Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Ispada korona savrsenija nego sto smo mislili, ili se medijski malo i spinuje, neam trajnog imuniteta, vakcine nisu dovoljno efiksne protiv promena, sad   mozes i dve varijante da dobijes odjednom...samo cekam d aobjave da je neko dobio sve 4 varijante, mada, taj nesrecnik bi umro za minut verovatno..okej, ja sam duduk za viruse, ali, nema mi ovo ama bas nikakvog smisla, pa pojedini eksprti i lekari, nemam razloga da im ne verujem, i kazu da virusi uglavnom mutiraju na svoju stetu, da izazivaju manje, ne vise problema vremenom, kod korone ispada stavr obrnuta, 2020 je bila smao zagrevanje za nju...hoce li neko uopste ostati citav za godinu, dve

Edited by Misko
Link to comment
33 minutes ago, Misko said:

...i kazu da virusi uglavnom mutiraju na svoju stetu, da izazivaju manje, ne vise problema vremenom, kod korone ispada stavr obrnuta...

 

Ima ovde jedno potencijalno objasnjenje zasto je tako:
 

 

Prirodno ponasanje virusa tezi ka opstanku, ako ubije domacina umire i on, dakle u njegovom "interesu" je da postigne ravnotezu sa domacinom i da koegzistiraju (tojest, one varijante koje to postignu su u evolucionoj prednosti u odnosu na one koje brzo ubijaju domacine i vremenom preuzimaju primat).


Ako je hipoteza da je ovaj virus na neki nacin promenjen neprirodnim putem u laboratoriji tacna, onda on u ovakvom svom obliku on jos uvek nije postigao prirodno stanje u kojem krece da evoluira na logicno predvidljiv nacin nego "divlja" i koristi novostecenu slobodu bez laboratorijskog pritiska da evoluira samo na jednu odredjenu stranu, prakticno "ispituje" granice svojih mogucnosti pre nego sto i on krene prirodnim putem da evoluira ka ravnotezi i koegzistenciji sa domacinom.

  • Hvala 1
Link to comment

Bračni par Bret Weinstein i Heather Heying sebe nazivaju "intelektualnim dark web-om" i promoteri su da je virus iscureo iz laboratorije. Njihova "objašnjenja" su uvek nategnuta oko ovo teorije, samim tim i nepouzdana.
 

Quote

On January 29th, 2021 Weinstein appeared on Real Time with Bill Maher along with his wife Heather Heying, an evolutionary biologist, promoting the "Lab Leak" thesis around the origins of COVID-19. The Daily Beast described Weinstein and Heying as "culture-war-obsessed" and noted that they were "not epidemiologists or virologists". Weinstein claimed he was "90 percent" certain of the theory, but Kristian Andersen, an associate professor of immunology and microbiology at Scripps University has claimed “these two features of the virus, the mutations … of the spike protein and its distinct backbone, rules out laboratory manipulation as a potential origin for SARS-CoV-2."

 

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, Radoye said:

 

Ima ovde jedno potencijalno objasnjenje zasto je tako:
 

 

 

Loši su im ovi konspirološki argumenti. 1) laboratorija za proučavanje tropskih zaraza se nalazi tamo gde postoji uslovi za njihov nastanak, pa pošto ona postoji, mora da je virus pobegao odande, 2) virus je modifikovan za prenošenje u zatvorenom:  One of the questions I have is this virus is highly transmissible unless you're outdoors, then it seems almost not transmissible. That's a very conspicuous. I mean for one thing bats live outdoors, so is it possible that this virus has adapted to the laboratory environment and indoor environment, and that it has forgotten how to get transmitted outdoors.

 

I frljanje s procenti, dal je 50% dal je 90%.

Link to comment

Sjecate li se prosle godine, krajem februara? Tyrol je bio epicentar koronavirusa u evropi. 

 

Sada je opet Tyrol u centru paznje jer je postao epicentar juzno africke varijante u evropi.

 

Austrijska vlada je citav region stavila pod karantin. 

 

Za razliku od francuske i njemacke skijaski centri u autriji su ostali otvoreni (navodno samo za lokalce). 

  • +1 1
Link to comment

U francuskoj su zatvorili sve zicare. Grad Nica je zabranio iznajmljuvanje stanova za turiste (ovdje je poceo raspust). Njemacka je isgo tako zatvorila svoje skijaske centre. Znaci nije tacno ovo sto pisete.

Link to comment

dobro, rusi su publikacijom u Lancet-u konačno uradili kako bi trebalo. I dalje mi se više dopada Fajzerov pristup, ali u Srbiji on za obične smrtnike neće biti dostupan, kako stoje stvari i imaju vrlo čudan redosled pozivanja koji mi je nejasan. mRNK ne petlja sa DNK, ali i ove ćelije u koje se ugradi se posle unište, tako da... end-effect je isti. Tako da, ako me uskoro ne pozovu za Fajzer, odoh kod rusa.

 

Quote

The carrier viruses are modified and cannot initiate a productive infection; they enter cells, express the spike protein, and then stop (because they cannot continue the normal virus lifecycle), although a high-sensitivity analysis also showed that a few Ad genes were expressed, albeit at a low level.  The vaccine-infected cells are eventually destroyed by the very immunity they are designed to elicit.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

da se razumemo, ja nisam cilljao na ovo sto je forumas ispod mene napisao. samo na to da sitnoburzujka govanca misle da su iznad svega zato sto imaju nesto malo vise para od prosecnog coveka i nema sanse da bi se spustili na taj nivo da se odreknu makar najsitnijeg uzivanja. sljam.

  • +1 4
Link to comment

Ovdje je vlada kriva. Ljudi ce naravno ici tamo ako ke vlada to dozvoli. Pa samo sa ovog foruma vise njih ce ici ili su vec bili na skijanju.

 

Da kod nisu zatvorili stanice, isao bih i ja. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...