Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

12 hours ago, InvisibleLight said:

 

Kaze mi drug veterinar da kad se nekom pojavi svinjska kuga on ne samo da mora sve svinje pobiti nego i platiti kaznu jer je nevakcinisanjem ugrozio i ostale zbog  mogucnosti da se zaraza prosiri

 

Kako to primeniti na ljude?:D

 

Pa jednostavno :fantom:

 

Link to comment
9 hours ago, Kelt said:

oooooo, da. Da, da. 

 

ako ovo uspe.. :ohmy: ne da nas čeka prodor sa mRNK, nego... neće biti malo ako se kaže da će nakon informatičke ere nastupiti biotehnološka era

Jel moze jednostavno objasnjenje, prostim nemedicinskim jezikom o cemu pricate? :D

Link to comment

Čestitke!!! Inace, koja ste firma u Srbiji. Po secanju kao da me neki rekruter cimao za nesto slicno (ja sam senior mob developer), ali ne mogu se setiti konkretno...

Imam neke poznanike koji su radili nešto za medicinu, pa otprilike znam da je teška priča.

I ja sam radio nešto za vazduhoplovstvo, neka sporedna stvar, non - flight critical. No - svejedno - ne mozes da gurnes patch dok ga detaljno ne istestiraju da nece zapaliti nešto (da, bojali su se da ce softver da izazove pozar, prethodno su detalno proveravali hardware)...

Edited by Spooky
Link to comment

ogovorio Spookyju na private ;)

 

inače, da samo pojasnim ono gore.

narukvica tokom noći skuplja određene podatke (puls, temperatura, perfusion, breathing rate) i onda se ujutru ti podaci prebacuju u cloud platformu gde se vrši analiza i po završetku se korisnik obaveštava da li su rani simptomi prepoznati.

Edited by Svarog
  • +1 5
Link to comment
2 hours ago, Svarog said:

ajd malo neukusne samoreklame.

 

od jutros nam je proizvod live i dostupan na Apple prodavnici. - https://apps.apple.com/us/app/ava-covid-red/id1531300164

 

 

adaptirali smo potojeći proizvod, narukvicu koja služi da pomogne ženama/parovima koji imaju problema da zatrudne - https://www.avawomen.com/.

dobili smo grant kao deo konzorcijuma - https://www.covid-red.eu/en/

to je jedan od svega 8 projekata koji su aplicirali kod European Medicines Agency i dobili grant, od nekih hiljadu navodno.

 

ovih dana kreće studija sa nekih 40k učesnika, pa će se tokom godine raditi analiza prikupljenih podataka i dalja unapređenja proizvoda i algoritma.

 

inače, trebalo je nam je preko mesec dana da dobijemo odobrenje od Apple-a i Google-a. pakao koliko su dokumentacije tražili, pozivi koje smo imali s njima... medical je inače specifičan domen kada je razvoj softvera/hardvera u pitanju, sve se posmatra kroz regulative i rizike... ali ovo sa COVID-19 je next level. gotovo da je nemoguće pojaviti se na store-ovima ako se bavite tom tematikom. što inače podržavam, jer bi bilo tona paranoičnih i fejk aplikacija i sadržaja, al nama je bilo ovo baš izazov.

 

inače, ceo softverski, dizajnerski i AI (data science) tim koji je ovo razvijao je iz Srbije ;) 

 

Čestitam!

 

Link za google play store?

Link to comment
16 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Čestitam!

 

Link za google play store?

 

hvala :)

 

link kad nas odobri Google :D :isuse:

sutra imam poziv s njima i ponovo radimo submission.

tražili su još neke papire. pakao.

 

btw. aplikacija jeste javna, ali da se uloguju mogu samo učesnici kliničke studije. tako da dalje od login strane ne može da se mrdne bez toga.

videću ako budemo imali neki javno dostupni demo video pa da podelim i ovde. za sada to ne smem.

Edited by Svarog
  • +1 2
Link to comment

Danska sad za svakog zaraženog ispituje kojom varijantom je zaražen. Trend je ovakav:

 

EtcL722WQAAESEc?format=jpg&name=medium

 

Lockdownom su uspeli da skinu reprodukcioni broj R za sve sojeve ispod 0,8, ali ne i za britanski soj koji je na 1,15.

 

EtaiiwNWYAA_B1v?format=jpg&name=large

 

Detaljno u članku iz prvog tvita i u ostalim tvitovima ispod:

 

Spoiler


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...