Jump to content
IGNORED

HBO Max


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

11 hours ago, mraki said:

Odgledao i poslednju, 6. epizodu Belog Lotusa.

Ne sećam se serije koja mi je toliko prazna, a da me nešto vuče da gledam i dalje. Pretpostavljam da je u pitanju neki letnji vajb koji provejva, sami Havaji, ali i činjenica da će biti samo 6 epizoda. Dobra produkcija ume da zavara, style over substance.

U početku sam čekao da se desi nešto krupnije, kasnije je postalo jasno da nije taj tip serije, ali i dalje sam se nadao nečemu smislenijem u celoj priči.
Hteo sam da mi se svidi, ali nije se desilo, konačni utisak je kao i na početku, prilično tanak.
Voleo bih čuti još neko forumsko mišljenje, na netu ima toliko pozitivnih kritika da me zbunjuju, kao da nismo gledali istu seriju.

Sad kad bolje razmislim, čak ni filmičnost Havaja nije iskorištena…

ja nisam pogledala poslednju jos uvek, ali se slazem da je bas plickava, mada je ocigledno trebala da bude nesto poput slatkih lazi. ambiciozno zamisljen scenario koji je trebao da parodira sve savremene politicko korektne floskule savremene amerike, svu tastinu praznine i generalno jedno zamrznuto detinje stanje, koje zna da bude slkatko i ljudsko, bez prenemaganja (tanja) kao i odurno i snobovski, opet nedoraslo, nesvesno i edipalno (sejn i keva), zenski likovi zapoceti ambiciozno, sa trunkom femninizma koji je takodje ispao meta sprdnje. devojke nerazvijenih karaktera, zapleti uvrnuti, smesano sve i do poslednje epizode je, da nije dobre produkcije, kao neki teski tres dz kategorije.... 

  • +1 1
Link to comment
On 27.7.2021. at 18:05, Lezilebovich said:

Hidden - fina i mracna detektivska serija. Velski jezik zvuci odlicno. 

Žena i ja odgledali prvu sezonu, sinoć počeli drugu. 

 

Liči na "Mare of East town", neka vukojebina u kojoj se desi neuobičajen zločin, glavni ženski inspektor sa problemima kod kuće...

 

Nama je serija legla. Iako je tempo baš spor. Vizuelno je sjajna, sa tim njihovim krajolicima i enterijerima starih kuća. 

 

Glavna stvar koja mislim da izdvaja u odnosu na druge, i u odnosu na "Mare", je što od početka znaš ko je zločinac (i u drugoj sezoni isto) a ipak je stalno prisutna tenzija.

 

Nije remek-delo ali je baš dobro urađeno. 

  • +1 1
Link to comment



Odgledao i poslednju, 6. epizodu Belog Lotusa.
Ne sećam se serije koja mi je toliko prazna, a da me nešto vuče da gledam i dalje. Pretpostavljam da je u pitanju neki letnji vajb koji provejva, sami Havaji, ali i činjenica da će biti samo 6 epizoda. Dobra produkcija ume da zavara, style over substance.
U početku sam čekao da se desi nešto krupnije, kasnije je postalo jasno da nije taj tip serije, ali i dalje sam se nadao nečemu smislenijem u celoj priči.
Hteo sam da mi se svidi, ali nije se desilo, konačni utisak je kao i na početku, prilično tanak.
Voleo bih čuti još neko forumsko mišljenje, na netu ima toliko pozitivnih kritika da me zbunjuju, kao da nismo gledali istu seriju.
Sad kad bolje razmislim, čak ni filmičnost Havaja nije iskorištena…


Mene ovaj tvoj sinopsis podseca na mnoge filmove iz kuce hbo poslednjih godina, kada do kraja cekam nesto, ali em ne docekam, em nemam pojma sta se na kraju desilo i sta su hteli da kazu.
Jos kad vidim komedija- drama [emoji849]
Link to comment
On 17.8.2021. at 2:32, mraki said:

Odgledao i poslednju, 6. epizodu Belog Lotusa.

Ne sećam se serije koja mi je toliko prazna, a da me nešto vuče da gledam i dalje. Pretpostavljam da je u pitanju neki letnji vajb koji provejva, sami Havaji, ali i činjenica da će biti samo 6 epizoda. Dobra produkcija ume da zavara, style over substance.

U početku sam čekao da se desi nešto krupnije, kasnije je postalo jasno da nije taj tip serije, ali i dalje sam se nadao nečemu smislenijem u celoj priči.
Hteo sam da mi se svidi, ali nije se desilo, konačni utisak je kao i na početku, prilično tanak.
Voleo bih čuti još neko forumsko mišljenje, na netu ima toliko pozitivnih kritika da me zbunjuju, kao da nismo gledali istu seriju.

Sad kad bolje razmislim, čak ni filmičnost Havaja nije iskorištena…

 

Odgledali i mi poslednju epizodu. Ne znam, meni je serija bila ok. Jedno vreme me je podsećala na Agatu Kristi i onu seriju Poaro, (in a way, mi publika smo Poaro) iako ne mogu da objasnim zašto. Muzika je fenomenalna, sve vreme bije neki Havaji ritam tačno koliko da nabije tenziju. Plus su napravili tako da bukvalno do poslednje scene svi mogu da završe u onom sanduku sa početka serije. Naravno, Alexandra Daddario :heart: kao i uvek. Odnos bogatih i siromašnih, koji ih služe, takodje uradjen kako treba. I onda sam kraj potpuno besmislen i retardiran, ali očekivao sam tako nešto. Peak je sama smrt, sve posle toga je samo da otaljaju kraj. 

 

Sve u svemu, skroz ok. Epizoda traje sat vremena i proleti dok si rekao mahalo. :)

Edited by Mos
  • +1 3
Link to comment

Im taj neki vajb, slažem se, i to mi je nekako sve.

Ostalo je prilično besmisleno, likovi, dijalozi, radnja.

Sad se setih one što se porodila u prvoj epizodi, više se nije ni pojavila. :lolol:

Od početka je sve jako tanko, pa i kraj u skladu sa svim tim, ni manje ni više. A smrt ko neka parodija.

Uopšte nisam imao neku želju da gledam do kraja zbog toga, prosto sam mislio da će se još nešto desiti.

E da, slažem se i za AD :wub:

Edited by mraki
Link to comment

Nego, da se nadovežem na ovo, iako nije HBO.

Nova mini serija sa Nikol Kidman, isto neki velnea rizort, samo deluje malo zanimljivije i misterioznije. :D
Danas izašle prve 3 epizode, od ukupno 8.

Nine Perfect Strangers.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
On 29.7.2021. at 23:54, Sludge Factory said:

Odgledao Succession. Odavno se nisam ovoliko smejao, pojedine delove kao Nusic da je pisao. A Kendal isti Toma Mona, iskoci mi Monina slika pre neki dan na twitteru ili ovde na forumu, ja mislio Kendal prvo :lol: 

 

Recite mi da je Brajan Koks dobio neke glumacke nagrade za ovo. Ceo ansambl je odlican, ali matori kida! 

Poceo da gledam. Bio sam blizu odustajanja nakon prvih pola sata, ali posle je krenuo zaplet pa se nadam da ce valjati. Jedino sto ne mogu da gledam Kendala u ulozi Marka Djurica, stvarno je mucno.

Link to comment
On 18.8.2021. at 18:34, fusion_ said:

Ja jedva treću epizodu odgledao. A vuče me da pogledam do kraja. Jbt koji fenomen od serije. Nikakve radnje a vuče te da gledaš.

Ja mislim da je to zbog toga što je serija toliko prazna i besmislena da se savršeno uklapa u wind down. Sinoć sam odgledao dve epizode u cugu (3 i 4) i posle spavao ko bela lala.

  • Haha 2
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to HBO Max

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...