Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Molim vas za pomoć. Hoćemo preko neta da platimo struju. Na računu ima neki broj "šifra kom. 497" koja nigde ne može da se upiše, nema polja. Kada smo u menjačnici plaćali, vidim da ni tamo to nisu ukucali.

Drugi problem je  epsov račun, Prvo ide 845, što kod Erste naloga ide u posebno polje (ima opcija pre kucanja računa da se odabere banka u posebno polje),  i onda ide polje za račun, e tu je problem. Račun bez ovog 845 ima na početku 7 nula i još ne znam tačno koliko cifara. Da li mogu da izostavim tih 7 nula, kod Erstea je problem sa tim poljem zato što ne mogu da stanu sve cifre? Ima ukupno 15 cifara, ali ne može sve da stane...Pokušaću ujutru sa tih 7 nula, ali znam da neće stati ceo broj računa.

 

ed: kad smo uplatili SBB, na samom računu nije bilo toliko nula, kada su poslali na mejl potvrdu da je sve ok, račun im je isto ispao sa nekim silnim nulama. Ala sam objasnila :isuse:

Edited by Alfa
Link to comment

Debil sam ja za ovo sa aplikacijama :sad: Ovo samo keva može jer je njen račun i znala je ranije sve to, ali postala protivnik i onda prestala. Ne mogu sa tvrdoglavom osobom da izađem na kraj, nema šanse. ništa, pokušaću probno 1000din, pa ako uspe, uspelo.

Link to comment
2 hours ago, Alfa said:

Debil sam ja za ovo sa aplikacijama :sad: Ovo samo keva može jer je njen račun i znala je ranije sve to, ali postala protivnik i onda prestala. Ne mogu sa tvrdoglavom osobom da izađem na kraj, nema šanse. ništa, pokušaću probno 1000din, pa ako uspe, uspelo.

 

 

 

Ne moze jednostavnije

Link to comment
9 hours ago, I*m with the pilots said:

Moji isto nisu nista uradili po pitanju registracije auta, tata mi je ostao u inostranstvu do daljnjeg, a inace ima preko 65 godina. Valjda nece trkeljisati ljude zbog kasne registracije u ovoj situaciji?

 

Britanci su baš zato da se ljudi ne bi cimali u ovo nedoba svim svojim vozačima automatski produžili tehnički za 6 mjeseci. Ovdašnji velemajstori prvo treba da skapiraju da će vrlo brzo imati hiljade neregistrovanih vozila čiji su vlasnici stariji od 65. Za sada su se sjetili da podsjete da je i dalje obavezno.

 

Inače, procedura je ista kao ranije - završava se sve u bilo kom ovlaštenom centru za obavljanje tehničkog pregleda i izdavanje nalepnice. Obavezno je zakazivanje termina, jer sada svi rade skraćeno, pa su uglavnom popunjeni. Juče je majstor pod maskom i u rukavicama pri ulasku u moje vozilo vršio dezinfekciju raspršivanjem nečega - prskao je iznutra vrata, volan, vozačevo sjedište, radio i dugmiće.. pa još malo prešao krpom (kasnije mi ferrari mirisao na rakiju). Povukli su zaustavne linije ispred radionice i kancelarija, pa me je poprilično samlatio ledeni vjetar dok sam čekao napolju. Plaćalo se na stoliću ispod otvorenog neba.

 

Kada sam zvao da zakažem termin, pita on koje godište, kažem 2007. Ne bre, koje si ti godište

Link to comment

Ako sam koristila masku danas nekih pola sata jel znaci da smem opet da je nosim jer je navodno rok 2 sata il je iskljucivo za jednokratnu upotrebu?

Imam jos 1 pa da znam dok ne stignu u apoteke..

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Ja moje maske ostavim par dana na komodu, prvo ih isprskam sa malo asepsola. E sad ne znam da li je dobro da udisem taj asepsol? jel on ispari ili da maske operem lepo vodom i sapunom? Imam ih deset pa se jos uvek bahatim. :ph34r:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...