Jump to content
IGNORED

HBO Max


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

8 hours ago, ultra plasticni said:

Ne razumem odusevljenje sa Mare ovo je tako prazno i sterilno da vristi od jadnosti

Probaj da gledas seriju iz ugla hronike tog gradica/naselja, a ne iz ugla klasicne Whodunnit detektivske price.  Mare of Easttown je prica o ruralnoj Pensilvaniji (a ne samo o nestalim devojkama), bas kao sto je the Wire prica o Baltimoru (a ne samo o gangovima koji diluju drogu). 

  • +1 7
Link to comment

Mare je meni fenomenalna! Pored prve dve sezone True detectives, prva americka serija u tom zanru koja moze da se pored s najboljim brit ubistvima. Taj mrak od PA je naslikan tako da se jeza uvlaci u kozu. Niko tu vise nije normalan i neokrnjen. Britanskom vajbu naravno doprinosi i sama Kejt (koja je so british inace, a ovde ko da nikad iz jebenog Easttowna nije izasla). Podsetila me malo na Happy Valley, a to je valjda najveci moguci kompliment.

  • +1 3
Link to comment
21 minutes ago, chandra said:

Mare je meni fenomenalna! Pored prve dve sezone True detectives, prva americka serija u tom zanru koja moze da se pored s najboljim brit ubistvima. Taj mrak od PA je naslikan tako da se jeza uvlaci u kozu. Niko tu vise nije normalan i neokrnjen. Britanskom vajbu naravno doprinosi i sama Kejt (koja je so british inace, a ovde ko da nikad iz jebenog Easttowna nije izasla). Podsetila me malo na Happy Valley, a to je valjda najveci moguci kompliment.

posle, možda e02, sam ovo primetio i prilično me je obradovalo pošto mi je hv jedan od favorita

 

sjajna je polazna tačka za usporabu istog ili sličnog socijalnog miljea u usa i u uk(evropi)

 

 

ne znam kako će se meri završiti, al joj je hv podigao lestvicu dobrano, ja se nadam da će je barem dostići

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, chandra said:

Mare je meni fenomenalna! Pored prve dve sezone True detectives, prva americka serija u tom zanru koja moze da se pored s najboljim brit ubistvima. Taj mrak od PA je naslikan tako da se jeza uvlaci u kozu. Niko tu vise nije normalan i neokrnjen. Britanskom vajbu naravno doprinosi i sama Kejt (koja je so british inace, a ovde ko da nikad iz jebenog Easttowna nije izasla). Podsetila me malo na Happy Valley, a to je valjda najveci moguci kompliment.

 

jesi gledao rectify? tu imaš 4 duuuge sezone južnjačke gotik amerikane :D

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 2
Link to comment
On 10.5.2021. at 14:44, kud u maglu Simoviću said:

sviđa mi se soc momenat ruralne amerike na koji baca svetlo

 

 

On 20.5.2021. at 21:57, ObiW said:

  Mare of Easttown je prica o ruralnoj Pensilvaniji

Nije ruralna vec, suburban, eventualno exurban zajednica u PA. No, doduse komotno je moglo biti i upstate NY ili neko drugo malo mjesto na Istocnoj obali.

  • Hvala 1
Link to comment

Meni je Mare vrhunska serija. I Vinslet je maestralna. Baš sam uživao. 
Generalno, HBO ima kvalitetnije serije nego Netfliks što se mene tiče...

  • +1 5
Link to comment

Super mi je sto se poigravaju s tim klasicnim stereotipima u krimi serijama: sumnjivi svestenik, profesor-ucenica itd. Pretpostavljam da ce i kraj biti nesto u tom stilu.

Link to comment
Spoiler

Ima mnogo tih navlaka. Muz drugarice ("tajna", "vidja onu zenu"), njegov brat ("zivela kod njega", zbunio se i zbrisao kad ga je Mare ispitivala), otac klinje ("nije bio u kuci te noci")... Ali deluje mi da ce biti na kraju neko potpuno iznenadjenje. Ova mala je imala neke pare skupljene za operaciju klinca, navodno se nije prostituisala, moguce da je nekoga ucenjivala ili nesto tako? Ali skoro sam ubedjen da ce se nekako njena smrt povezati sa pricom o Marinom sinu. Mozda je on u stvari cale od klinca ubijene? Mozda joj je zato Frank pomagao? Mozda je ubica devojka Marinog sina?

 

Nisam odgledao sestu, cekam da izadje i poslednja, pa zajedno.

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to HBO Max

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...