Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

57 minutes ago, nesha taxista said:

U Beogradu se još nije desilo prevrtanje i paljenje privatnih automobila s aplikacijama kao što je bilo slučajeva u Francuskoj, Belgiji, Turskoj

 

Odlicno

 

A zasto ti smeta ako ja naplatim drugaru neke pare jer sam ga odvezao od tacke A do tacke B? Poslao mi poruku preko aplikacije, dao mi neke pare i ja ga odvezao... sto je to problem? Kako uopste "pravi taksisti" znaju da li ja vozim drugara na aerodrom ili sam CarGo vozac? Random maltretiraju ili imaju insajderske informacije ko je privatni vozac, a ko clan fasisticke organizacije CarGo?

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

 

Odlicno

 

A zasto ti smeta ako ja naplatim drugaru neke pare jer sam ga odvezao od tacke A do tacke B? Poslao mi poruku preko aplikacije, dao mi neke pare i ja ga odvezao... sto je to problem? Kako uopste "pravi taksisti" znaju da li ja vozim drugara na aerodrom ili sam CarGo vozac? Random maltretiraju ili imaju insajderske informacije ko je privatni vozac, a ko clan fasisticke organizacije CarGo?

Zato što ti nemaš dozvolu da prevoziš ljude za pare i zato što neko od toga živi i plaća dažbine.  Ako ti je drugar ionako će te zvati na tvoj telefon, ne treba mu Cargo aplikacija za to. 

Edited by nesha taxista
Link to comment
47 minutes ago, nesha taxista said:

 Ako ti je drugar ionako će te zvati na tvoj telefon, ne treba mu Cargo aplikacija za to. 

Tačno. Ne bi smeo ni preko vajbera i vocapa, realno. Nisu registrovani za to.

Link to comment
12 hours ago, nesha taxista said:

Realno je da su glavni u Car go izmislili tu priču po ko zna koji put glumeći jadne žrtve. 

U Beogradu se još nije desilo prevrtanje i paljenje privatnih automobila s aplikacijama kao što je bilo slučajeva u Francuskoj, Belgiji, Turskoj... pa zato tamo Uber angažuje isključivo limi servise s prijavljenim i registrovanim vozačima ili licencirane taksiste. U Turskoj više ni to jer su izbačeni. Vozikanja privatnim neobeleženim automobilima s vozačima koji plaćaju samo aplikaciju više uglavnom nema u Evropi. To nigde nije i ne može biti legalno. 

 

Zao mi je sto ti ovo kazem nesho ali taksisti kako ih ti zamisljas ce izumreti. Znanje za rad u taksiju, zahvaljujuci GPSu, ce biti koliko i znanje da prodajes na ulici carape za 50 dinara. Ti mozes da pizdis sto ljudi koji su tek naucili da voze rade preko CarGo ali to je realnost. Mozda ce neki znalacki vozaci da se traze za limo servis i to je to. A aplikacija vam ne gine, ko ce vise normalan da zove taksi preko telefona. 

 

Tako da taksisti bolje da se prilagode, umesto sto napadaju ljude koji zele svoju koru hleba. 

Link to comment
38 minutes ago, Shan Jan said:

 

 A aplikacija vam ne gine, ko ce vise normalan da zove taksi preko telefona. 

 

Ne postoji nijedan razlog zasto taxi ne moze da ima aplikaciju, pretpostavljam da ih vecina i ima. Aplikacija je samo novi kanal komunikacije i nebitno je da li se vozilo zove mahanjem ruke, telefonom ili aplikacijom. CarGo prodaje maglu. Sustina je u ovom:

 

 

 

Link to comment

Što se tiče taksista, suština jeste da svaka "modernizacija" smanjuje sivu zonu na koju svaki taksista računa u kalkulaciji svojih prihoda.
Pisao sam i ranije, ovo sa ograničavanjem broja taksista od strane države, je priznanje da ne može ili ne želi da vrši svoj posao...
Garantujem da bi 30 % taksista (minimum) prestalo da se bavi tim poslom kada bi bili primorani da redovno plaćaju porez i ispune propise o izgledu vozila. Za početak.
A "elektronsko plaćanje" dakle jasni tokovi novca i usluge... Tek to...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
16 minutes ago, Venom said:

 

Ne postoji nijedan razlog zasto taxi ne moze da ima aplikaciju, pretpostavljam da ih vecina i ima. Aplikacija je samo novi kanal komunikacije i nebitno je da li se vozilo zove mahanjem ruke, telefonom ili aplikacijom. CarGo prodaje maglu. Sustina je u ovom:

 

 

 

 

Ali to nije tako kad je CarGo u pitanju. Vecina vozila sada su CarGo vozila a vozaci ih samo koriste. Veci problem je radno vreme od 12 sati 6 dana u nedelji.

Link to comment
9 hours ago, nesha taxista said:

... i zato što neko od toga živi i plaća dažbine.

:ziga:

Evo ovi što plaćaju dažbine traže

Quote

... i ukidanje klauzule za maksimalnu visinu duga kao uslov za ulazak u reprogram, koja iznosi 1,5 miliona dinara.

 

1.5M din ≈ 12.700€ - taksisti bi valjda trebalo paušalno da plaćaju 100€ poreza mjesečno. Dakle tipusi koji 10 godina nisu platili dinara poreza traže da im se reprogramiraju obaveze (čitaj: da ne plate ni u idućih 10 godina) a ovamo će da drve što drugi ne plaćaju.

 

Link to comment
9 minutes ago, Shan Jan said:

 

Ali to nije tako kad je CarGo u pitanju. Vecina vozila sada su CarGo vozila a vozaci ih samo koriste. Veci problem je radno vreme od 12 sati 6 dana u nedelji.

 

Onda nek se registruju kao taksi udruzenje i neka prestanu da izvrdavaju zakon. "Veci problem" jbt. Nije veci problem nego ozbiljna bolest koja stotine hiljada ljudi izlaze zivotnoj opasnosti.

Link to comment



Juče došao u BG. Dva puta koristio cargo, sa aerodroma (eco) za 1650 dinara! Pa od centra do arene 300. Taksi od arene nazad na isto mesto (nije bilo dostupno ni u biz klasi) 590.
 
usluga cargo maestralna! Nikad više u taksi (ako baš ne moram).


Ovo.

Osovina zla koja ne traži da im mi plaćamo porez i kupujemo automobile, ali zato vozi duplo jeftinije.

Sad, kako je moguće da jedni naplate 300 dindži, a drugi 590 iako su samo 13% skuplji? Magija, brate. Vitezovi asfalta.


Sent from fav toy

Link to comment

Moj kum je taksista, i njemu je stiglo da duguje 2.5 miliona. Od 10 taksista koje znam iz tog njegovog kruga samo dvojica su cisti sa porezom. Ostali su od 1.5 - 3 M duga. Verujem da je slican procenat kod svih taksista.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...