Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

34 minutes ago, nesha taxista said:

jasno je da oni zapravo ne žele više da se šire, ali hoće da očuvaju postojeći prihod

Pa su zato kupili 100 Jaguara i ne znam koliko drugih novih vozila, da se ne šire i da očuvaju postojeći prihod?

Link to comment

To za jaguare mi poprilicno nije  bilo jasno, al onda cujem da je predsednik kk partizan koji je i uvoznik istih usao u firmu. Ne znam da li je tacno, ali ima logike.

 

Inace obe ruke dizem za kargo, sto se usluge i cene tice. Placanje karticom je skroz suzbilo klasicne taksisticke fore, voznja 700 nema kusur od 1000. Plus se preko aplikacije izbegavaju nesporazumi sa kol centrom, nema pet minuta ubedjivanja da ja mozda ipak zivim u hajneken zgradi. I  sto je mozda najveca prednost cena je uvek ista, ne moras da razmisljas da li je taksimetar stelovan.

Nije ni tu sve idealno u par navrata su prilicno sjebali mini klasu pokusavajuci da uvale ljudima eco na mala vrata. Inace eco klasa je neznatno jeftinija od regularnog taksija u drugoj tarifi, a u prvoj su tu negde. Bilo je nemoguce dobiti mini, ali su sada to ispravili.

 

 Videcemo koliko ce ljudi ostati da vozi posle najnovijih promena, poslednje sto sam cuo je da vise ne mogu da se koriste ni rentakar vozila, koja su mnogi iznajmljivali, vec da ce morati da se uzme auto od njih ili vozi svoj ne stariji od 5 godina.

Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Da rezimiramo, u CarGou:

1. Vozac ne zna gde putnik ide pre nego preuzme voznju

2. Putnik zna okvirnu cenu voznje

3. Putnik moze preko aplikacije da zove vozilo

4. Putnik moze da oceni vozaca

5. Placa se preko kartice 

6. Usluga je za sad uglavnom ljubazna i kulturna

7. CarGo ne blokira grad kad god im nesto ne odgovara

 

Elem, kad taksisti ispune ovih sedam tacaka, tada ce biti resen problem CarGo-a. Mozes do sutra Nesho da udaras kako su oni nelojalna konkurencija i slicno ali sustina je da daju bolju uslugu za koju se ljudi mole kod taksista vec desetinama godina.

Ali, ej, oni ne plaćaju doprinos/staž! :lolol:

Link to comment
3 hours ago, nesha taxista said:

Moram naglasiti da ovde uopšte nije odomaćeno da se putnik unapred pita kuda ide. 

recimo nekad su normalno davali 20% popusta da kazesh gde idesh i svi su govorili. u odnosu na cenu da hvatash na ulici.

 

naravno, u to doba se ni po koju cenu nije mogla dobiti voznja do opshtine do majke i deteta, jer niko nije hteo da vozi kratku relaciju pa josh sa 20% popusta. tako smo i upoznali niz divnih ljudi koji su hteli.

 

kvalitet usluge ne sme da se zasniva na divnosti, nego na pravilima. ali pomaze itekako :sad:

Link to comment
8 hours ago, Skyhighatrist said:

Pa su zato kupili 100 Jaguara i ne znam koliko drugih novih vozila, da se ne šire i da očuvaju postojeći prihod?

Kupili su Jaguare i ostalo, ali zapravo imaju manje vozila nego pre, samo je veći prihod po vozilu. 

Edited by nesha taxista
Link to comment

Znam, ali to nema veze. Nisu o njemu tamo imali lepo mišljenje ni pre 2 godine pa je radio. Naravno da je sukob na istom krilu. Zato je pravi Uber odbijen, za njega važi zakon i procenjeno da je suviše jak, sad evo i Hrvati, a Cargo koji duže i više radi istu stvar ne diraju. 

Edited by nesha taxista
Link to comment

Glasala za taksiste. :)

 

Nikada nisam koristila Car go, i neću.  Mislim da bih se osećala nesigurno. Ukoliko bih tokom vožnje imala neku neprijatnost sa vozačem, kome to prijavljujem? Ocenjivanjem?

 

Usput, nije mi jasno to plaćanje. Da li je obavezno plaćanje karticom ili može i gotovinom?

 

Naxi i Pink taksi primaju kartice, mada ja radije za taksi koristim gotovinu i obavezno dajem  više od cifre koja stoji na taksimetru.

 

U slučaju bilo kakve neprijatnosti, znam kome se obraćam-Udruženju.

Link to comment

Ja se vise osecam sigurno u CarGo :D

 

Jednog sam ocenio losom ocenom (dal 1 ili 2) i dobio mail da ako mogu opisem zasto. Znam da je LeBron pricao da je neko zbog dve lose ocene dobio otkaz. 

 

Placa se iskljucivo karticom, tj tvoja kartica je vezana za njihovu aplikaciju i posle voznje ti automatski skinu iznos. 

Link to comment
8 hours ago, Dzudi said:

Glasala za taksiste. :)

 

Nikada nisam koristila Car go, i neću.  Mislim da bih se osećala nesigurno. Ukoliko bih tokom vožnje imala neku neprijatnost sa vozačem, kome to prijavljujem? Ocenjivanjem?

 

Usput, nije mi jasno to plaćanje. Da li je obavezno plaćanje karticom ili može i gotovinom?

 

Naxi i Pink taksi primaju kartice, mada ja radije za taksi koristim gotovinu i obavezno dajem  više od cifre koja stoji na taksimetru.

 

U slučaju bilo kakve neprijatnosti, znam kome se obraćam-Udruženju.

Razloga za nesigurnost u firmama koje voze neobeleženim automobilima i primaju putnike samo putem aplikacije itekako ima. U ozbiljnijim legalnim taksi firmama veća je odgovornost zato što u slučaju raskida saradnje preduzetnik gubi mnogo više, pošto je mnogo više i uložio. Legalan taksi je stalan posao, dok je aplikacijski neobavezna i privremena varijanta rada na crno. I u svetu vi imate situaciju da recimo u Uberu 90% vozača ne sastavi godinu dana. To je svuda privremen i neobavezan posao. Zato su recimo pritužbe na seksualne napade brojne. Imali su 6000 u poslednje 2 godine: https://www.bbc.com/news/business-50682175

Zato oni kao i ovde Cargo angažuju veliki broj botova kako bi minimizirali probleme. To se kod nas videlo pre neki dan na fejsbuku kad je čovek koji je tamo bio na videu pod svojim punim imenom i prezimenom ispričao kako su tamo izloženi neviđenom maltretiranju pa se onda angažovala silesija botova koja je fejsbuk zasula žalbama da se taj video ukloni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...