Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

43 minutes ago, Lezilebovich said:

Ako nije tajna, što nije plaćao? Nije mogao dovoljno da zaradi ili je bio u fazonu da se to na taxiste ne odnosi i da ga bas zabole? 

Iskreno, ne znam. Pre ce biti da je ovo drugo.

Link to comment

Horda drogiranih taksista koji duguju za porez je napala zensku nejac iz humanitarne organizacije Cargo.

To sto su joj unistili automobil i naneli teske telesne povrede ne bi bilo toliko strasno, da time nisu omeli isporuku doniranih citostatika hendikepiranoj deci bez oba roditelja.

 

Ubrzo potom je ista horda, samo jos i u vidno alkoholisanom stanju lukavo hakovala kamere, kako u vozilu, tako i na kompletnoj teritoriji opstine .

 

Aleksandar Vucic

Edited by burekuser
zaboravih da se potpisem
Link to comment
11 hours ago, Shan Jan said:

 

Zao mi je sto ti ovo kazem nesho ali taksisti kako ih ti zamisljas ce izumreti. Znanje za rad u taksiju, zahvaljujuci GPSu, ce biti koliko i znanje da prodajes na ulici carape za 50 dinara. Ti mozes da pizdis sto ljudi koji su tek naucili da voze rade preko CarGo ali to je realnost. Mozda ce neki znalacki vozaci da se traze za limo servis i to je to. A aplikacija vam ne gine, ko ce vise normalan da zove taksi preko telefona. 

 

Tako da taksisti bolje da se prilagode, umesto sto napadaju ljude koji zele svoju koru hleba. 

Ustvari i mi radimo preko aplikacija već godinama, bar moja firma, ali taksimetar je još uvek jedino zakonsko merilo za naplatu ma šta ''inovativni'' zamišljali. A onih koji slabo poznaju grad ima i među redovnim taksistima, ali ne može neko  privatnim kolima da vrši taksi prevoz. 

Edited by nesha taxista
Link to comment
4 hours ago, LeBron said:

Moj kum je taksista, i njemu je stiglo da duguje 2.5 miliona. Od 10 taksista koje znam iz tog njegovog kruga samo dvojica su cisti sa porezom. Ostali su od 1.5 - 3 M duga. Verujem da je slican procenat kod svih taksista.

Možda u BG, dok u manjim mestima već par godina ne može da se registruje TX auto ako nije plaćen porez, a isto su mi tražili i za produženje taksi dozvole. Uzgred, to što mi zovemo porezom je zapravo zbir svih dažbina u kojem je najveći deo socijalno i penziono. I sad kad Car go koji to plaća 0% priča kako zaksisti ne plaćaju porez to je baš onako klasično ''Drž' te lopova''. 

Edited by nesha taxista
Link to comment
28 minutes ago, nesha taxista said:

Možda u BG, dok u manjim mestima već par godina ne može da se registruje TX auto ako nije plaćen porez, a isto su mi tražili i za produženje taksi dozvole. Uzgred, to što mi zovemo porezom je zapravo zbir svih dažbina u kojem je najveći deo socijalno i penziono. I sad kad Car go koji to plaća 0% priča kako zaksisti ne plaćaju porez to je baš onako klasično ''Drž' te lopova''. 

U CarGo svi placaju dazbine, i na osnovnu i na dodatnu delatnost.

Link to comment
Možda u BG, dok u manjim mestima već par godina ne može da se registruje TX auto ako nije plaćen porez, a isto su mi tražili i za produženje taksi dozvole. Uzgred, to što mi zovemo porezom je zapravo zbir svih dažbina u kojem je najveći deo socijalno i penziono. I sad kad Car go koji to plaća 0% priča kako zaksisti ne plaćaju porez to je baš onako klasično ''Drž' te lopova''. 

Čekaj, ako zvanično saopštenje državne institucije kaže "nisu izmirili poreska dugovanjs" valjda oni znaju šta je porez?

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment
5 hours ago, napadaj said:

500.000 je granica visine poreskog duga određena Uredbom, ne 1.500.000.

Jesi li siguran u ovo?

1.5M je granica iz vijesti na b92 od prije tri dana u kojoj taksisti najavljuju strajk pri čemu je jedan od zahtjeva ukidanje te granice od 1.5M.

Na https://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/120719/120719-vest4.html je vijest u kojoj se 1.5M pominje kao granica do koje pravna lica i preduzetnici mogu izmirivati poreski dug na rate (dakle 1.5M nije nešto specifično za taksiste).

500.000 je maksimalni iznos duga do koga je moguće dobiti subvenciju od 8000 evra.

Link to comment
2 minutes ago, laser lotus said:

Jesi li siguran u ovo?

1.5M je granica iz vijesti na b92 od prije tri dana u kojoj taksisti najavljuju strajk pri čemu je jedan od zahtjeva ukidanje te granice od 1.5M.

Na https://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/120719/120719-vest4.html je vijest u kojoj se 1.5M pominje kao granica do koje pravna lica i preduzetnici mogu izmirivati poreski dug na rate (dakle 1.5M nije nešto specifično za taksiste).

500.000 je maksimalni iznos duga do koga je moguće dobiti subvenciju od 8000 evra.

 

Ma to je vest preneta iz Blica koja nema veze sa životom.

 

Zakon o poreskom postupku i poreskoj administraciji propisuje da pravna lica i preduzetnici, u slučajevima u kojima ukupan iznos duga prelazi 1.500.000 dinara, moraju da daju i sredstvo obezbeđenja poreskoj upravi, što mogu biti hipoteka na nepokretnosti, zaloga na pokretnim stvarima, bankarska garancija itd. Sam Zakon ne poznaje ograničenje visine poreskog duga preko kojeg odlaganje plaćanja poreza nije moguće.

 

Ili se taj tip nije dobro izrazio ili novinar nije dobro preneo ili oni zahtevaju da se ukine obaveza davanja sredstva obezbeđenja za dugove iznad 1.500.000 dinara.

 

 

Link to comment
4 hours ago, LeBron said:

U CarGo svi placaju dazbine, i na osnovnu i na dodatnu delatnost.

U Car go nikome ne ide staž na bilo kakvu delatnost jer se ne plaćaju doprinosi niti se mogu plaćati pošto udruženje nije registrovano za poslovnu delatnost prevoza i istu vrši nezakonito. 

Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

Čekaj, ako zvanično saopštenje državne institucije kaže "nisu izmirili poreska dugovanjs" valjda oni znaju šta je porez?

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Saopštenje premijerke je da 20.000 preduzetnika duguje porez iako u celoj Srbiji ima nešto preko 17.000 pa ti vidi. A većina je platila sve jer je morala, to sam gore objasnio. Šta ti uopšte očekuješ od premijerke koja ima tal u toj priči?

Link to comment
49 minutes ago, nesha taxista said:

U Car go nikome ne ide staž na bilo kakvu delatnost jer se ne plaćaju doprinosi niti se mogu plaćati pošto udruženje nije registrovano za poslovnu delatnost prevoza i istu vrši nezakonito. 

Više su nezakoniti taksisti koni samo gledaju da zavrnu nekoga, naročito ako ne poznaje grad. Zapitajte se zašto ljudi više vole car:go nego vas. Sve i da su skuplji, ne bih nikada ušao u taksi sve i da mi život zavisi od toga.

Link to comment
7 hours ago, nesha taxista said:

U Car go nikome ne ide staž na bilo kakvu delatnost jer se ne plaćaju doprinosi niti se mogu plaćati pošto udruženje nije registrovano za poslovnu delatnost prevoza i istu vrši nezakonito. 

 

Odakle ti ovo? Ljudi sa kojima sam se vozio ili se sami prijavljuju kao preduzetnici i ide im staz ili im CarGo uplacuje minimalac (ostalo na ruke) ako voze njihova kola. Ako su lagali mene i ja lazem vas :D

 

Nesho okle tolika mrznja ka CarGou? Imate sljama u svojim redovima, imate divljake, imate gazde koji su svi jedan do drugog krimosi al CarGo ispade djavo gori od svih.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...