljačem (gledala tutorijale na yt, pa rek'o da probam)  i sve 3 su prošle test tj. nisam uspela da oduvam plamen, teorijske šanse nema.

Sa 1 hirurškom sam uspela da ugasim plamen, sa 2 nisam.

Taj test je pouzdan kao i pouzdanost trudnoce zbog jutarnje mucnine nevine devojke :fantom:

Link to comment
 
Toplomer je u nekom gumiranom drzacu u  koji se prvo stavi pa onda u kutiju, Stavis toplomer u taj gumeni deo, gurnes do kraja, s oprostenjem [emoji3] , i onda zatreses vrh tog gumenog dela , opet s oprostenjem. Toplomer ne moze da ispadne, a jako se lako spusti, s oprostenjem [emoji3]
 
I tako se lako otrese, s oprostenjem, toplomer [emoji3]
Mehhh sumnjam da imam i dalje tu gumicu, tako da mi ne gine mucenje desnice, s oprostenjem -.-

Ali nece mi trebati toplomer, et voilà!
  • Haha 1
Link to comment
17 hours ago, Alfa said:

Ma jok, ja to sve do prodavnice i nabavke, nikuda ne idem od marta. Zabarikadirala sam se i ne otvaram nikom, ako zvoni neko od suseda, kažem da ne otvaramo zbog korone, pitam jel hitno, ma ne komšinice, ja samo da pitam jel imate vode, kod nas nestalo, ja onako kroz vrata ma ni mi nemamo (lažem, mrzelo me  da proverim). Baš me briga, jesam freak. Sa prijateljima komuniciram preko neta, lepo im objasnila, šta sad.

 

Hm. Čitala sam neke od tvojih postova. Kazaću ti da je i meni mama umrla prošle godine, kao i tvoj tata. Isto sam, kao i ti, prestravljena smrću, ali pokušaću samo da ti skrenem pažnju da se ovakvo tvoje ponašanje u trenutnoj situaciji može samo tebi obiti o glavu, najviše u psihičkom smislu. 

Da li su nestale sve druge bolesti ovog sveta od kad je nastupila korona? Nisu. Tvoj toliki strah je iracionalan, da ne mogu da te ne pitam da li toliki strah imaš, recimo, i od raka pluća, kože? Da li si ikada sedela u zadimljenom kafiću sa društvom? Da li si izašla da baciš smeće po sunčanom danu bez zaštitnog faktora na koži? Sigurna sam da su odgovori potvrdni, tako da razmisli šta su mediji uradili tvojoj psihi kad se sada kriješ iza vrata. Treba biti oprezan, ali ti si ekstrem. Ne pišem ovo da bih ti se rugala, nego me strah koliko ovakvih ljudi ima koji će na kraju psihički da puknu.

  • +1 7
Link to comment

Konzilijum radi Roche test na antitela ali samo ukupno IgG i IgM - 1700 rsd (ne znači onima koji nisu sigurni da li su preležali ili se tek razboljevaju) 

U BioMedica lab taj ukupni je 1650 a pojedinačni serološki na IgM+IgA i IgG po 2000.

Link to comment
Konzilijum radi Roche test na antitela ali samo ukupno IgG i IgM - 1700 rsd (ne znači onima koji nisu sigurni da li su preležali ili se tek razboljevaju) 
U BioMedica lab taj ukupni je 1650 a pojedinačni serološki na IgM+IgA i IgG po 2000.
A čemu ti testovi služe?
Šta zapravo govore?
Da si nekad preležao[emoji769] koronu?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Da, ako nisi bio testiran a imao si simptome koji ukazuju na to. @dillinger je tako potvrdio da je preležao pošto su mu “izgubili bris, jbg”srbija

 
Ne znam otkud ovaj spojler, ne mogu da ga uklonim

Spoiler

 

Link to comment
On 4.8.2020. at 21:34, jms_uk said:

Ima li neki sajt za maske / rukavice u BG gde moze da se plati karticom, pa da dostave na adresu?


većina radi po principu plaćanja pouzećem. ako si majci osposobio internet bankarstvo u nekoj domaćoj banci a imaš pristup tom računu, možda možeš da platiš tako - postoji kao opcija nešto tipa "plaćanje uplatnicom", gde ti prodavac na kraju narudžbine kreira uplatnicu, čije detalje iskoristiš za online plaćanje. jeste malo veći cim od good ol' kartice, ali ti završava posao za nabavku.

 

mislim, ovo sam ti sve ispisala pod pretpostavkom da želiš majku da poštediš odlaska u apoteku pa da zato tražiš mesto gde ćeš ti sve naručiti i platiti, a ona samo preuzeti paketić :)

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...