Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

kaze mi deovojka u apoteci, ona nosi od ponedeljka, malo proluftira napolju, eventualno posprica necim, meni ok, ljudi se smore spuste ispod nosa :) il ispod brade, ovi sto nose

 

moze i pegla, e da

 

mislim da su i to varijante ako nesto bude sto ne treba da bude

Link to comment

Možda pomogne ... https://mondo.rs/Magazin/Stil/a1301908/Korona-virus-sredstvo-za-dezinfekciju.html

 
Quote

Preporuka profesora sa Hemijskog fakuteta.

"Dakle treba da odmerite 25 g limunske kiseline rastvorite u 975 g vode. Zbog nepreciznosti vaga i pakovanja i zbog toga što nemate destilovanu ili dejonizovanu vodu, već vodu iz česme, savetujem: 30 g limunske kiseline u 1 L vode. Ovaj rastvor je izuzetno stabilan, za razliku od proizvoda na bazi hlorna kada se razblaže. Kompatibilan je sa etanolom, pa je moguće napraviti i razna sigurno efikasnija sredstva od ovoga, koje bi bilo i za ruke, a ne samo za površine."

 

 

Link to comment

Božo Antonijević, dugo godina je bio direktor beogradske infektivne klinike, stručnjak za hemoragične groznice, posebno mišju groznicu. Obavezno pogledajte

 

 

SaE

Link to comment

Ok,ok, nisam vicna kuhanju

Fala..

 

Aj jos ovo ssmo

 

Ako sam je vec poprskala alkoholom jel se nece zapaliti na tih 70stepeni u rerni?

Edited by InvisibleLight
Link to comment
6 hours ago, Alfa said:

Molim vas za pomoć. Hoćemo preko neta da platimo struju. Na računu ima neki broj "šifra kom. 497" koja nigde ne može da se upiše, nema polja. Kada smo u menjačnici plaćali, vidim da ni tamo to nisu ukucali.

Drugi problem je  epsov račun, Prvo ide 845, što kod Erste naloga ide u posebno polje (ima opcija pre kucanja računa da se odabere banka u posebno polje),  i onda ide polje za račun, e tu je problem. Račun bez ovog 845 ima na početku 7 nula i još ne znam tačno koliko cifara. Da li mogu da izostavim tih 7 nula, kod Erstea je problem sa tim poljem zato što ne mogu da stanu sve cifre? Ima ukupno 15 cifara, ali ne može sve da stane...Pokušaću ujutru sa tih 7 nula, ali znam da neće stati ceo broj računa.

 

ed: kad smo uplatili SBB, na samom računu nije bilo toliko nula, kada su poslali na mejl potvrdu da je sve ok, račun im je isto ispao sa nekim silnim nulama. Ala sam objasnila :isuse:

 

Šifra plaćanja=289

Šifra kom. te ne interesuje, za to nema polje kao što vidiš

Evo kako izgleda kod mene broj računa primaoca za EPS:  845-0000000404849-87

Broj modela=97

Najvažniji ti je poziv na broj to vezuje tvoju uplatu sa računom i tu nemoj da pogrešiš.

Stavi da ti nalog ide hitno. Infostan i mts telefon ne mogu hitno

Ako ti nalog nije ispravan neće ni da prođe dobićeš poruku da je greška, pa probaj ponovo. Nije ništa strašno. Ako nikako ne prolazi zovi banku i traži neku podršku pa će da ti pomognu.

 

 

Link to comment
13 minutes ago, InvisibleLight said:

Ok,ok, nisam vicna kuhanju

Fala..

 

Aj jos ovo ssmo

 

Ako sam je vec poprskala alkoholom jel se nece zapaliti na tih 70stepeni u rerni?

ne gori alkohol na 70

Link to comment
10 minutes ago, Luther said:

 

Šifra plaćanja=289

Šifra kom. te ne interesuje, za to nema polje kao što vidiš

Evo kako izgleda kod mene broj računa primaoca za EPS:  845-0000000404849-87

Broj modela=97

Najvažniji ti je poziv na broj to vezuje tvoju uplatu sa računom i tu nemoj da pogrešiš.

Stavi da ti nalog ide hitno. Infostan i mts telefon ne mogu hitno

Ako ti nalog nije ispravan neće ni da prođe dobićeš poruku da je greška, pa probaj ponovo. Nije ništa strašno. Ako nikako ne prolazi zovi banku i traži neku podršku pa će da ti pomognu.

 

 

 

Puno hvala :) Uplatila sa kompa jutros u 9, sve sam uradila kao što si napisao, samo je kod nas br. racuna 845-0000000394849-17, uspešno je emitovano.

 

Edited by Alfa
Link to comment

i ja sam uspeo mami da poplacam racune online. doduse, ne sa mojom lovom :)

 

postanska stedionica u ponedeljak dobila zahtev za LIB koji je dosao postom u sredu :ziga:

 

 

Edited by Ros
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...