Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

1 minute ago, Host said:

Taksisti ne voze buljeci u aplikaciju nego gledaju ulicu. 

Mislim da ni kod taksista nije puno bolje, jer dosta njih sada dobija pozive preko tableta, ali njihove aplikacije ne uzimsju u obzir da li je auto pri kraju voznje ili be, pa obavestenja iskacu nonstop.

Zar nema zakon koji onemogucava da se radi smena od 12h voznje ? To je ozbiljno ugrozavanje bezbednosti

 

Link to comment

Јуче нисам имао кеша код себе а трола није било па сам звао кар го да се вратим од Јаше Продановића до Булевара мира. 

 

Возач из кар гоа је уредно псовао и замало ме возио преко ауто пута и малешког брда или аутокоманде јер му је навигација тако показивала (да држи десно код савезног мупа).  

 

Добра кола али лоша вожња. 

Link to comment

Ma da, svakog jutra u 5:15 iz Pečenjevce stižu u grad CarGo vozači i onda samo bulje u navigaciju i izazivaju nesreće. A ne kao ovi staaaaari taksisti :nobles: koji već 5 generacija taksiraju ovde i nakon 300 godina svaku rupu znaju - ne treba im ni navigacija, ni tableti...

 

Link to comment
5 minutes ago, laser lotus said:

Ma da, svakog jutra u 5:15 iz Pečenjevce stižu u grad CarGo vozači i onda samo bulje u navigaciju i izazivaju nesreće. A ne kao ovi staaaaari taksisti :nobles: koji već 5 generacija taksiraju ovde i nakon 300 godina svaku rupu znaju - ne treba im ni navigacija, ni tableti...

 

Ne vidim cemu preterivanje

Ovde sam potpuno tim host :fantom:

 

Ako se bg taksistima nema sta zameriti to je poznavanje grada i trenutne situacije

Takodje se bezbednije osecam u klasicnom taksiju, nego da me vozi random osoba koja je npr upravo zavrsila 8casovnu smenu na drugom poslu, nema ni priblizno vozackih km kao prosecan taksista, a tu je da "dopuni budzet"

Link to comment

Kako si samo uspio da pomiriš protivljenje pretjerivanju i team host?

 

Taksisti se rađaju sa dobrim poznavanjem grada? Kad ti dođe taksista sa manje od 10 godina iskustva ti samo odmahneš rukom i zoveš sledećeg? Nikad ti se nije desilo da taksista nema pojma gdje se nalazi ulica? Ko i kako kontroliše koliko sati taksisti rade i koliko su umorni? Iznad toga su da dopune kućni budžet radeći duže?

 

Prosječan vozač CarGo-a je u najgorem slučaju prosječan BG vozač, pa ne vidim u čemu je onda problem sa buljenjem u navigaciju ili poznavanjem grada - ulice su pune takvih. U krajnjoj liniji, niko ti ne brani da te vozi random taksista umjesto random ne-taksiste.

 

Naravno, sve to nema veze sa temom - problem je samo postojanje konkurencije, a ne kakva je konkurencija.

 

Link to comment
8 minutes ago, Host said:

Odstupi, Cacanine!

:(

zavist ercovska ne zna za granice!!!

10 minutes ago, laser lotus said:

Kako si samo uspio da pomiriš protivljenje pretjerivanju i team host?

 

Taksisti se rađaju sa dobrim poznavanjem grada? Kad ti dođe taksista sa manje od 10 godina iskustva ti samo odmahneš rukom i zoveš sledećeg? Nikad ti se nije desilo da taksista nema pojma gdje se nalazi ulica? Ko i kako kontroliše koliko sati taksisti rade i koliko su umorni? Iznad toga su da dopune kućni budžet radeći duže?

 

Prosječan vozač CarGo-a je u najgorem slučaju prosječan BG vozač, pa ne vidim u čemu je onda problem sa buljenjem u navigaciju ili poznavanjem grada - ulice su pune takvih. U krajnjoj liniji, niko ti ne brani da te vozi random taksista umjesto random ne-taksiste.

 

Naravno, sve to nema veze sa temom - problem je samo postojanje konkurencije, a ne kakva je konkurencija.

 

Ne radjaju se nauceni

Jednostavno prosecan taksista je bolji poznavalac grada od prosecnog coveka kom to nije (primarni) posao

Takodje, prosecan taksista je odmorniji i spremniji za taj (jedini) posao od prosecnog vozaca cargo kome je to dopunski posao

 

Sto se konkurencije tice, u nacelu se slazem

Ali smatram da je primarni problem broj taksi dozvola i nacin kako se dolazi do istih

Link to comment
3 hours ago, Lezilebovich said:

Zar nema zakon koji onemogucava da se radi smena od 12h voznje ?

Zar je bitan zakon? Ima i zakon koji kaže da ne možeš obavljati delatnost ako nemaš dozvolu nadležnih organa, pa kargo ipak radi. Kažu da zakon ne valja. Imaš i zakon koji propisuje da bi na prihod od dobara i usluga na tržištu trebalo da plaćaš porez, pa kargo ipak ne plaća. Kažu da zakon ne valja.

Link to comment

Stvar je prilicno jednostavna. Kad narucis voznju na CarGo izadje ti i rejting vozaca koji je uzeo voznju. Ako ti se ne svidja voznju mozes i da otkazes. Rejting dodeljuju gradjani koji se voze i dobijaju se ocene posle svake voznje. 

 

Ne sad da ja branim CarGo posto to radim, a voznji ima koliko hoces, bukvalno jedna za drugom. Valjda ne bi ljudi narucivali toliko da je sranje usluga.

Edited by LeBron
Link to comment
Ljudi se vode kratkorocnim interesom, tj. nizom cenom prevoza. 
 
Ajde kad si vec tu: imate li osiguranje putnika i kakvo? Na koji nacin se ostvaruje? Ko placa doprinose, vozac ili kompanija, i u kom iznosu?
Ne bre, to ljudi zovu ovaj staaari taksi, ali brnaba i softver to prebacuju na CarGo! [emoji12]



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
7 minutes ago, Host said:

Ljudi se vode kratkorocnim interesom, tj. nizom cenom prevoza. 

 

Ajde kad si vec tu: imate li osiguranje putnika i kakvo? Na koji nacin se ostvaruje? Ko placa doprinose, vozac ili kompanija, i u kom iznosu?

Imamo, morao sam to da platim u osiguranju uz ostale papire koji su mi trebali. Ne znam na koji nacin se ostvaruje, iskreno. Doprinose placam ja, prijavljen na rad kao dodatnu delatnost, mislim da je oko 4000 din mesecno. Drug moj koji jedino to radi placa oko 15000 mesecno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...