Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

5 minutes ago, dùda said:

ovo ne razumem

 

prvo, šta će pacijentu rukavice ?

drugo, on nema šta da dezinfikuje rukavice, ve da ih posle svakog pacijenta baci u koš i da uzima druge

Ovo je bilo u maju, rekla mi da dođem sa rukavicama i maskom, čim sam ušla u ordinaciju, pošpricala mi rukavice, rekla mi da sednem i popunim formular. Kad sam popunila formular ponovo mi je pošpricala rukavice i onda me pustila. Ni ja ne kontam što su one bile potrebne.

edit: ne kontam što su meni bile potrebne, ona mora da ih nosi, ja svakako dezinfikujem sama ruke kad odem kod nje (ponesem svoj alkohol). Ali to za rukavice je bilo samo u maju, posle nije tražila da se nose

Edited by Alfa
Link to comment

Ne znam ljudi, da izvinete, usra.... sam se. Zvaću je sutra, ne znam ni sama šta ću, da pitam jel nosi vizir, ako ne, otkazaću. Jbg nije ona jedini zubar u gradu, valjda ih ima koji nose vizire.

Edited by Alfa
Link to comment

Zašto se fokusiraš na vizir? On nije nikakva zaštita za tebe, može samo stomatologa da zaštiti od kontakta sa kapljicama koje dolaze od tebe.

Njegova maska štiti tebe, ne vizir.

Vizir nema nikakav kontakt sa kožom te vazduh slobodno struji sa tri strane (dole, levo i desno).

Link to comment
42 minutes ago, Tale said:

Zašto se fokusiraš na vizir? On nije nikakva zaštita za tebe, može samo stomatologa da zaštiti od kontakta sa kapljicama koje dolaze od tebe.

Njegova maska štiti tebe, ne vizir.

Vizir nema nikakav kontakt sa kožom te vazduh slobodno struji sa tri strane (dole, levo i desno).

pa poenta je valjda i u tome da on bude zdrav, tj da se zaštiti što bolje

dakle i maska i vizir je sigurno u konačnici veća sigurnost od samo maska

Link to comment

I ja sam odlagao mesecima, ali sam na kaju morao da odem i to kod nove, imala je vizir, masku rukavice, ali drugi pacijenti baš i ne, a i prozori zamandaljeni.

Inače, jel taj vizir služi čemu i koga štiti, onog ko nosi ili druge_?

Link to comment
2 hours ago, Tale said:

Zašto se fokusiraš na vizir? On nije nikakva zaštita za tebe, može samo stomatologa da zaštiti od kontakta sa kapljicama koje dolaze od tebe.

Njegova maska štiti tebe, ne vizir.

Vizir nema nikakav kontakt sa kožom te vazduh slobodno struji sa tri strane (dole, levo i desno).

Daleko sam mirnija sa vizirom, jbg treba na 40cm da mi čačka po ustima sa ta 2 flispapira. Meni to ne uliva nikakvu sigurnost, to može da nosi i u uobičajenim okolnostima.

Link to comment
3 hours ago, Alfa said:

Ali koja je meni garancija da virus neće proći kroz 2 maske? Pa bar da nosi onu n95 i hiruršku, bila bih mirnija.

 

Ne može biti garancije u ovakvoj situaciji. Nego stisneš zube i odeš. Tako sam i ja uradio.

Link to comment
On 22.11.2020. at 11:37, El Guapo said:

Inače, jel taj vizir služi čemu i koga štiti, onog ko nosi ili druge_?

koliko sam ja ispratila još na početku, vizir štiti oči da kapljice ne stignu do sluzokože oka. dakle u ovom slučaju, štiti zubara od tebe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...