Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nikad ne reci nikad. Trenutno ih nema, ali pošto su IT mafijaši dokazano alavi do neba nikakvih garancija nema da ih neće biti i van BG. Uostalom i najavili su, čisto da se ne iznenadimo. 


Jeste, ti IT mafijaši najveći problem, šta oni ima da prave inovacije po svetu, bolje da se vratimo na klesanje pisama u kamenu.

Da ne pričam koliko sam puta video da taksisti u toku svog radnog vremena diluju heroincima, pa kad spomenem to kada se vozim taksijem vozaču oni kažu "znamo, ali ne možemo mi ništa tu". Toliko o borcima za pravdu i zakone.
Link to comment

Jeste, video si na ulici kako neko diluje heroin, a ja za 32 godine koliko ovo radim nisam. Hajde sledeći put se ipak malo potrudi, može?

A opaska  o IT se pre svega odnosila na činjenicu da se nakrupnije kriminalne operacije u celom svetu danas  vrše pomoću laptopa i softvera, a ne kao nekad pištolja i pajsera. Kome to nije jasno taj je stvarno ostao u 20. veku. U konkretnom slučaju je IT sektor ovde zaista zloupotrebljen za vršenje nelegalnih aktivnosti, a masovan rad na crno i bez dozvole nije nikakva ''inovativna tehnologija'' nego kriminal. Pošto se sve to dešava u očiglednoj sprezi s vlašću radi se dakle o organizovanom kriminalu. 

 

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Mislim da su oni krenuli "jako" sa sa Beotaksijem no nestade odjednom...

Nisu sa Beo nego Beogradskim

 

Moje iskustvo sa car go je da slabije znaju grad. Ono jel.znate gde idemo ili da palim navigaciju. 

 

Ne dodju na broj nego preko puta i slično. 

 

Plus su ponekada izrazito preljubazni, verovatno zbog ocenjivanja, sto ja ne volim. Priznajem to je subjektivno opažanje. 

 

 

Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Nisu sa Beo nego Beogradskim

 

Moje iskustvo sa car go je da slabije znaju grad. Ono jel.znate gde idemo ili da palim navigaciju. 

 

Ne dodju na broj nego preko puta i slično. 

 

Plus su ponekada izrazito preljubazni, verovatno zbog ocenjivanja, sto ja ne volim. Priznajem to je subjektivno opažanje. 

 

 

Zar ne pale uvek navigaciju? Čini mi se da je neko ovde napisao da to uvek koriste bez obzira da li znaju ili ne adresu. 

Naravno da slabije poznaju grad. I ja sam mnogo slabije poznavao grad posle jedne godine rada nego sad. Pošto je kod njih malo ko sastavio godinu onda je  slabo poznavanje grada kod velike većine logično. 

Edited by nesha taxista
Link to comment

Nešo, dopuštaš li ipak da je ovo zapravo diskusija između nezadovoljnih Beograđana I taksiste iz Novog Sada u kome taksi službe bolje funkcionišu i manje koštaju?

 

Ja kad odem u Suboticu, nemam problem - voze za dve banke gdegod, čisti su i tačni.

U Beogradu podivljaju kad su najpotrebniji: prva kiša i popodnevni špic, odmah više nema pravila.

 

Priča o poznavanju grada je besmislena: potpisujem da bolje poznajem grad od 99,99% taksista, al što bi reko prešjednik - pa šta? Svi mi koji imamo nesreću da u Beogradu vozimo poznajemo ga bolje od vozača taksija kojima je to najčešće prvi posao. Pre par meseci me u Novom Sadu vozio dečko koji je odmah pošteno priznao da je iz Berana i da ne poznaje Novi Sad. Uključio GPS, navodila ga žena iz kolcentra, malo mu i ja pomogao i nađosmo lagano. Nije ovo 1971. i vreme narandžastih tristaća.

 

Ali je zato auto bio nov i čist, momak pristojan i smiren, a vožnja pristupačna. Nije baš da tražimo previše.

Link to comment
28 minutes ago, nesha taxista said:

Jeste, video si na ulici kako neko diluje heroin, a ja za 32 godine koliko ovo radim nisam. Hajde sledeći put se ipak malo potrudi, može?

A opaska  o IT se pre svega odnosila na činjenicu da se nakrupnije kriminalne operacije u celom svetu danas  vrše pomoću laptopa i softvera, a ne kao nekad pištolja i pajsera. Kome to nije jasno taj je stvarno ostao u 20. veku. U konkretnom slučaju je IT sektor ovde zaista zloupotrebljen za vršenje nelegalnih aktivnosti, a masovan rad na crno i bez dozvole nije nikakva ''inovativna tehnologija'' nego kriminal. Pošto se sve to dešava u očiglednoj sprezi s vlašću radi se dakle o organizovanom kriminalu. 

 

Ne ne ne, najveće kriminalne aktivnosti se izvode koristeći struju, pa bih te zamolio da umesto IT mafija, koristiš termin strujna ili možda ejsidisi mafija. 

Link to comment

Moje iskustvo od dvadesetak vožnji kaže da im je navigacija uvek upaljena, preko nje potvrđuju prihvatanje vožnje i preko nje potvrđuju završetak vožnje na osnovu kojeg se naplaćuje vožnja. Jedino ako mu tek u vozlu kažeš adresu a njega mrzi da je ukuca u aplikaciju. Ako si kod poručivanja upisao adresu nema šta da pita i ne zna.

Link to comment
30 minutes ago, nesha taxista said:

Čini mi se da je neko ovde napisao da to uvek koriste bez obzira da li znaju ili ne adresu.

Ja. Najčešće upišem adresu odmah kod traženja vozila, a onih par puta kad nisam, uvek su ukucavali odredište u app (i kažu da im je to obaveza).

Link to comment

navijacu za bg taksiste kad ih budem video da, osim prava, zahtevaju i posledicne sledece obaveze:

  • 3 tipa vozila koje mogu da imaju
  • nedeljni estetski pregled
  • 1 boju
  • obavezan broj vozila na ulicama u svako doba dana i u svim vremenskim uslovima
  • obracun sa kriminalcima koji nose taksi table, a presrecu ljude kod trznih centara, zeleznicke i autobuske, aerodroma i terazijama
  • posedovanje POS terminala
  • izdavanje racuna na kome pise gde si se vozio i kojim putem
  • da oni koju duguju porez za par godina unazad, to plate sa kamatama, a ne da im jos otpisuju kamete i reprogramiraju dug.

onda ima smisla da kmece kako ih neko ugrozava. ne moze isto da naplati voznju neko sa raspalim stilom karavanom pretvorenim u pokretnu crkvu ili pepepljaru, i neko sa 5 godina starim a4. 

 

ima mi smisla osloboditi ih pdva na gorivo i automobile, to im jeste sredstvo za radi. uz jako strogu kontrolu koriscenja tog benefita, naravno, inace ce se pola taksista pretvoriti u divlje prodavce polovnjaka i goriva.

 

e, sad, posto nista od ovoga nisam cuo od bilo kog taksiste ili predstavnika udruzenja, trne mi bas salama za njih.

 

go car:go, go!

Link to comment

ima ono kad sedish u taksiju a ide poziv preko radija, novo vozilo ne starije od, ne dacija ne shkoda, da je vozach nepushach, visok, skandinavac star 32 godine (poslednja 3 lazem) i ja se smejem kao shta hoce kog djavola dokon svet [emoji38]ol:

 

ili chuveno kad trazish kola sa klimom morash da inisistirash da bude i ukljuchena u trenutku dolaska (molim vas vozilo sa ukljuchenom klimom!), pa ti se smeju jer si lujka, inache dodje deda, auto ima klimu, zato se i odazvao, ali nece da pali, jer troshi rolf.gif

 

ja sam nachelno i vrlo tolerantna zena, nemam impuls nikom da zagorchavam zivot, chak i kad je malo na moju shtetu. ali recimo 66.67% grunfove liste bi moglo, za pochetak :sad:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...