Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Generalno stomatolozi koje poznajem maksimalno vode računa u ovoj situaciji(kao i uvek uostalom, ako je iole proveren), a igrom slučaja ih poznajem dosta.

 

Nikakvog razloga za strah ljudi nemaju, iako razumem brigu naravno.

Edited by Milošica
Link to comment

Ako nabavljate d vitamin, nabavljajte d3 - sunshine vitamin - se inace zove...nasa koza absorbuje suncevu svetlost i pretvara je u d3.  Na zalost, ljudi sa svetlijom kozom, ljudi koji nisu dovovljno na suncu, zene u menopauzi, starenje, uticu da se ne absorbuje sunceva svetlost. 

D2 se unosi putem hrane. Medjutim, ljudi sa manjkom D vitamina,  bitnije je da unose preko pilula d3 a ne d2 jer bolje ulazi u krv. Isto usporava i osteroporozu i bolje regulise rad tiroidne zlezde. 

 

Ja pijem sada 5000IU dnevno bez recepta, a bila sam na 50000 nedeljno na receptu zadnjih godinu dana. 

 

Za ljude sa manjkom d vitamina primetice ogromnu razliku u telu vec posle 2-3 dana sko su na 5000 IU dnevno. 

I kupujte d3 sa K vitaminom u jedno

 

Mogu da se kladim da preko 80% ljudi sa preko 35godina starosti imaju manjak d vitamina. 

 

Edited by mustang
Link to comment

obzirom da je merkelova, pretpostavljam originalna n95

 

 

kn95 u americi nije prihvacena kao n95 jer su istrazili da veliki procenat tih maski propusta koronu vise od 5%

Edited by mustang
Link to comment

Ajde savet, osoba "A" radila sa dve osobe "B" i "C" .
Pre dva dana osoba "D" je javila osobama B i "C" koje su radno bile u kontaktu sa njom da je pozitivna.

Da li osoba "A" treba da ide na testiranje i koje?

Osobe "B" i "C" se nisu još testirale.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ajde savet, osoba "A" radila sa dve osobe "B" i "C" .
Pre dva dana osoba "D" je javila osobama B i "C" koje su radno bile u kontaktu sa njom da je pozitivna.

Da li osoba "A" treba da ide na testiranje i koje?

Osobe "B" i "C" se nisu još testirale.

.... Shiit has hit the fan!
 

do pre 2 dana sam imala u kući takvu situaciju, osoba A mi je bratanca i svaki dan u kući, bila sa osom B najboljom drugaricom  u druženju. Dan posle roditelji najbolje drugarice se razboleli. Uredno se javili svima . Najbolja drugarica je juče dobila test da je negativna, , moja bratanica se neće testirati, pratimo situaciju , ne posećuje babu  još ... prošlo je sedam dana i pošto su i ona i najbolja drugarica mlade  sva je prilika da im to druženje nije prošlo u zaraživanju

Link to comment
19 minutes ago, Filozof manijak said:

Jedno pitanje za ove koji znaju. koji se antibiotik daje obolelima od kovida, kojima se spustilo na pluća?

Imam gomilu bolesnih u familiji.

Čim su dobili temperaturu, prepisan im hemomicin, lekari ne čekaju da se spusti na pluća, daju ga preventivno.

I to dve ture po tri tablete.

Tako mi svi rekli, a ima ih bolesnih ohoho.

Takođe svi piju vitamine, aspirin 100 i mnogo tečnosti.

 

Ed.

Danas čula kako mast od jazavca dosta pomaže kod kašlja. Ima da se kupi u ruskoj apoteci.

Jbg, pošto kupila po to i prodala.

Edited by dùda
Link to comment
5 minutes ago, dùda said:

 

Danas čula kako mast od jazavca dosta pomaže kod kašlja. Ima da se kupi u ruskoj apoteci.

Jbg, pošto kupila po to i prodala.

ne znam bas koliko bih pozeleo da kupim alternativni lek od neke divlje zivoinje nakon ovoga sto nas je snaslo.

Edited by Joe D
  • Haha 4
Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

ne znam bas koliko bih pozeleo da kupim alternativni lek od neke divlje zivoinje nakon ovoga sto nas je snaslo.

Pa ni ja, ali šta fali, ne može da škodi :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...