Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

retko kad guglam, iskacu same vesti, valjda iphone spijunira jebem li ga. 

tvitere proveram pre nego sto podelim, ne verujem nikom nista

 

al ti to vec sve znas najveci strucnjace na svetu. 

da kazem ofarbala sam se u plavo, ti bi rekao ne, to je braon. pojma nemas sta je plavo

 

 

ajnstajn nas, u sve se razumes :wub:. osecam se tako sigurnije pored tebe i tvoje brige za moju pamet, sposobnost, sve :heart:

kladim se da imas najseksi jebulje na ppp i da si najbolji fraier ovde. 

 

 

hitno moramo da razmenjujemo fotke, dosta sam se neckala, samo par puta po pet godina. 

cmokic checheru i migić jedan ti saljem :D

 

love y’a!

 

Link to comment
12 hours ago, Kelt said:

 

nikako, plus je opasno. Najbolja kućna metoda je maska u papirnoj kesi na  5-7 dana, mora papirna kesa da bi moglo da isparava. Virus se prosto sasuši posle par dana, pukne omotač, rnk se dezinteriše I to je to. I da se vidi da li maska ima dobar seal&fit. Drugim rečima, ako vas ne guši, znači da ne radi posao.

 

I meni je psihološki nekako lakše kad se tu nešto radi, prska, tamo-vamo, ali ono šta se nama "dopada" i šta je realno najbolje su dve različite stvari

pare vodonik peroksida su za sad dokazano najbolji metod dezinfekcije maski ali problem je sto je to izvodivo samo u bolnicama i potreban je specijalni aparat. ja sam odustao od dezinfekcije KN95 jer nista ne dobijam : em cu ostetiti masku, em onda ona nema svojstva i funkciju koju treba da ima. srecom ne nosim masku po ceo dan i jedna mi dugo traje, tako da sam prihvatio taj trosak novih maski kao nesto nuzno. ostavljanje maske na nekoliko dana da se luftira ima smisla kad je kovid u pitanju, to i ja radim ali stoji mi na terasi na promaji da cirkulise vazduh oko nje a i da je sunce malo oprlji. sve je to nepouzdano posto UV zraci ne prodiru u dubinu maske vec rade samo povrsinski. dokazano je da kovid virus tesko i retko opstaje na povrsinama duze od 48 h ali problem sa visednevnim susenjem i luftiranjem maski je  u sledecem: nosenjem maske pokupimo ko zna sta sve od mikroba, to delom ostaje u maskama a postoji citav niz mikroba i njihovih spora koji opstaju od nekoliko nedelja do  par stotina godina !  da se razumemo, i ja ih drzim na vazduhu ali ih ipak bacam posle nekog vremena

Edited by Haralampije
Link to comment
12 hours ago, 3opge said:

ja lepo savijem masku i okacim o retrovizor, pece se lepo na julskom suncu dok ja radim. UV ubija bacile i viruse. jedna maska traje mi i po 3-4 meseca.

 

Plus 1.

Sa jedne strane retrovizora držim masku a sa druge cd da prevarim radar.:fantom:

Link to comment

@Kelt a ako sam ja recimo zaražena i nosim pamučnu masku koju uopšte ne perem i ne dezinfikujem, da li ona okolinu štiti od mene u istoj meri koliko i čista maska?

Link to comment
13 hours ago, Haralampije said:

 

Messar ima cudnu matematiku, racunaju pdv i na troskove transporta??

 

0IOv2h1.jpg

 

Iskreno nisam gledala moj račun, ali to (recimo da) objašnjava +50 din razlike u odnosu na 1630 koliko bi trebalo da iznosi račun. Ali mislim da treba da ih pozovete, ona žena je dosta ljubazna.

Link to comment
40 minutes ago, angelada said:

 

Iskreno nisam gledala moj račun, ali to (recimo da) objašnjava +50 din razlike u odnosu na 1630 koliko bi trebalo da iznosi račun. Ali mislim da treba da ih pozovete, ona žena je dosta ljubazna.

Ma sve ok, niko nece propasti za 50 din. ali kulovska fora.Pitao ih i kažu da im je politika kuće ( tim rečima) da naplaćuju 300 din transport.Onda lepo napises 300 din isporuka a ne budalaštine tipa pdv na dostavu

Edited by Haralampije
Link to comment
15 hours ago, mustang said:

retko kad guglam, iskacu same vesti, valjda iphone spijunira jebem li ga. 

tvitere proveram pre nego sto podelim, ne verujem nikom nista

 

al ti to vec sve znas najveci strucnjace na svetu. 

da kazem ofarbala sam se u plavo, ti bi rekao ne, to je braon. pojma nemas sta je plavo

 

 

ajnstajn nas, u sve se razumes :wub:. osecam se tako sigurnije pored tebe i tvoje brige za moju pamet, sposobnost, sve :heart:

kladim se da imas najseksi jebulje na ppp i da si najbolji fraier ovde. 

 

 

hitno moramo da razmenjujemo fotke, dosta sam se neckala, samo par puta po pet godina. 

cmokic checheru i migić jedan ti saljem :D

 

love y’a!

 

lepa pesma. svidja mi se kako si izostavila znakove interpunkcije na kraju svakog drugog stiha, osim u trecoj strofi, gde je izostavljen znak na kraju prvog stiha. sloboda stiha, predivno. pretpostavljam da je to uticaj bodlera, da li sam u pravu?

Link to comment
ja lepo savijem masku i okacim o retrovizor, pece se lepo na julskom suncu dok ja radim. UV ubija bacile i viruse. jedna maska traje mi i po 3-4 meseca.
pod uslovom da staklo propushta uv.

a krhka se svakako :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

čime kontaminirana, covidom?

posle par sati na +50° čista je ko suza

Ok. Onda nema ni potrebe da se dezinfikuje.

 

Ed.

Ili ti to ostaviš na retrovizoru dok nisi u autu ?

Edited by dùda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...