Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

opa! https://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-56185142

 

Reading and Leeds Festival organisers appear to have confirmed the events will go ahead this summer, after plans to ease lockdown were announced.

 

lepa vest. kumce od 17 leta place od srece. ona i drugarice dzedze u redu za karte otkako je objavljeno na tviteru. valjda ce uspeti.

 

reading je poslednji vikend u avgustu. ako sve bude islo po planu, trebalo bi biti ok.

  • +1 1
Link to comment

https://www.theguardian.com/society/2021/feb/25/one-of-uks-largest-care-home-firms-introduces-no-jab-no-job-policy?CMP=fb_gu&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3or1Y7f6GHUsG_04e8krGwFz59nP9-s9KnDk8sXi3cQZVVja6cDW2gwkw#Echobox=1614237103

 

Coronavirus vaccine: one of UK's largest care home firms introduces 'no jab, no job' policy

 

nelose. pozdravljam. kazu u clanku neki advokati da bi ljudi mogli da tuze ako ih otpuste zbog toga sto nece da prime vakcinu pa se javio sud koji o tome odlucuje (employment tribunal) i rekao da nece to uvazavati jer dovode u opasnost ljude o kojima bi trebali da brinu. sad razni razmisljaju da isto uvedu, imam utisak da je ovo samo pocetak.

 

mada, u principu, ovde vecina zeli da se vakcinise al su bez obzira zabrinuti i ulazu napore da se ta anivax poshast ne rasiri. ima u clanku i ipsosova statistika oko vakcinisanja. evo...

 

Quote

 

Meanwhile vaccine confidence is running high more broadly across England. Results from an Imperial College/Ipsos Mori survey on Thursday showed 92% of more than 170,000 people said they had either received a jab or intended to do so.

Younger people were more hesitant, with acceptance falling from 99% in people aged 80 and over to 83% among 18- to 29-year-olds. While 93% of white people said they would accept the vaccine, the proportion dropped to 87% among Asian people and 73% among black people.

 

 

 

edip - i naravno, jasno kazu - those who refuse on non-medical grounds will make themselves unavailable for job. da ne bude zabune.

Edited by adam
  • +1 1
Link to comment

Cini mi se da je covid kao kombinacija raznih komp virusa, trojanaca i sl plus poneki auto haker. 

Kazu da je buraz umro od napada covida na jetru. Pokazali su jos par slucajeva uslovno mladih zdravih, npr 22godisnji aktivni sportista koji je umro od kombinacije covid jetra. Cini se da se jos uvek ne zna sta je covid. Vakcinacija izgleda stiti, ali delomicno. Covid izgleda napada na vise nacina, a samo su neki pokriveni vakcinom. Mozda su potrebni su jos neki modeli zastite. 

Uzmite ovo moje razmisljanije sa rezervom. 

  • +1 1
Link to comment

Poslije jendog brzog pretrazivanja po google-u, nadjoh ovo:

 

U Japanu je 2020 bilo 750 samoubistava vise nego 2019. Od 2010 broj samoubistava u toj zemlji je konstatno padao. Najveci broj samoubistava je kod mladih. Broj umrlih od koronavirusa 2020.  je 3 414 (godiste umrlih nisam trazio ali ako je kao u ostalim zemljama veliki broj je vjerovatno >85 godina).

 

Mladi su u ovoj krizi najveci gubitnici a i dalje se u njih upiru prsti kao najveci krivci.

 

izvor (na francuskom je): Comment la crise du Covid-19 a replongé le Japon dans l’enfer du suicide (europe1.fr)

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment

Ne bih se složio, najveći gubitnicu su oni koji su preminuli od corone, a to u najvećem broju nisu mladi.

Život se poremetio i promenio svima, ne samo mladima

  • +1 4
Link to comment

moja sestra (68), penzionerka, je na privremenom dvogodišnjem radu u USA. tek je u subotu došla na red i primila je prvu dozu moderne. tačno je da se tamo PCR test radi iz pljuvačke.

radila ga je kad je dolazila ovamo na odmoru decembru-januaru i kad se vratila tamo. ovde je radila brzi antigenski da vidi da nije potkačila virus u putu. doletela je preko londona baš kad se tamo pojavio novi soj. u avionu za beograd su maltene jedan drugom sedeli u krilu. pet dana smo bile u kući sa maskama i cvokotale pored otvorenog prozora. čuvale smo mamu (90), a i mi nismo baš mladunice. pre polaska nazad je uradila PCR na banovom brdu, štapićem do mozga, a kad je stigla tamo odsedela je propisanih 7 dana u samoizolaciji i uradila novi PCR iz pljuce.

Link to comment
44 minutes ago, borris_ said:

Poslije jendog brzog pretrazivanja po google-u, nadjoh ovo:

 

U Japanu je 2020 bilo 750 samoubistava vise nego 2019. Od 2010 broj samoubistava u toj zemlji je konstatno padao. Najveci broj samoubistava je kod mladih. Broj umrlih od koronavirusa 2020.  je 3 414 (godiste umrlih nisam trazio ali ako je kao u ostalim zemljama veliki broj je vjerovatno >85 godina).

 

Mladi su u ovoj krizi najveci gubitnici a i dalje se u njih upiru prsti kao najveci krivci.

 

izvor (na francuskom je): Comment la crise du Covid-19 a replongé le Japon dans l’enfer du suicide (europe1.fr)

japan trenutno ima 7860 umrlih, nesto mi nije verovatno da je vise od polovine umrlo u 2021?

btw, ima toliko umrlih na cak nesto manji broj zarazenih nego mi... pobedili japance, srpski geni i zdravstveni sistem.

 

sto se tice mentalnog zdravlja mladih, istina je da stanje, na osnovu mog uzorka, deluje vrlo upozoravajuce. a tek cemo znati kad se sve vrati u kavu-takvu normalu. 

naravno, ovo isto vazi za sve uzrasne kategorije, smao se ispoljava na razlicite nacine.

Link to comment

Da, oko i posle NG su eksplodirali slučajevi, slično i Južna Koreja. Izbegli su prvi talas ali drugi baš i ne. Kineski brojevi nepostojeći, takoreći nenormalni u kontekstu

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...