Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

ja stvarno nisam odgovoran za to sto i na ovom forumu ima mentola. 

 

otici u ovom trenutku na skijanje.... ma ajde bre u kurac, pa sta mi ovde radimo i pricamo zadnjih godinu dana? stvarno nemam snage za ove rasprave vise. 

  • +1 6
Link to comment

Tjah, meni nije baš jasno to ako vlada dozvoli ići će ljudi. Pa valjda mogu ljudi  i sami nešto da zaključe bez naređenja/zatvaranje šta je bolje i za njih a ako ne za njih onda za opšte dobro.

Ovo se odnosi generalno na sve vlasti i ljude. Ljudi što sebični što ne shvataju situaciju i samo produžavaju sve ovo  i tako u krug

Link to comment
2 minutes ago, arkonada said:

Tjah, meni nije baš jasno to ako vlada dozvoli ići će ljudi. Pa valjda mogu ljudi  i sami nešto da zaključe bez naređenja/zatvaranje šta je bolje i za njih a ako ne za njih onda za opšte dobro.

Ovo se odnosi generalno na sve vlasti i ljude. Ljudi što sebični što ne shvataju situaciju i samo produžavaju sve ovo  i tako u krug

 

Uzdati se u pamet mase je isusivanje okeana rakijskom casicom. Uzaludno.

 

Odlasci na skijanje u ovakvo vreme..guranje da te Jorgos pusti nekako ispod rampe i preko granice da bi se dokopao mora u sred pandemije..sve su to retard detektori i lakmusi za to sa kim se ima za posla.

 

Ljudi su prosto idioti. I sto vise imaju sve su alaviji, razmazeniji i bezobzirniji.

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Kelt said:

dobro, rusi su publikacijom u Lancet-u konačno uradili kako bi trebalo. I dalje mi se više dopada Fajzerov pristup, ali u Srbiji on za obične smrtnike neće biti dostupan, kako stoje stvari i imaju vrlo čudan redosled pozivanja koji mi je nejasan. mRNK ne petlja sa DNK, ali i ove ćelije u koje se ugradi se posle unište, tako da... end-effect je isti. Tako da, ako me uskoro ne pozovu za Fajzer, odoh kod rusa.

 

 

 

 

Da mogu da biram - sad bi mi takodje ruska bila prvi izbor

Link to comment
Just now, Kelt said:

ma ne, zašto

 

Aha izvini nisam razumeo :D 

Ne znam, čini mi se da su dva različita adenovirusa bolje rešenje od kapljica masti, što se tiče ukupnog odgovora. 

Mada, sam se danas čuo sa nekim mikrobiolozima i kažu mi da ima dosta reakcija i na rusku i na kinesku vakcinu - što mi opet malo znači pošto sam ja najebao i sa Fajzerom :D

Link to comment
6 hours ago, steins said:

 

 

Mada, sam se danas čuo sa nekim mikrobiolozima i kažu mi da ima dosta reakcija i na rusku i na kinesku vakcinu - što mi opet malo znači pošto sam ja najebao i sa Fajzerom :D

Meni su kod druge doze Fajzera rekli da se reakcije očekuju u oko 30-40% slučajeva, i da s ne brinemo ako nema reakcije...

 

Nije bilo reakcije :D, za sad...

Link to comment
10 hours ago, steins said:

 

Aha izvini nisam razumeo :D 

Ne znam, čini mi se da su dva različita adenovirusa bolje rešenje od kapljica masti, što se tiče ukupnog odgovora. 

Mada, sam se danas čuo sa nekim mikrobiolozima i kažu mi da ima dosta reakcija i na rusku i na kinesku vakcinu - što mi opet malo znači pošto sam ja najebao i sa Fajzerom :D

Svi vec zaboravili na Astrazeneku :).

Stize 150.000 komada.

Edited by Friend
Link to comment

Pa samo je isti princip, ali su jako različite. Nosio (vektor) je različit. Kod AZ je virus šimpanze, kod Sputnjika 2 adeno virusa (jedan je isti kao kod Johnson & Johnsona). Onda npr. sputnik ima duplo više virusnih čestica u jednoj dozi od AZ

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...