Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

kao putnik po opskurnim/bednim gradovima, primetio sam da taksisti vole da prevare mušterije

 

u beogradu mi se to desi u oko 10% na kvaku, znatno manje na žicu/ sada ap

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

I znaš i ime, registraciju vozila, sve unapred. Dok sa taksistom znaš kurac. Bilo bi dobro videti koliko seksualnih napada ima u taksijima.

Vidis da taksisti ocigledno imaju dovoljno vremena da istrazuju sta se po svetu desava do najsitnijih detalja. Sledece je verovatno Rimsko pravo. 

 

Sigurno ne bi imali vremena za gluposti da imaju posla.

Link to comment
On 5.2.2020. at 10:12, Shan Jan said:

Da rezimiramo, u CarGou:

1. Vozac ne zna gde putnik ide pre nego preuzme voznju

2. Putnik zna okvirnu cenu voznje

3. Putnik moze preko aplikacije da zove vozilo

4. Putnik moze da oceni vozaca

5. Placa se preko kartice 

6. Usluga je za sad uglavnom ljubazna i kulturna

7. CarGo ne blokira grad kad god im nesto ne odgovara

 

Elem, kad taksisti ispune ovih sedam tacaka, tada ce biti resen problem CarGo-a. Mozes do sutra Nesho da udaras kako su oni nelojalna konkurencija i slicno ali sustina je da daju bolju uslugu za koju se ljudi mole kod taksista vec desetinama godina.

To je kao kad bi ti vozio bez vozačke dozvole uredno 50 na sat u gradu i rekao kako si ti dobar, a gledaj onog, ide 70. Ne, nego ti nemaš pravo da voziš bez dozvole, a onaj što vozi prebrzo treba da bude kažnjen. Čak i ako ne bude, ti svejedno nemaš pravo da voziš bez dozvole. 

Tako i Car go nema pravo da prevozi putnike i problem će biti rešen kad bude zatvoren. Verovatno će se to desiti kad se budu oslobodili Brnabićke. 

 

Ali ovo je vrhunski argument:

 

Quote

CarGo ne blokira grad kad god im nesto ne odgovara

Pazi neko ilegalnim radom direktno potkrada nekog drugog i sad je još njegov kvalitet što se ne buni. Ono kao ''Đura će ti oprostiti što te je tukao''

Mislim stvarno ...

Edited by nesha taxista
Link to comment

kolko se ljudi zale na taksiste, covek bi pomislio da prosecan taksista obljubi svaku musteriju, uzgred joj gasi pikavce po ledjima, a onda na kraju otme sve pare iz novcanika i ostavi 50km van lokacje na koju je trebao dovesti

msm, ima svakakvih taksista, ali stanje nije ni priblizno lose kako se opisuje

neko sa strane bi pomislio da su taksisti prvi problem ove drzave, a zapravo su na dnu lanca

cak i oni koji otimaju i kradu kupe samo mrvice

Link to comment

Hoće, kao što su ga svuda u svetu zabranili (pričam o sličnim aplikacijama).

 

Jedna mnogo lepa i uredjena zemlja, na “zapadu” i bez korupcije, u jednom gradu od 320k stanovnika ima 3 aplikacije (uber, zoomy, hola). Ista kuknjava bila kad je uber došao, a tek ovi ostali da ti ne govorim. Nisu imali dozvolu, bilo svašta, ali se ispeglalo kad je bahati taksistički lobi ispušio pod pritiskom gradjana jer: bolja usluga i ravno 50% niže cene.

 

Uvek ista priča i te fore možeš da prodaješ samo ljudima kojima je ovo novina.

Link to comment
9 hours ago, Shan Jan said:

Ja se vise osecam sigurno u CarGo :D

 

Jednog sam ocenio losom ocenom (dal 1 ili 2) i dobio mail da ako mogu opisem zasto. Znam da je LeBron pricao da je neko zbog dve lose ocene dobio otkaz. 

 

Placa se iskljucivo karticom, tj tvoja kartica je vezana za njihovu aplikaciju i posle voznje ti automatski skinu iznos. 

Lepo je što se osećaš sigurno u neobeleženom vozilu s aplikacijom. Englezi se recimo uopšte ne osećaju sigurno pa su iz bezbednosnih razloga zabranili Uber:

https://novaekonomija.rs/vesti/vesti-iz-sveta/london-zabranjuje-uber-na-svojim-ulicama

A i Nemci isto tako, kukavice jedne, sram ih bilo:

https://www.blic.rs/biznis/vesti/nemacka-zabranila-uber/lrqqzhy

 

Međutim ovdašnji ljubitelji taksija na crno nemaju razloga za brigu pošto Srbija nije deo normalnog sveta, kao i zato što je Cargo u vlasništvu rekoh već koga. 

 

 

Link to comment
On 4.2.2020. at 17:18, goofs said:

Nece Cargo nikad doci u gradove van Beograda, ne moras da brines, cena taxija u vanbeogradskim gradovima nije dovoljno velika da bi ovi mogli da se ucipe.

Nikad ne reci nikad. Trenutno ih nema, ali pošto su IT mafijaši dokazano alavi do neba nikakvih garancija nema da ih neće biti i van BG. Uostalom i najavili su, čisto da se ne iznenadimo. 

Link to comment

meni u poslednje vreme taksi uglavnom sluzi da hitno stignem od tacke a do tacke b. cargo vozaci ne poznaju grad, a i vreme dolaska vozila koje pise na aplikaciji nicemu ne sluzi, pise 5 minuta a pojave se za 15. kad pozoves taksi znas da ce doci za 3 minuta i da ces stici na vreme, zato sam batalio cargo. 

Link to comment
40 minutes ago, nesha taxista said:

To je kao kad bi ti vozio bez vozačke dozvole uredno 50 na sat u gradu i rekao kako si ti dobar, a gledaj onog, ide 70. Ne, nego ti nemaš pravo da voziš bez dozvole, a onaj što vozi prebrzo treba da bude kažnjen. Čak i ako ne bude, ti svejedno nemaš pravo da voziš bez dozvole. 

Tako i Car go nema pravo da prevozi putnike i problem će biti rešen kad bude zatvoren. Verovatno će se to desiti kad se budu oslobodili Brnabićke. 

 

Ali ovo je vrhunski argument:

 

Pazi neko ilegalnim radom direktno potkrada nekog drugog i sad je još njegov kvalitet što se ne buni. Ono kao ''Đura će ti oprostiti što te je tukao''

Mislim stvarno ...

 

Ne, to je kao da idem u lokalnu pekaru ceo zivot ne jer je volim vec jer je jedina jebena pekara u krugu od kilometar. I pekar, znajuci to, me malo malo pa potkrada, uvaljuje mi budjav lebac i radi od 10 ujutru jer tako njemu odgovara. 

A onda dodje drugi pekar, pocne da radi od 6 ujutru, nikad me ne potkrada i lebac mu je uvek svez. Tad prvi pekar, posto je iz mog ulaza, nas sve zakljuca u zgradi i kaze da necemo nigde da se mrdnemo dok ne resimo ovaj njegov problem. E znas koliko me onda zabole za njegova prava. Ja kupujem jebeni leb, hocu da valja i da me pekar ne maltertira. Imam svoj zivot i svoje probleme, nek se na svoja prava i nelojalnu konkurenciju zali nekom drugom. A ako drugi pekar radi prekovremeno i protiv zakona ima da idem uz njega da promenimo zakon i da se izborimo za njegova prava pa i nek to utice na vece cene. Zasto? Zato sto je posten i lebac mu je dobar. 

 

 

Pocnite da pravite dobar lebac i ne potkradajte musterije i mozda vas neko onda i podrzi.

 

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

meni u poslednje vreme taksi uglavnom sluzi da hitno stignem od tacke a do tacke b. cargo vozaci ne poznaju grad, a i vreme dolaska vozila koje pise na aplikaciji nicemu ne sluzi, pise 5 minuta a pojave se za 15. kad pozoves taksi znas da ce doci za 3 minuta i da ces stici na vreme, zato sam batalio cargo. 

Jedna od najvecih gluposti je da CarGo vozaci ne poznaju grad.

Ja u 90% slucajeva stignem brze po klijenta nego sto pise vreme na aplikaciji.

To mogu da potvrde i neki vidjeniji forumasi :)

Link to comment

Ja pricam o mom iskustvu, dosta njih moram da navodim, cesto promase skretanje, odu duzim putem. Taksisti nemaju taj problem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...