Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Nisu isti virusi u pitanju. Jesu u oba slučaja iz "porodice" adenovirusa ali Rusi kao i J&J koriste ljudske adenovorise (ad 5 i ad 26) dok az koristi adenovirus šimpanze ,a oni Italijani adenovirus gorile :).

Link to comment

ne znam da li je već bilo negde.

odgledah neku dečju pulmologicu na temu o virusu. pa pitna je o vakcinama i deci. reče da se planira testiranje na deci od 6 do 17 godina.  kako se to uklapa sa pravima dece?. deca volonteri? saglasnost roditelja?

Link to comment

SZO kaze da je u decembru epidemija u Kini vec o-ho-ho picila sa vec desetak varijanti virusa. Makes me wonder, krajem novembra sam u hotelu u Kijevu, medjunarodna fransiza, secam se da je bilo more kosookih za doruckom, navukao takvu bolestinu da sam se jedva nekako dovukao kuci i dugo se oporavljao. Simptomi vrlo koronicni.

Link to comment
Quote

Restrictions that came into place when things started getting bad included a 9pm curfew, complete alcohol sale ban, restriction on mass gatherings and numbers of persons inside buildings. Masking is mandatory by law in all public spaces. There was also a beach ban.

@Joe D

Link to comment

ja za sada mogu samo da zakljucim da svaka varijanta ima svoj cikluse/talase i da se od svake stitimo na isti nacin - a da rezultata ima.

ne znam da li bismo smeli praviti nove pretpostavke trenutno, verovatno ce se uskoro znati vise...

 

 

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Aleksija said:

ja za sada mogu samo da zakljucim da svaka varijanta ima svoj cikluse/talase...

... meni se cini da onda virus mutira, "ubije"|predhodnu verziju i nastavlja da zivi kroz novu mutaciju. Mozda zato imamo "predah" od par nedelja, dok nova mutacija ne krene da se siri.

Link to comment

Radman ovako iznosi tezu i meni deluje potpuno realno:

 

Pad broja novozaraženih nema previše veze s restriktivnim mjerama, kazao je dr. sc. Miroslav Radman gostujući u N1 studiju, gdje je komentirao aktualnu epidemiološku situaciju.

 

“Teško je odgovoriti zašto se dogodio pad jer nema kontrolnog eksperimenta, no rad koji će uskoro izaći od grupe profesora na sveučilištu Stanford, pokazuje da nema detektirane benificije od striktinih, rigoroznih mjera s obzirom na ove osrednje, slabije”, rekao je Radman.

 

Smatra da bi do pada došlo i bez mjera: “Vjerojatno se događa ono što bi se događalo i bez društvenih mjera, a to je da infekcije dolaze u valovima i najčešće se sele iz jednog područja u drugo i vezane su uz pojavu nove mutacije. Ona onda ili pospješuje infektivnost, brže se širi virus, ili je virus smrtonosniji. To ovisi o genetici virusa i mutacijama. Mijenja se, ali rijetke mutacije su one koje poboljšaju, daju agresivnost ili povećavaju patogenost virusa i onda nova mutacija zavlada u kratkom vremenu nekim područjem dok je daljnje mutacije ne unište. Tako da imamo dinamiku poput vatrometa – javljaju se žarišta, planu i gase se. Mislim da gašenje nema veze s onim što mi radimo, nego da je takva sudbina virusa.”

Link to comment

Radmanove izjave ja uzimam sa rezervom, iskreno, doduse, uzimam sa rezervom, mada manjom, jer sam  pesimista po prirodi, i izjave ovih koji po tviteru sire paniku..a i on nekako potcenjuje kovid kao bolest, mislim da ne kapira koliko je zajebana,ili se pravi blesav..nisu ni u nauci svi eticni i posteni,a ni efikasni, nicija nije sveto pismo..trenutno gledamo globalni pad brojki, dal je to zatisje pred novu buru, ili pocetak kraja pandemije, ne znam, ovo drugo bi bi bilo too good to be true..znam da lockdown ne zaustavlja sirenej virusa nuzno, prikazano vise puta u praksi, sem mozda onog ultra hermetickog, kineski model..i da sigurno da  ne  pstuju  svi mere ni uz emljama gde vec mesecima vlada lockdown..nama cetvrti talas mislim da svakako preti.. 

Edited by Misko
Link to comment

Koje baljezganje tog biologa. Šta ćemo onda s Kinom, Novim Zelandom, Australijom...

 

Quote

Radman je napomenuo kako pandemije i epidemije nisu njegova uža specijalnost

https://www.vecernji.hr/vijesti/miroslav-radman-o-koronavirusu-nece-nam-pomoci-visoke-tehnologije-nego-zdrav-razum-1381711

 

A te govnarske štetočine sa Stanforda (Joanidis i ostali) su posebna priča.

 

Quote

 

The study was co-authored by Jay Bhattacharya, a Stanford professor of medicine and economics who has been a vocal opponent of Covid lockdowns since March.

He was also among a group of scientists who wrote “The Great Barrington Declaration,” a document that encouraged governments to lift lockdown restrictions to achieve herd immunity among young and healthy people, while focusing protections on the elderly.

Other studies have oppositely determined that lockdown orders have saved lives.

 

https://padailypost.com/2021/01/18/stanford-study-lockdowns-have-no-clear-benefit/

Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

@djordje geprat

Isto kao što su testirane onolike vakcine u "dečijoj upotrebi" kad su uvođene. 

ne znam kako je bilo nekad. znam da sada ima toliko antivaksera, protivnika čegagod. koliko znam,testirali su starije, dobrovolje, da bi se ustanovilo da ja mogu da primim vakcinu. pretpostavljam da se i u ovom slučaju testira na uzrastu za koji se priprema vakcina. ili, nešto previđam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...