Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

Veze bez, ovde je reč o, uz časne izuzetke poput pomenutog izdajnika, čitavoj generaciji igrača koja zna samo da šutne trojku i položi/zakuca zicer. Pričali smo već o tome, ponavljamo se.

Link to comment

Valjda je logicnije da sutnes za poen vise, sa malo vece distance. Meni te dugacke dvojke nisu bile jasne ni devedesetih, no to je verovatno generacijska stvar. Sada se to jednostavno i ne pokusava; ako si zatvoren, dodas saigracu da opali za 3.

Link to comment

Dada, 3>2, čuveni argument. Ne sporim, ali se potpuno slažem s Popom u ovom slučaju - nisam dovoljno glup da zanemarim značaj trojke, ali to ne znači da mi se sviđa u šta se košarka pretvorila.

Link to comment
10 minutes ago, zorglub said:

Veze bez, ovde je reč o, uz časne izuzetke poput pomenutog izdajnika, čitavoj generaciji igrača koja zna samo da šutne trojku i položi/zakuca zicer. Pričali smo već o tome, ponavljamo se.

 

Nema logike. Da bi neko znao da polozi ili zakuca mora da zna mnogo vise od onog sto zna da pripali sa pet metara. A ko zna da sutira trojke, zna da pogodi i sa pet metara.

 

Da je pomalo dosadno, dosadno je. Ali kako se odbrane prilagodjavaju tome da brane vise tri i ulaz, tako ce se naci neko da to iskoristi. Treba samo neko to i da uradi.

Link to comment

Odgledam na NBA TV neki od meceva iz devedesetih i to stvarno lici na drugi sport. Kriterijum sudjenja najpre. Igraci se nisu masovno zakucavali pod kos, ocekujuci rutinski faul i bacanja, vec su sledili sutevi sa poludistance.

Link to comment
6 minutes ago, Venom said:

 

Nema logike. Da bi neko znao da polozi ili zakuca mora da zna mnogo vise od onog sto zna da pripali sa pet metara. A ko zna da sutira trojke, zna da pogodi i sa pet metara.

 

Da je pomalo dosadno, dosadno je. Ali kako se odbrane prilagodjavaju tome da brane vise tri i ulaz, tako ce se naci neko da to iskoristi. Treba samo neko to i da uradi.

 

Ma znam, kao što rekoh, sve smo to već prodiskutovali. Samo se ne bih složio o pripaljivanju - prečesto vidim situacije gde je igrač iz nekog razloga završio dribling nekih 1m unutar 3p, odbrambeni zakasnio na preuzimanje, a ovaj stoji zbunjen i gleda kome da je tutne, sam kao duh. Jebala ih statistika i "loš šut".

 

Pritom mi se ne sviđa ni ovo što je Pop morao da uradi zbog ograničenosti LMA, da ne bude da sam protiv trojke u globalu. Kawhi je po meni ubedljivo najkompletniji backcourt igrač današnjice i zato obožavam da ga gledam, iako je smrad, što moram još jednom da napomenem. :)

Link to comment

Kosarka danas izgleda onako kako smo je pre 15 godina pikali na Soniju. Jedino jos Dzenkins puca daleke dvojke, ne znam da li Karmelo jos uvek to radi. 

Ali da, pre si morao da imas hematom na podlaktici da bi dobio bacanja. 

Link to comment
55 minutes ago, Plajvi said:

Kako bi Peja danas tek polivao. 


+3

 

Gledam kako se trenutno svi loze na Bertransa, jbt lik ima uza ramena od guzice i 14 kila s krevetom. Volem ga ko lebaca i drago mi je sto je tamo, ali to je cinjenica.

Link to comment
13 minutes ago, Plajvi said:

Kosarka danas izgleda onako kako smo je pre 15 godina pikali na Soniju. Jedino jos Dzenkins puca daleke dvojke, ne znam da li Karmelo jos uvek to radi. 

Ali da, pre si morao da imas hematom na podlaktici da bi dobio bacanja. 

To za Soni stoji. Drugar je uvek birao Jordana i drugare, dok sam ja igrao sa Rocketsima. Za dva je sutirao samo Olajuwon, sve ostalo je islo na pokusaje za 3.:laugh: Zbog razlike u kvalitetu timova, jedina sansa da ga dobijem je bio visok procenat suta za 3 poena.:rolleyes:

Ili scena iz igraonice, `97 godina otprilike. Igrao se neki NBA, koji nije bio NBA live. Decku iz kraja pomenem nekog aktuelnog igraca, a on prvo pita jel taj ume da ubode trojku ili ne.:D

Edited by Miljenko
Link to comment
25 minutes ago, goofs said:


+3

 

Gledam kako se trenutno svi loze na Bertransa, jbt lik ima uza ramena od guzice i 14 kila s krevetom. Volem ga ko lebaca i drago mi je sto je tamo, ali to je cinjenica.

 

Peđa je u SAC pretrčao dva puta razdaljinu do meseca i nazad, danas bi imao mnooogo lakši posao.

Link to comment
55 minutes ago, Miljenko said:

To za Soni stoji. Drugar je uvek birao Jordana i drugare, dok sam ja igrao sa Rocketsima. Za dva je sutirao samo Olajuwon, sve ostalo je islo na pokusaje za 3.:laugh: Zbog razlike u kvalitetu timova, jedina sansa da ga dobijem je bio visok procenat suta za 3 poena.:rolleyes:

Ili scena iz igraonice, `97 godina otprilike. Igrao se neki NBA, koji nije bio NBA live. Decku iz kraja pomenem nekog aktuelnog igraca, a on prvo pita jel taj ume da ubode trojku ili ne.:D


Uzmes Pistonse, SAS ili Miami (onaj s Vejdom i Shaqom, sve sampionski timovi), gubis 20 razlike od Dzejson Kaponoa i Bobketsa. /

Edit: I ja sam uzimao Rocketse, ali one s TMac-om i Mingom, ako ne udje trica, Off Reb i kucanje/bacanja, jedini nacin da se pobede sivonje sto pucaju 70 trojki. 

Edited by Plajvi
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...