Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ljudi moji, ukucajte adresu destinacije u aplikaciju, pa piše i vidiš kuda treba da se ide i tebi i vozači.

 

a @nesha taxista to za London i Uber si malo izvukao iz konteksta, jer i dalje voze ulicama Londona. Tako beše i pre dve godine, pa su ispeglali dozvolu. Sve je u novcu, a ne o sigurnosti. Bolje priznaj da ti je zbog konkurencije prpa, nego ko fol o bezbednosti putnika. 

Link to comment

Ako ja nisam ukucao adresu, vozač je ukucava, kažu da je to obavezno.

Ako znam kraći ili bolji put, mogu da mu kažem kuda hoću da me vozi.

Ni jednom me nisu vozili bez GPSa.

Link to comment
2 hours ago, maharaja said:

Vidiš, ja imam preko 1000 vožnji sa Uber i Lyft u više država, i nikad nijedno neprijatno iskustvo. Za tih preko 1000 vožnji jedino dodgy iskustvo je bilo kad slika vozača Lifta nije odgovarala vozaču. Dakle, vozio je neko drugi, možda sin. Prijavio, oni reagovali.

 

Što se tiče seksualnih napada i uznemiravanja, znam lično samo ljude koji su ih imali u obeleženim i pravim taksijima, a ne znam nikog ko je imao u Uberu.

 

Moja neprijatna iskustva su samo, i isključivo u taksiju. I to u svakoj državi bez izuzetka. Uglavnom su to nepristojnost, vozikanje po gradu bez potrebe, naplaćivanje više nego što treba, da mene ispituju kuda da idem a ja ne znam grad i slično.

 

edit2: razlozi za zabrane uber-a u Londonu nemaju veze sa sigurnošću, već sa dugogodišnjim sukobom TFL i Ubera

Sigurnost je navedena kao razlog i sasvim sigurno ima veze jer vožnja po niskim cenama iziskuje ogromnu satnicu + sistem rada iziskuje stalno gledanje u mobilni. Bezbednost saobraćaja u ovim varijantama je svuda ugrožena i od toga ne stradaju samo vozči i putnici u tim vozilima nego i mnogi drugi koji s tim nemaju veze. Praksa je to pokazala, a sad ko hoće da prizna dobro, a ko neće - ne mora. 

Link to comment
41 minutes ago, keitel said:

@nesha taxista

 

Da li bi mogao da prestaneš da koristiš izraz it mafija? Prilično diskredituje sve drugo što napišeš.

Mislim da sam samo jednom to koristio i to nakon što gazda su Car go i njegovi botovi tako nazivali moju profesiju milion puta. Njih to onda ne diskredituje? Objektivnost na nivou. 

Link to comment

U mojoj varošici nema Cargo-a, ali sam generalno nezadovoljan cenom i uslugom koju pružaju taxisti (da ne pričam koliko je mojih prijatelja krajnje banditski odrano tokom Exit festivala, a došli su da uživaju u gradu).

Tako da podržavam uvodjenje konkurencije taxi kartelu.

 

 

Link to comment

Da li pored Car go još postoji neko udruženje Japex ili kako se već zove..

 

Pitam jer sam prošle godine zaustavila vozilo, šetao me je u krug i na kraju rekao da ne poznaje moj kraj, ništa mi nije naplatio, ali sam morala da izađem iz vozila jer "on mora hitno po ženu".

 

Zaustavila sam prvi taxi, i normalno me je dovezao do kuće-zgrade..nije gunđao zbog male relacije, ali je video da nosim štap..i častila sam ga, odbio je da uzme novac..to mi se prvi put desilo u taksiju, da odbije neko bakšiš :)

 

Imam brojeve tel nekoliko taksista i zovem po potrebi, jedan me je dovezao do onog DZ za železničare, uradila sam MR tamo..i dok sam čekala na rezultate, čovek se pojavio, čekao i on i onda me vratio kući- taksimetar nije radio dok je čekao unutra sa mnom..

 

  

Edited by Dzudi
Link to comment

Yandex?

 

btw: šta se desilo sa njima?
U početku su svi taksisti koji rade sa njima imali ofarbana vrata sa znakom. U poslednje vreme uopšte ne viđam taksije koji su tako ofarbani

Link to comment
13 hours ago, Dzudi said:

Da li pored Car go još postoji neko udruženje Japex ili kako se već zove..

 

Pitam jer sam prošle godine zaustavila vozilo, šetao me je u krug i na kraju rekao da ne poznaje moj kraj, ništa mi nije naplatio, ali sam morala da izađem iz vozila jer "on mora hitno po ženu".

 

Zaustavila sam prvi taxi, i normalno me je dovezao do kuće-zgrade..nije gunđao zbog male relacije, ali je video da nosim štap..i častila sam ga, odbio je da uzme novac..to mi se prvi put desilo u taksiju, da odbije neko bakšiš :)

 

Imam brojeve tel nekoliko taksista i zovem po potrebi, jedan me je dovezao do onog DZ za železničare, uradila sam MR tamo..i dok sam čekala na rezultate, čovek se pojavio, čekao i on i onda me vratio kući- taksimetar nije radio dok je čekao unutra sa mnom..

 

  

 

To sve stoji. Naslusao sam se i ja dobrih prica o taksistima i 90% njih su ok ljudi, dok su neki i sjajni. Problem je sto nikad ne znas da li ces da naletis na onih 10%. I zapravo to je ono sto mi najvise smeta, sto moram uvek da budem na oprezu (nisam bio dovoljno pametan da uzmem broj taksista koji su bili dobri). U CarGo, bar sto se tice placanja ne moze niko da te zezne, a sto se tice usluge za sad je dobra. Ispado ja ovde njihov bot, ali da se razumemo, onog momenta kada oni pokvare uslugu idemo dalje. To je trzisna utakmica. 

Link to comment
8 hours ago, goofs said:

Da, i to uglavnom iz nekih manjih taxi udruzenja, mali broj vozila su imali na raspolaganju. Mislim da jos uvek rade.

Mislim da su oni krenuli "jako" sa sa Beotaksijem no nestade odjednom...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...