Jump to content
IGNORED

HBO Max


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

15 minutes ago, morgana said:

kejt stvara pristrasnost pri ocjenjivanju serije, mislim

stvara, ali i treba da stvara :fantom:

hocu reci, objektivno joj podize kvalitet

 

meni je serija bas ok legla, ne znam jel do mene, ali u poslednje vreme samo neko smece gledam, ova serija je dve klase iznad svega toga

 

 

sad, mozda ima malo i do toga sto gledam sve i svasta i na nedeljnom nivou ocekujem da cu uhvatiti nesto odlicno novo, a to se nesto i ne desava i pored sve hiperprodukcije :D 

  • +1 2
Link to comment

Meni je serija, takođe, fino legla. Sama priča je više drama nego krimić, glumci su svi sjajno odradili svoj posao, rasplelo se na način koji nisam očekivala. Nikada nisam očekivala od ove serije, a ni od bilo koje druge da je doktorat iz sociologije, na temu Bela niža srednja klasa u manjim gradskim sredinama Američkog srednjeg zapada u vremenu posle krize.

Edited by Arkadija
  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, Arkadija said:

Meni je serija, takođe, fino legla. Sama priča je više drama nego krimić, glumci su svi sjajno odradili svoj posao, rasplelo se na način koji nisam očekivala. Nikada nisam očekivala od ove serije, a ni od bilo koje druge da je doktorat iz sociologije, na temu Bela niža srednja klasa u manjim gradskim sredinama Američkog srednjeg zapada u vremenu posle krize.

ja nisam bas nista ocekivala, jednostavno mi je sve tanko i neuverljivo. 

gledala sam skoro bas gomilu britanskih serija sa detektivkama koje imaju porodicne i/ili zivotne neprilike, verovatno je i do toga. u jos bar dve koje sam pogledala ovih meseci imamo i  razvedenu detektivku koja zivi sa decom i majkom, bas mi je upalo u oci.

mare reciklira svaki od sablona iz tih serija, do u detalj, samo je sve obojeno patinom americke provincije i kejtinom glumom (a evo, sad cu i tu malo da hulim, ni ona mi nije u svom najboljem izdanju). atmosfera je solidno docarana, to priznajem.

motivi nekih likova i sami likovi su potpuno arbitrarni, kao da je scenarista pisao nove epizode ne obracajuci mnogo paznje na prethodne.

Edited by Aleksija
  • +1 2
Link to comment

Nego, vidi se to pomeranje fokusa, feminizam i tako to.

 

Tri poslednje serije koje su mi legle imaju kostur zensko-zenski odnos: Patria, El desorden que dejes (The mess you leave behind) i Mare of Easttown.

Link to comment
7 minutes ago, morgana said:

vidi, kako ne, jos od big little lies 

 

Nisam gledao.

 

Inace, Ilic odlican, sve u sredu, osim potpuno glupe i nepotrebne poslednje recenice. 

 

Quote

Čitalac bi mogao s dobrim razlozima da se pita kako će se u Srbiji gledati „Mare of Easttown“. Sasvim jednostavno – kako se nedvosmislena priča o ljubavi i razumevanju može videti u zemlji sa poretkom koji nesumnjivo stoji na mržnji?

 

Ne, citalac se tu, sa ili bez razloga, uopste ne pita. Takodje, jebote premisa poredak koji stoji na mrznji. Odakle izvuce to?

  • +1 2
Link to comment

Koji rocket science napravismo od HBO serije:laugh:

Meni se ta nerazradjenost likova uklapa savrseno s raspadom tih porodica, jer je sve pod velom neke tajne i sumnjivo. A kao svi sve znaju o svakom. Prava dark provincija. 

Sad, besmisleno je uporedjivati ovo s Wire ili slicnim remek-delima. Ja sam se nadala da necu imati nagon za povracanjem ili/i transfer blama ko s Nikol Kidman i Hjuom Grantom, pa dobih neocekivano vise.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, fren said:

Koji rocket science napravismo od HBO serije:laugh:

Meni se ta nerazradjenost likova uklapa savrseno s raspadom tih porodica, jer je sve pod velom neke tajne i sumnjivo. A kao svi sve znaju o svakom. Prava dark provincija. 

Sad, besmisleno je uporedjivati ovo s Wire ili slicnim remek-delima. Ja sam se nadala da necu imati nagon za povracanjem ili/i transfer blama ko s Nikol Kidman i Hjuom Grantom, pa dobih neocekivano vise.

 

Pa to, zabacene vukojebine tog tipa su najbolji setup za krimi price. A ko god je ziveo u manjem mestu bilo gde na planeti prepoznaje to iz prve ruke.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, fren said:

Koji rocket science napravismo od HBO serije:laugh:

Meni se ta nerazradjenost likova uklapa savrseno s raspadom tih porodica, jer je sve pod velom neke tajne i sumnjivo. A kao svi sve znaju o svakom. Prava dark provincija. 

Sad, besmisleno je uporedjivati ovo s Wire ili slicnim remek-delima. Ja sam se nadala da necu imati nagon za povracanjem ili/i transfer blama ko s Nikol Kidman i Hjuom Grantom, pa dobih neocekivano vise.

 

Ne bsa.

Vrlina serije jeste u tome da vidisa raspad, ali nemas osecaj da ako jedne noci legnes da se neces probuditi. Atmosfera nije spooky.

 

Otuda ono Ilicevo da zlocin nije rezultat mracnih karaktera, vec slabih karaktera, barem ovaj drugi.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, chandra said:

 

Pa to, zabacene vukojebine tog tipa su najbolji setup za krimi price. A ko god je ziveo u manjem mestu bilo gde na planeti prepoznaje to iz prve ruke.

 

Upravo. I stoga je Ilicev zakljucak potpuo bezveze.

Link to comment
3 minutes ago, Budja said:

 

Upravo. I stoga je Ilicev zakljucak potpuo bezveze.

 

Ajde sad, ostatak teksta je Deki lepo srocio, malo je nategao na kraju. Neko bi rekao da je tekst bas kao i serija ciji je zakljucak pomalo nacuven. ;)

Link to comment
19 minutes ago, Budja said:

 

Ne bsa.

Vrlina serije jeste u tome da vidisa raspad, ali nemas osecaj da ako jedne noci legnes da se neces probuditi. Atmosfera nije spooky.

 

Otuda ono Ilicevo da zlocin nije rezultat mracnih karaktera, vec slabih karaktera, barem ovaj drugi.

Ali meni su ti slabi karakteri upravo tempirane bombe. Od krimosa i psihopata znas sta da ocekujes, ovde imas klinca koji ide mrtav ladan po pistolj i eto, jedna sjebana devojcica nije legla da spava vec je ubijena. Dakle, taj dark preovladava u toj slabosti, pa i brat poteze pistolj na brata na kraju. 

  • +1 1
Link to comment

Od jednog znalca sa FB:

Mare pije Rolling Rock pivo.
Iz kog je filma ovo:

Michael: What kind of beer would you like?
Linda: What? I don't know. I don't care. Any kind.
Michael: I'll get you a Rolling Rock.
Linda: Okay.
Michael: It's a good beer, it's the best around.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Odgledala celu sezonu "odjednom". Meni odlicna, jedna od najboljih zadnjih godina.

 

On 1.6.2021. at 17:26, Arkadija said:

Meni je serija, takođe, fino legla. Sama priča je više drama nego krimić, glumci su svi sjajno odradili svoj posao, rasplelo se na način koji nisam očekivala. Nikada nisam očekivala od ove serije, a ni od bilo koje druge da je doktorat iz sociologije, na temu Bela niža srednja klasa u manjim gradskim sredinama Američkog srednjeg zapada u vremenu posle krize.

 

Otprilike ovako. I sve izgleda vizuelno realno, pocev od same sredine, likova, prostora tj kuca u kojima obitavaju. 

 

On 1.6.2021. at 22:04, fren said:

Ali meni su ti slabi karakteri upravo tempirane bombe. Od krimosa i psihopata znas sta da ocekujes, ovde imas klinca koji ide mrtav ladan po pistolj i eto, jedna sjebana devojcica nije legla da spava vec je ubijena. Dakle, taj dark preovladava u toj slabosti, pa i brat poteze pistolj na brata na kraju. 

 

Kraj objasnjava. Klinac zapravo nije slab karakter, njemu je nesvesno prebacena emotivna odgovornost za probleme u braku roditelja gde ga oni svako na svoj nacin izlazu teretu neprimerenom njegovom uzrastu i uopste poziciji u porodici.  I on puca. Zato i osecaj krivice kod oboje.

Edited by Moonwalker
  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...