Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

sori za ovu sliku s uputstvima, prenela sa ne davimo bgd stranice, a vidim i po komentarima da je dosta stavki problematicno

 

neki upucuju na who uputstva medju kojima je i ovo za rukavice:

 

wearing-gloves.tmb-1920v.png?sfvrsn=ec69

Link to comment

E ja taman krenuo da nosim ove gumene rukavice...dobro, jasno mi je da na njima moze da ostane virus, ali kakva je razlika sto se zastite tice sa onim tankim, manje vise jednokratnim kojih nigde nema?

Link to comment

meni ovo sa skidanjem kompletnim pa u korpu za veš sumanuto :blink:

pa izazila danas, nosila jaknu (eno je jooš uvek na vetru), patike isto napolju, sve što sam donela dezinfikovala domestosom

 

čak mi se emo i lekovi u kartonskim kutijama luftiraju napolju

 

ali svejedno, zaražena sam, po ovima :ph34r:

Link to comment

tehnichki gledano svi cemo se manje vishe svu razboleti pre ili kasnije, samo je ideja da ne svi odmah. shta mozemo da uradimo po tom pitanju, da smanjimo verovatnocu, samo to, ne da je ukinemo, da smanjimo. ne da pravimo sterilno za hirurgiju, to je teshko i zahtevno i na hirurgiji. mi se moramo svesti na razum i svakodnevno moguce i da sledstveno tom ne padnemo svi istovremeno. i to je nash maksimum za ovu kalendarsku godinu.

 

edip@ duda. i perca od luka i zelena salata i mashinski konci se luftitaju napolju. i ja se luftiram hihi.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Ja se otprilike tako i "ponašam"...
Mislim da već imam virus, e sad da li će biti "jak grip" koji ću moći da prebrodim kući, ili će da se "spusti na pluća" i trebaće mi krevet u bolnici, ne kažem da ću ga dobiti, videćemo...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, InvisibleLight said:

i moja, najcesce mi okrene dupe kod glave, jednom sam se probudila a ona mi njusku prislonila na lice

al je preslatka

(perem joj noge sapunom il samponom 20sec i sperem, plus operem njuskicu)

sta bude bice

jos najmanje tri dnevna potapanja ruku u vodu i sapun plus moja "potpuna" izolacija je kompromitovana.

Link to comment

na osnovu chega mislish da ga imash?

 

ja nemam parametre, slinava sam i kashlljem proudly since 2010 neprekidno, od kad je hudini krenula u vrtic, prelezala svinjski 90%, min dva nezavisna pivska™ bronhitisa odradila na nogama. steze me u plucima od oktobra periodichno ali mrljavo. ja moram da padem ozbiljno ako cu da knjizim padanje :s_p:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Svo to ciscenje i dezinfekcije ajd ok, nekako, ali stvari koje u nesem iz radnji, o boze kakav stres! Gde sam sta spustila i kojom rukom pipnula, a nisam jos izrucila u drugu ambalazu ili dezinfikovala...horor! To nikako da udjem i rutinu i neki protokol.

Za razliku od maske (imam od ranije) i rukavica, navikla se vec drugog dana i iskreno ne znam kako cu bez toga kada ova posast prodje [emoji55]

 

 

Link to comment

Ovo su nebuloze, garderobu ne treba nikako gurati u plastičnu kesu gde virus može da živi duže jer će se zadržati vlaga nego izbaciti na vetrenje da se što pre osuši.

Link to comment
20 minutes ago, villiem said:

i   z   o   l   a   c   i   j   a

ovo treba da stoji na svakoj strani

 


 

 

ili ko ono hamletovo obaveštenije

Link to comment
11 minutes ago, Sammael said:

Ovo su nebuloze, garderobu ne treba nikako gurati u plastičnu kesu gde virus može da živi duže jer će se zadržati vlaga nego izbaciti na vetrenje da se što pre osuši.

Pa valjda piše da se u kesu stavi samo privremeno tj na putu do mašine.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...