Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

18 hours ago, Dzudi said:

 

1. A šta da rade oni koji nemaju novca da kupe automobil koji odgovara taksi udruženju, da ostanu bez posla?

 

2. Da li znaš koliko košta estetski pregled?

 

3. Ko plaća farbanje vozila, Udruženje ili taksista koji već plaća mesečnu članarinu Udruženju?

 

 

 

 

  1. da. ili nek se njih trojica koji nemaju para da kupe svako po auto, kupe jedan, pa nek taj auto voze tri vozaca u tri smene. a van radnog vremena nek se vozi autobusom
  2. ne zanima me. ni taksistu ne zanima (niti treba da ga zanima) koja ulaganja ima vlasnik pekare gde je jutros kupio hleb
  3. ne zanima me. ni taksistu ne zanima (niti treba da ga zanima) koja ulaganja ima vlasnik pekare gde je jutros kupio hleb

 

ako taksisti hoce da budu regulisani kao deo javnog prevoza (oni sami traze, ja ne mislim da treba) onda su duzni da prihvate pravila koja vaze za javni prevoz. a ne ovako, mi bi sva prava i mi da odredjujemo sve, al da mozemo sta mi hocemo.

 

da se mene pita, ja bih taksi sluzbu regulisao na sledeci nacin:

  1. potpuno liberalizovao izdavanje taksi dozvola za one koji ispunjavaju uslove (klasa i starost vozila, minimum 5 godina vozackog staza, poznavanje grada)
  2. ukinuo budalastinu da moras da znas kamion da bi vozio taksi

al se mene ne pita jbg.

Link to comment
53 minutes ago, Grunf said:
  1. da. ili nek se njih trojica koji nemaju para da kupe svako po auto, kupe jedan, pa nek taj auto voze tri vozaca u tri smene. a van radnog vremena nek se vozi autobusom
  2. ne zanima me. ni taksistu ne zanima (niti treba da ga zanima) koja ulaganja ima vlasnik pekare gde je jutros kupio hleb
  3. ne zanima me. ni taksistu ne zanima (niti treba da ga zanima) koja ulaganja ima vlasnik pekare gde je jutros kupio hleb

 

ako taksisti hoce da budu regulisani kao deo javnog prevoza (oni sami traze, ja ne mislim da treba) onda su duzni da prihvate pravila koja vaze za javni prevoz. a ne ovako, mi bi sva prava i mi da odredjujemo sve, al da mozemo sta mi hocemo.

 

da se mene pita, ja bih taksi sluzbu regulisao na sledeci nacin:

  1. potpuno liberalizovao izdavanje taksi dozvola za one koji ispunjavaju uslove (klasa i starost vozila, minimum 5 godina vozackog staza, poznavanje grada)
  2. ukinuo budalastinu da moras da znas kamion da bi vozio taksi

al se mene ne pita jbg.

+++

Link to comment

+10000
Na ovo grunfovo...
Kao što meni za neki posao na tenderu npr. traže opremu određenog kvaliteta i konačni proizvod određene specifikacije, iako ja imam "mišljenje" da je za to dovoljna i "slabija " oprema, ja moram da se povinujem uslovima...

I po ko zna koji put: neograničeno izdavanje licenci za taksi uz nultu toleranciju na kašnjenje u plaćanju dažbina, bi dovelo do reda i uopšte ne bi dovelo do dramatičnog porasta taksi vozila u smislu premašivanja broja vozila u odnosu na potrebe...

Država je veoma brza u sankcionisanju nekoga ko ne uplati sve da bi koristio usluge zdravstva, vrlo se to lepo vidi na šalteru u DZ...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, Grunf said:
  1. da. ili nek se njih trojica koji nemaju para da kupe svako po auto, kupe jedan, pa nek taj auto voze tri vozaca u tri smene. a van radnog vremena nek se vozi autobusom
  2. ne zanima me. ni taksistu ne zanima (niti treba da ga zanima) koja ulaganja ima vlasnik pekare gde je jutros kupio hleb
  3. ne zanima me. ni taksistu ne zanima (niti treba da ga zanima) koja ulaganja ima vlasnik pekare gde je jutros kupio hleb

 

ako taksisti hoce da budu regulisani kao deo javnog prevoza (oni sami traze, ja ne mislim da treba) onda su duzni da prihvate pravila koja vaze za javni prevoz. a ne ovako, mi bi sva prava i mi da odredjujemo sve, al da mozemo sta mi hocemo.

 

da se mene pita, ja bih taksi sluzbu regulisao na sledeci nacin:

  1. potpuno liberalizovao izdavanje taksi dozvola za one koji ispunjavaju uslove (klasa i starost vozila, minimum 5 godina vozackog staza, poznavanje grada)
  2. ukinuo budalastinu da moras da znas kamion da bi vozio taksi

al se mene ne pita jbg.

sta bi uradio sa cenama, trziste ili drzava da regulise?

Link to comment

Konkurencija je najbolji podsticaj za bolje poslovanje. Neko ce izabrati bolju uslugu i malo skuplje cene, neko ce da izabere jeftinije. Svako e naci nesto - dok svi imaju minim uslova (o kvalitetu vozila i ovo ostalo sto je Grunf napisao). Posle toga ce biti svejedno da li je taksi, cargo, uber ili bilo sta drugo.

Link to comment
3 hours ago, Grunf said:

da. ili nek se njih trojica koji nemaju para da kupe svako po auto, kupe jedan, pa nek taj auto voze tri vozaca u tri smene. a van radnog vremena nek se vozi autobusom

 

Ne bih mogla to da zamislim. Moj zet, eto konkretno on, kupi vozilo i da ga daje još nekome, a on sam radi više od 8 sati dnevno- pravi kraće pauze pa opet radi..gotovo da nema slobodnog dana..I ne bi dozvolio da još neko radi sa njegovim autom jer on plaća Udruženju, on održava automobil da bude ispravan i čist, on plaća porez.. 

 

 

Na tvoj predlog ne bi pristale ni njegove kolege koje uštede za auto ili ga kupe na lizing. 

 

Meni lično je svejedno kako će biti uređen taksi prevoz- važno mi je da može da me odveze od tačke A do tačke B i ja to platim.

 

Nisam za Car go zbog razloga koje sam već navela u prvom postu na ovoj temi +ne znam koliko poznaju grad.  Aplikacija ne može da navede tačan iznos vožnje jer se dešavaju i gužve i udesi, i ponavljam, zatvaraju se i ulice, i to me najviše zbunjuje kod Car Go-a..   

 

 

Link to comment
3 minutes ago, Dzudi said:

 

Ne bih mogla to da zamislim. Moj zet, eto konkretno on, kupi vozilo i da ga daje još nekome, a on sam radi više od 8 sati dnevno- pravi kraće pauze pa opet radi..gotovo da nema slobodnog dana..I ne bi dozvolio da još neko radi sa njegovim autom jer on plaća Udruženju, on održava automobil da bude ispravan i čist, on plaća porez.. 

 

 

Na tvoj predlog ne bi pristale ni njegove kolege koje uštede za auto ili ga kupe na lizing. 

 

 

nije to moj predlog, tako funkcionise taksi u dosta gradova. jer je taksi vozilo koje 12 ili vise sati stoji na parkingu cist trosak. to sto ta cinjenica beogradskim taksistima ne dolazi do mozga je druga stvar. 

a svuda osim u beogradu funkcionisu taksi udruzenja koja poseduju vozila, a taksisti rade po smenama sa tim vozilima. kako to, majku mu, moze svuda, samo ovde ne?

 

 

Link to comment

@Grunf Razumem te o čemu pričaš, ali dobro znam ovdašnje taksiste i samo sam u postu napisala kako bi oni reagovali. Znam da postoje oni koji ne plaćaju porez pa onda rade reprogram i otpisuju im se sve kamate.

 

Znam i da se muva sa taksimetrom, mada se to meni nije desilo ( ozbiljno nemam takva iskustva ). 

 

Možda će tako nekako raditi u budućnosti taksi u Beogradu- kada mnoge generacije odu u penziju i kada se nešto promeni u samom gradu i u samoj državi.

Link to comment

Čuj ne poznaju grad, a aplikacija ovo-ono! Usput, aplikacija te prebaci na bolji out ako je gužva. A gužve se dešavaju i sa taksijem i tvojim vozilom. Embrace the 21st century narode!

Link to comment

Taksisti su vrlo pametni, bore se protiv konkurencije koja ih tera da se menjaju. Ako uspejau da ubiju CarGo i slicne alternative, mogu lepo da nastave kao sto su i do sad. 

Link to comment

u odbranu car go vozača, odgovorno tvrdim da sam ne mali broj puta sela u taxi gde sam izigravala navigaciju, i to ne samo u tzv. zabitima, već i na novom beogradu, na primer. ne znam odakle je poteklo to da taksisti žmurećki poznaju grad, ali nije baš tako.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...