Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

9 hours ago, Anonymous said:

edit: pitanje je za PT pre svega.

ja sam razumela da su ova dva članka objavljena na NSPM zapravo tih 27 strana. 

jedino da zovem čoveka i da ga pitam :)

 

ovo što haralampije piše je tačno ali nema uticaja na konkretnu situaciju.

prosto - čovek koji jako dobro zna svoju oblast (i koji nema razloga da nešto mulja, bilo zato što je u KŠ or else) umeće jedini da govori razumljivo tako da je približi i laicima.

 

Link to comment
On 1.12.2020. at 19:03, Kelt said:

veterinar je bolje objasnio nego epidemiolozi iz kriznog štaba

 

Letos ja googlao da vidim da li su i naši konačno izolovali virus i piše mi Veterinarski Institut u Kraljevu izolovao genom virusa, datum dal beše jun ili jul. Pomislio sam da je neko zezanje. :D

Link to comment
8 hours ago, pt 2.0 said:

@Anonymous razmenila porukice sa njim. zahvalila se u ime svih ljudi kojima je tekst koristio, čovek ostao totalno dirnut.

kaže, kako sam i pretpostavljala, to na NSPM je tih 27 strana.

 

E hvala.

Link to comment
On 1.12.2020. at 22:08, Kelt said:

izvinjavam se za mali offtopic, ja sam mislio kako se veterinari bave lečenjem kućnih ljubimaca/stoke zavisno već da li žive u gradu ili na selu, ali puno njih se bavi tehnologijom proizvodnje i bezbednosti hrane, trans-vrstama bolesti.. i na kraju, naš poznati naučnik Miodrag Stojković, genetičar, je zapravo osnovno završio veterinu... s obzirom da su fakulteti praktično jedni do drugih, mogli su da ogranizuju neke susrete, pošto očito da može da bude korisno, no taj film nećemo da gledamo

Ja sam išla prošle godine kod prijatelja koji je hematolog-genetičar na Institut za medicinska istraživanja, da mi radi analize na trombofilije. 

Institut se nalazi na Veterinarskom fakultetu. Slučajnost? 

Link to comment
On 2.12.2020. at 9:45, I*m with the pilots said:

Nemamo neku temu gde stoje izdvojeni simptomi, koliko vidim? Ne bi bilo lose da se napravi jedna, u kojoj se ne bi diksutovalo, nego samo pisalo sta su preneli prijatelji, poznaninici i ini iz svojih borbi? Znam za ovu gde se forumasi bore protiv virusa ali tu vec ima milion strana od kojih su pola pisma podrske (sasvim opravdana). Kom adminu bi se trebalo javiti za ovo? @Redoran

Videh jedan bas cudan simptom koji je prenela poznanica pa mi je tako pala na pamet ova ideja.

 

Nisam siguran kako da privolimo ljude da o simptomima pišu samo na takvoj temi a ne na drugim. Još veći problem je eliminisanje diskusije, to može da se uradi jedino tako što se tema zaključa i onda admini traže i prebacuju postove o simptomima tamo. Ali to ne možemo da postignemo ni u ludilu.

 

Možeš li barem da linkuješ nekoliko takvih postova, pa da počnemo temu od njih i vidimo da li će se primiti?

Link to comment

Diskusije brišete, to je bar jednostavno, ostalo može na predlog ljudi i ono što vi vidite.

 

Veći problem je šta ljudi pričaju o simptomima, ja sam pre neki dan čuo od osobe koja nije sasvim neimformisana da su se pojavili kovid pozitivni sa simptomom bola u leđima. Moram priznati da sam ostao pomalo skeptičan.

Link to comment

nije to bol leđa kao takav, nego se iritira plućna maramica, pa se javi tzv. odbijeni bol, koji se onda projektuje.. kao što infarkt miokarda daje bol u levoj ruci/vilice, žučna kesa izmedju lopatica, itd.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...