Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

pokušao sa car go u ponedeljak za slavu, platio članarinu, prvi put, drugi put iz trećeg puta zakačim vozilo koje stiže za 6 min. posle 7-8-9 min vozilo je bilo na istoj lokaciji na kojoj je bilo kad sam ga naručio

 

otkažem ga

šansu su dobili, dosta od mene

 

:dry:

Link to comment

A nisi naveo varijantu da ima ljudi koji bi vrlo rado češće zvali "regularni" taksi kada bi oni imali mogućnost plaćanja karticom preko aplikacije ili u kolima? I zakazivanje takođe.
Uopšte ne vidim razlog zašto to oni nisu uveli ranije?
Mislim padaju mi neke ideje:
-Kontrola poslovanja i plaćanje poreza
-dokumentovanje parametara usluge
-izbacivanje argumenta:
nemam sitno da vratim za račun od 463rsd
Ma evo 500 u redu je...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

^^ To mi je pricao mi vozac cargoa, kaze od cene usluge se odbije deo za kompaniju i deo za porez (pretpostavljam PDV), i (poprilicno umanjeni) ostatak se isplati vozacu.

Postoji digitalni trag o svakoj transakciji, mislim da je tu poprilicno tesko izmajmunisati bilo sta na racun poreza.

Link to comment

Najveći broj taksi asocijacija ima mogućnost da se plati karticom kada zoveš- Jandeks ima opciju i da se kartica veže sa nalogom pa ne moraš ni da je imaš kod sebe niti taksista ima aparat. 

Aplikacije, bolje ili lošije imaju sve ozbiljnije taksi asocijacije.

 

Ja beo taksi zovem porukom preko vibera, odlično funkcioniše.

 

U kar go nema krševa, bar za sada, ali ima svakakvih likova i vozača. Vozio sam se sa jednim koji mi je pričao kako je manijakalno depresivan i kako se lečio posle raskida sa ženom. Čak mi je tražio vizitku da ga zastupak kod razvoda...

Link to comment
A nisi naveo varijantu da ima ljudi koji bi vrlo rado češće zvali "regularni" taksi kada bi oni imali mogućnost plaćanja karticom preko aplikacije ili u kolima? I zakazivanje takođe.
Uopšte ne vidim razlog zašto to oni nisu uveli ranije?
Mislim padaju mi neke ideje:
-Kontrola poslovanja i plaćanje poreza
-dokumentovanje parametara usluge
-izbacivanje argumenta:
nemam sitno da vratim za račun od 463rsd
Ma evo 500 u redu je...



... Shiit has hit the fan...


zato shto to uvodi vishak kontrole vozacha, shto vozachi nece.

sent from bubamoto

Link to comment
49 minutes ago, Host said:

Taksi nikad nece istisnuti CarGo dok god je skuplji za znacajan procenat zato sto je niza cena primarni parametar kojim se vode ljudi koji koriste njihove usluge. Evo tvoj primer: ako ti kazem da postoji vrlo jednostavan nacin da brzo narucis cisto taksi vozilo kojim upravlja pristojan, kvalifikovan i osiguran vozac, i da voznju platis bez vadjenja kartice ili kesa, da li ces koristiti ovu uslugu umesto Cargoa? Jedini problem je sto je voznja 10-20% skuplja. 

 

 

Koji je to servis i u odnosu na koju cenu 10-20% , mini ili eko ? Ako je u odnosu na mini, sa 20% je tačno negde između minija i taksija trenutno

 

Link to comment
Nope. Ovako to ide: Cargo naplati neki procenat, mislim da je sada 29% od cene voznje, kao nadoknadu za posredovanje, a jos neki procenat (npr. 5-6%) za doprinose (10k mesecno) koje placaju vozacima. Dakle, taj porez o kojem ti je pricao vozac nije porez na voznju, nego zbir poreza na zaradu, penzionog i zdravstvenog osiguranja koji bi realno trebalo da iznosi bar 5-6 puta vise od onoga sto Cargo placa. Ono sto placaju nije nikakva lova od znacaja za drzavu. Pricamo o milion evra godisnje pod pretpostavkom da Cargo ima 1000 vozaca. 

Servisi poput CarGo će uništiti poslednje oblike radničkih prava?

Pa gde ti živiš jbte?

Pa decenijama pre CarGo je opušteno rađeno sve ovo što ti pišeš u mnogo većim kompanijama sa mnogo više radnika ukupno, i sad će CarGo da uništi nešto?

 

Ja sam Yandex imao i deinstalirao jer nije bila funkcionalna i nije prihvatala vezivanje kartice.

Ajde probaću da vidim...

Drugo kad spominješ protest i pogrešno usmeren "bes građana" pa na koga su to trebali građani da budu ljuti kada su ne prvi put videli da taksisti taj pravednički gnev stavljaju sa strane kad ostvare neke finansijske koristi, zbog kojih i zapravo protestvuju?

 

Edit: oko protesta vozača

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

pokušao sa car go u ponedeljak za slavu, platio članarinu, prvi put, drugi put iz trećeg puta zakačim vozilo koje stiže za 6 min. posle 7-8-9 min vozilo je bilo na istoj lokaciji na kojoj je bilo kad sam ga naručio

 

otkažem ga

šansu su dobili, dosta od mene

 

:dry:

Koliko si platio clanarinu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...