Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Just now, Sammael said:

Ovo su nebuloze, garderobu ne treba nikako gurati u plastičnu kesu gde virus može da živi duže jer će se zadržati vlaga nego izbaciti na vetrenje da se što pre osuši.

 

 

Garderobu napolje ali bi trebalo mal jace da se skinemo, kontam da ne radimo tako vec skinemo samo jaknu i obucu, nije dovoljno, ko moze mora sve do gaca, nije lose pospricati sa nekim alkoholom.Za svaki slucaj treba prebrisati pod jednom dnevno sa razblazenim hlorom, kese za zamrzivac mogu relativno za vecu kolicinu maski koje smo nameracili da koristimo

Pokusao sam danas da koristim i rukavice ali sam napravio dosta gresaka pa sam odlozio dok se ne izvezbam da ne bi zajebao kad ne treba, uglavnom tesko je i ponekad besmisleno, jednokratna upotreba obavezno

Neke maske mogu da se dezinfikuju za neki dva tri dana al to jos nisam skontao koje su pa isto jedan dan ceo korisiti i baciti, ko ima, ko nema neka kupi!

Izbegavati ljude i zivuljke koliko ko moze, rukavice moguce blokiraju rad ruku po ocima i nosevima i usima

Ostaje dugo u vazduhu i na plastici, zato se tako siri, rukav, lakat, glava, verovatno je manja kolicina na predmetima al ne treba testirati 

Pobeci u planinu

Link to comment
10 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ovo treba da stoji na svakoj strani

 


 

 

ili ko ono hamletovo obaveštenije

 

Treba primenti maksimalno ali nas cimaju na posao jos uvek, danas sam video da su braca Kinezi rekli nesto za izolaciju a mi kao ne mozemo ovo ono, to sve mora da moze ako dodje djavo, razumem ja da mora da prodje ali on gubi energiju sigurno i nije isto, kao i za zdravstevni sistem, kada ga dobijes.Ja bi sve zaustavio, sem struje, kako braca kazu tako je, nema tu da ti njih ispitujes i pregovaras i filozofiras

Link to comment

ma meni je pun kurac, da se ne brinem o staroj materi tačno bi oblizao POS terminal u Kauflandu

 

Edited by Zis
pijan, zanemarite
Link to comment

pa realno ovo nije normalno za razumnog*** choveka sa obavezama prema drugima, a ako je sklon planiranju te samoposmatranju. mora da se obori puno parametara :unsure:

 

ako imate neshto da radite, radite. ako nemate, hiljade i hiljade sklekova :hihi:

 

 

 

*** za nerazumnog isti kikiriki, njega talasi nose kako idu, bez nekog vishka drame.

Edited by gospa buba
Link to comment

perem ruke cesto, provjetravam garderobu koju nosim vani (setam psa), cipele drzim na balkonu, dezinfikujem djon, nosim masku, ne diram lice prljavim rukama, ako je taj nivo preventive dovoljan epidemiolozima, vala je i meni. ne treba hraniti sopstvenu anksioznost ili opsesivnost.

Link to comment
9 minutes ago, morgana said:

perem ruke cesto, provjetravam garderobu koju nosim vani (setam psa), cipele drzim na balkonu, dezinfikujem djon, nosim masku, ne diram lice prljavim rukama, ako je taj nivo preventive dovoljan epidemiolozima, vala je i meni. ne treba hraniti sopstvenu anksioznost ili opsesivnost.

+1

baš tako

Link to comment
44 minutes ago, Ravanelli said:

 

 

28 minutes ago, gospa buba said:

 

    Ma, od ponoći ovdje kod mene zabranjeno napuštanje mjesta boravka iliti jedinice lokalne samouprave.

Stara mater, sama, živi tek par kilometara dalje al u drugoj općini. 
   E sad, mogu je dovest kod sebe u gradski stan  i nakon max 24 h prijavit` se na psihijatriju. Opet, ako preselim (privremeno) kod nje, ima veliku okućnicu  i garažu s brdo (mojeg) alata, cijenim da bi mi vrijeme
poluraspada bilo nekih 72-96 sati. Pokušat ću izboksat neki ausvajs za putovanje između dva sela, briga o starijim osobama , ta neka fora.
 

Link to comment

Stavili su rijeci dezinfekcija i pas na isti plakat. Nesto kao kad Srbin posti pa jede posni slag, posnu plazmu, posnu cokoladu, puding, kackavalj...

Link to comment
6 minutes ago, steins said:

Ja nešto dokonam pa kontam da su rukavice u najmanju ruku bitne kao i maska ako ne i bitnije. 

 

Slažem se 100%, uz napomenu da bi protokol ulaska u kuću trebalo da izgleda ovako:

 

- Nositi u džepu jednu maramicu

- Otvoriti vrata uz pomoć te maramice i zatim skinuti rukavice takođe uz pomoć te maramice

- Odmah u hodniku bi trebalo da bude spremna jedna kesica da se u nju odlože rukavice i maramica

- Zatvoriti nogom vrata, kesu sa otpadom furnuti pravo u smeće (posedovanje male kućne spalionice bi bilo idealno)

- Pravac kupatilo na pranje ruku, bez da se išta dodirne usput. Ako je neki pametnjaković zatvorio vrata od kupatila, razvaliti ih nogom.

Link to comment
6 minutes ago, Friend said:

Moze li neko da rasvetli misteriju da li virus lebdi u vazduhu ili pada odmah na zemlju posle kasljanja?

 

lebdi. 

 

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2004973?query=featured_home

Quote

SARS-CoV-2 remained viable in aerosols throughout the duration of our experiment (3 hours), ...

...

Our results indicate that aerosol and fomite transmission of SARS-CoV-2 is plausible, since the virus can remain viable and infectious in aerosols for hours and on surfaces up to days (depending on the inoculum shed). These findings echo those with SARS-CoV-1, in which these forms of transmission were associated with nosocomial spread and super-spreading events,5 and they provide information for pandemic mitigation efforts.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...