Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

pa mislim to mozda vi iznogudi, ima nas koji se ulepimo u masku s vremena na vreme [emoji38]ol:

meni ovo dobra stvar ko mora da nosi ceo dan ili radno vreme. ali mislim da nema kod nas, iskache mi na ig na engleskom skoro stalno.

kad bi mi nekad proradile laboratorije regularno, valjalo bi mi..


sent from bubamoto

Link to comment
6 hours ago, francuski sobar said:

Ovo sa izduvnim cevkama ima smisla al ih jebe dizajn, luđi su od onih naših inovatora

 

 

meni to znachi da direktno izduvavam co2 i sve na uzorke, te otog posla nema nishta. u najbolje sluchajju. a mogu po ulici da plashim narod, rado :lolol:

Link to comment

meni je komplikovano kad pricam ceo dan, par puta sam jednostavno zrtvovala zastitu radi mogucnosti da  me uopste cuju (i da ne progutam masku), pa sam odrzala dve celodnevne obuke sa onom tanusnom jednoslojnom platnenom maskom. doduse, bilo je pre dve nedelje i bas u velikom prostoru - sad vec ne bih ni razmatrala tako nesto.

probala sam i one iz dm-a, bas ima preslatkih dezena i odlicno su prilagodjene licu - ali je materijal takav da je kroz njega nemoguce disati duze vreme, a kamoli pricati.

inace, dugo pricanje sa maskom je prilican izazov za glasne zice, bas umara.

kad vec sve razmatraju, sto malo ne eksperimentisu i sa dizajnom maske za dugogovorece profesije.

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, Aleksija said:

meni je komplikovano kad pricam ceo dan, par puta sam jednostavno zrtvovala zastitu radi mogucnosti da  me uopste cuju (i da ne progutam masku), pa sam odrzala dve celodnevne obuke sa onom tanusnom jednoslojnom platnenom maskom. doduse, bilo je pre dve nedelje i bas u velikom prostoru - sad vec ne bih ni razmatrala tako nesto.

probala sam i one iz dm-a, bas ima preslatkih dezena i odlicno su prilagodjene licu - ali je materijal takav da je kroz njega nemoguce disati duze vreme, a kamoli pricati.

inace, dugo pricanje sa maskom je prilican izazov za glasne zice, bas umara.

kad vec sve razmatraju, sto malo ne eksperimentisu i sa dizajnom maske za dugogovorece profesije.

Znam neke koji za te potrebe uzmu vizir, ali nisam siguran kolika je njegova efikasnost u odnosu na masku.

 

Meni kn95 maske nekako teško padaju. Teže dišem, žuljaju me, izadju mi neke bubujice po vratu... a nakupovao sam ih dosta i računao da ću sad samo njih nositi.

Ipak su mi one jednokratne hirurške najzgodnije, a sad su i prilično povoljne.

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Filozof manijak said:

 

:D

 

Palo i meni prvo na pamet al da ne evociram mislim se ti ćeš svakako :D

 

Nego to sa cevkama misliio sam na onaj makedonski klip, kaže udišeš na nos a izdišeš kroz te cevke koje su onim đepićima a mogli su ih nekako lepše sprovesti a ne da narod na čurke liči a opet ne rešava problem, što reće aleksija,  pričanja pod maskom

 

 

 

Link to comment
14 minutes ago, mraki said:

Ipak su mi one jednokratne hirurške najzgodnije, a sad su i prilično povoljne.

Apoteka Beograd, pre neki dan, 6 din komad:ohmy:

Edited by yabadaba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...