Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

 

Zbog čega je bitno koliko zaradjuje taksista a ne vodoinstalater ili šalteruša u državnoj firmi? Ili vlasnik kafane?

Ili gospa buba?

 

Ako hoće nesha neka ti kaže. Da sam na njegovom mestu odgovorio bih nepristojno, baš kao što je i pitanje...

 

nemoj da skachesh bezveze, niti chovek treba da mi kaze koliko zaradjuje, niti mislim u nepristojnom smislu, niti sa zlom namerom, naprotiv, zanima me da li je to prevelik porez, pa ljudi ne uspevaju da zarade dovoljno da bi placali toliko. kako dodje do tolikog duga kod toliko ljudi. pod uslovom da je bilo shta od informacija koje imamo tachno, naravno. ne poznajem delatnost niti mehanizme, zato pitam :dry:

 

frizerki prosto zatvore radnju? ili ne?

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment

Da, samo frizerka ne ide okolo da preti makazama po gradu, da ide da bije musterije ili konkurenciju.

A alatke joj nisu makaze zarazene hepatitisom C

Edited by dragance
Link to comment

Ne znam stvarno kako ih ne zatvore ako toliko duguju, naravno da treba.

 

Jbt. ovde je nekakav mika taksista iz koteza postao državni neprijatelj veći od zeljka mitrovića i bratije...

Link to comment
3 hours ago, LeBron said:

A ko tebi u Novom Sadu uzima pare, posto tamo jos nema CarGo?

 

Ili se solidarises sa Beogradskim kolegama?

Ono ''još'' je ključno. 

Link to comment
16 minutes ago, gospa buba said:

nemoj da skachesh bezveze, niti chovek treba da mi kaze koliko zaradjuje, niti mislim u nepristojnom smislu, niti sa zlom namerom, naprotiv, zanima me da li je to prevelik porez, pa ljudi ne uspevaju da zarade dovoljno da bi placali toliko. kako dodje do tolikog duga kod toliko ljudi. pod uslovom da je bilo shta od informacija koje imamo tachno, naravno. ne poznajem delatnost niti mehanizme, zato pitam :dry:

 

frizerki prosto zatvore radnju? ili ne?

 

sent from bubamoto

 

 

 

Duguju i frizrke, kao i mnogi drugi paušalci, ali ako njoj nađu radnika na crno ili otvori radnju bez dozvole za friziranje onda joj zatvore radnju. 

Link to comment
3 hours ago, goofs said:

Nece Cargo nikad doci u gradove van Beograda, ne moras da brines, cena taxija u vanbeogradskim gradovima nije dovoljno velika da bi ovi mogli da se ucipe.

Ti samo ne znas koliko je taxi u ns otisao u kurac. Isto ko bg. Nis je jos dobar

Link to comment

otisao sa uslugom ili cenom? 

 

dokle god cargo ne moze da bude znacajnije jeftiniji od taxija nece imati bas neku prodju. jedino ako bas svi taksisti postanu nevaspitana stoka i usluga koju pruzaju bude tezak krs. ima takvih uvek, ali mislim da su u manjini.

Link to comment

Cena, naravno. Koga briga za uslugu? Uostalom kakva moze da bude usluga u taxiju? Izuzev Neshe svi cekaju izdrzavanje kazne ili su se tek vratili iz zatvora

 

Taj pojam usluge na kratkim relacijama je precenjen. Isto ko kad vidim review interkontinetalnog leta ispod 3 sata. Who cares? 

====

Preterujem naravno, da me neko ne uzme za ozbiljno. 

Edited by Ravanelli
Link to comment

Da, ali ustvari dosta si tačno napisao, cena je ljudima dokazano najvažnija. Što se priča o robijašima tiče ima ih svuda, ne brini.

E sad kako će biti pošto je Car go zapravo uveo onu ietu igranku kao Uber gde vi najčešće ne možete dobiti vozilo po obećanim niskim cenama nego vam nude skuplje - videćemo. Ako uzmemo u obzir činjenicu da su najureni vozači sa kolima do 2010. godine i da neće primati one sa starijim od 5 godina, a i to ne Daćiju ili Rapid, jasno je da oni zapravo ne žele više da se šire, ali hoće da očuvaju postojeći prihod. Izgleda da je tu napravljen prećutni dogovor da beogradski taksisti ne propadnu skroz, ali da Brnabićkina ekipa suvlasnika Car go ne bude oštećena. Bajka se polako završava, Car go nije socijalna ustanova nego još jedna mašina pomoću koje ljudi iz vlasti usisavaju novac. 

Link to comment
13 hours ago, Ravanelli said:

Ti samo ne znas koliko je taxi u ns otisao u kurac. Isto ko bg. Nis je jos dobar

Ne bih se složio, vozila su sve bolja, Svi sem jedne firme su prešli na prijem vožnje preko aplikacije, cena nije promenjena niti će u narednih nekoliko meseci biti. 

Što se tiče Niša, jeste da su tamo firme sa zaposlenim vozačima uzele dobra kola, ali robovlasnički sistem ima svoju cenu. Zna se zašto slabo ko sad recimo kod nas seda u Novus. Ovakvih scena je bilo kod nas dosta:

 

 

84122849_2732673076799881_212500559305900032_n.jpg

Edited by nesha taxista
Link to comment
Ne bih se složio, vozila su sve bolja, Svi sem jedne firme su prešli na prijem vožnje preko aplikacije, cena nije promenjena niti će u narednih nekoliko meseci biti. 
Znači postoji samo prijem vožnje, niko još nije uveo plaćanje karticom, ili makar procenu cene preko aplikacije?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Plaćanje karticom ili telefonom je moguće u dve firme, a podsetiću te da je taksimetar jedino zakonsko sredstvo za izračunavanje cene. Dispečer će ti uvek reći približnu cenu unapred ako pitaš i u tom slučaju neće slati vozilo dok ne potvrdiš da ti odgovara.  Sem toga na sajtu jedne firme iimaš i kalkulator na kom upišeš kuda ideš i dobiješ izračunatu cenu. Moram naglasiti da ovde uopšte nije odomaćeno da se putnik unapred pita kuda ide. 

Edited by nesha taxista
Link to comment

Da rezimiramo, u CarGou:

1. Vozac ne zna gde putnik ide pre nego preuzme voznju

2. Putnik zna okvirnu cenu voznje

3. Putnik moze preko aplikacije da zove vozilo

4. Putnik moze da oceni vozaca

5. Placa se preko kartice 

6. Usluga je za sad uglavnom ljubazna i kulturna

7. CarGo ne blokira grad kad god im nesto ne odgovara

 

Elem, kad taksisti ispune ovih sedam tacaka, tada ce biti resen problem CarGo-a. Mozes do sutra Nesho da udaras kako su oni nelojalna konkurencija i slicno ali sustina je da daju bolju uslugu za koju se ljudi mole kod taksista vec desetinama godina.

Link to comment
12 hours ago, Ravanelli said:

Cena, naravno. Koga briga za uslugu? Uostalom kakva moze da bude usluga u taxiju? Izuzev Neshe svi cekaju izdrzavanje kazne ili su se tek vratili iz zatvora

 

Taj pojam usluge na kratkim relacijama je precenjen. Isto ko kad vidim review interkontinetalnog leta ispod 3 sata. Who cares? 

====

Preterujem naravno, da me neko ne uzme za ozbiljno. 

Svaki treći smrdi na duvan jer majstora zabole da puši van vozila

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...