Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

1 hour ago, ubibobi said:

A garderoba kolega,kamo garderoba?

 

Mene, pošto sam zadužen za nabavku, teraju da se bukvalno skinem go ispred ulaznih vrata te da se nakon detaljnog hemijskog tretmana presvučem u kućnu garderobu.

 

Ima stvari gorih i od korone, jedna od njih je recimo gubitak i poslednjeg zrna dostojanstva :sad:

 

Ajme, zaboravih taj detalj da ubacim u protokol, verovatno od sramote. Doduše meni je dozvoljeno da ostanem u donjem vešu.

Link to comment
36 minutes ago, Frank Pembleton said:

daj broj posta...

 

On 9.3.2020. at 17:00, vememah said:

Screenshot_20200309-002329_1.png

Benzalkonijum hlorid se kod nas najčešće prodaje kao asepsol.

Link to comment

Benzil C12-18. To piše na bočici. To je dakle:

 

Quote

Benzalkonijum hlorid

  •  

 

 ?

 

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
23 minutes ago, Host said:

Pitanje za doktorsku ekipu - da li ima smisla nositi bolje maske na vasem poslu ako ne radite direktno sa covid19 pacijentima? Da li se na taj nacin uznemiravaju pacijenti i da li imate uputstva/zabrane od vasih nadredjenih (u Srbiji i u inostranstvu). Pitam zbog sestre koja ce biti izlozena kriticnoj grupi pacijenata u narednom periodu.

 

Koja vrsta maske se preporucuje? Vidim da su ffp3 maske najucinkovitije, ali ne znam kako izgleda nosenje takve maske u praksi. Jel otezano disanje? Koliko dugo se jedna maska moze koristiti (npr. nekoliko sati ili ceo dan), da li se maska moze dezinfikovati (asepsolom, alkoholom, u rerni, ostavljanjem na terasi...) i da li se na tom tipu maske menjaju filteri i koliko cesto.

 

Jos bolje ako znate gde se maske mogu kupiti u Nemackoj. 

 

 

Nisam doktor al mogu ti dati info za ffp2, verovatno je slicno i za ffp3.

Nisu veća babaroga za posmatrača od najjednostavnije hirurške maske. Nosi se 8-12h, jedna maska je dovoljna za jednu smenu. Može se dva puta sterilisati, znači jednu masku možeš koristiti tri smene. Preporučuje se sterilizacija hydrogenom al zato ti treba pumpa tj. treba Hydrogenu pritisak. U rerni, 12 min na 60C su nam rekli da ne naleže posle dobro na lice. Nisam jos stigao do rerne pa ne znam koliko se deformise u praksi. 
Na početku je loš osećaj na licu, posle dva dana navikneš. 
edit: moje su jednokratne, filteri se ne mogu menjati.

 

Link to comment
1 hour ago, maheem said:

Nisam doktor al mogu ti dati info za ffp2, verovatno je slicno i za ffp3.

Nisu veća babaroga za posmatrača od najjednostavnije hirurške maske. Nosi se 8-12h, jedna maska je dovoljna za jednu smenu. Može se dva puta sterilisati, znači jednu masku možeš koristiti tri smene. Preporučuje se sterilizacija hydrogenom al zato ti treba pumpa tj. treba Hydrogenu pritisak. U rerni, 12 min na 60C su nam rekli da ne naleže posle dobro na lice. Nisam jos stigao do rerne pa ne znam koliko se deformise u praksi. 
Na početku je loš osećaj na licu, posle dva dana navikneš. 
edit: moje su jednokratne, filteri se ne mogu menjati.

 

Po ovome sto si napisao,te ffp3 maske su upotrebljive 36 sati,uz sterilizaciju?

 

Imam M3 masku

Link to comment
12 minutes ago, Host said:

Super, hvala za info. Gde kupujes maske? 

 

Racunam da 5pack moze da izgura 10 dana rada uz pametnu rotaciju. Hydrogen peroxyd bi trebalo da imaju u bolnici, nadam se. 

Da, 5 za 10 dana mi se čini dovoljno. Ja sam na drugoj, nosim 2-3 sata dnevno.

Firma je poručila od 3M prošle nedelje, stiglo u ponedeljak.

Raspitacu se sutra, mozda izvijam neki kontakt

Link to comment
13 minutes ago, Bogotac said:

Po ovome sto si napisao,te ffp3 maske su upotrebljive 36 sati,uz sterilizaciju?

 

Imam M3 masku

Ffp2. Pretpostavljam da je isto za ffp3. Slične su maske, filteri su različite propusnosti

Link to comment

Po specifikaciji ona je za jednokratnu upotrebu. Ovo za dve sterilizacije su nam preporučili mozgovi iz ofisa. Ne znam šta će se desiti sa filterom ako je sterilišeš više puta dok zaptivanje možeš sam da ispratiš. 

Link to comment
2 minutes ago, dvb-t manijak said:

Iznenađenje je novitet na ovoj TOP listi - Ćuprija!

Nadam se da će neko sutra da pokrije ovu priču i razjasni ovoliki skok tamo.

 

Gastosi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...