Jump to content
IGNORED

HBO Max


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

e, ajde pliz sacekate s komentarima do sutra. pojescu se sad, cekam da mi se gospodza vrati s nekog decjeg rodjendana pa da odgledamo zajedno

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Arkadija said:

Videla sam i ja, ali mislim da je ona došla sa malim kada mu lepe flaster, vidi se neka ruka kako promiče kroz kadar.  Ovo, inače, nije nikakav spojler.

 

nije neki spojler, ali radije cu da ga stavim kao da jeste:

 

Spoiler

Pre nego sto kamera zumira sto gde oni sede, vidi se na sekund cerka kako igra nekakvo kuglanje s klincem. Ne vidimo kako su dosli do stola, ali, da, vidimo da je klinac tu kad mu lepe flaster, pa nije iznenadjenje da se i ona vratila za sto.

 

 

Link to comment

E sad pravi spojler:

 

Spoiler

 

Meni je ok kraj, pa i tvist na kraju. Bilo je jasno da nije nijedan od brace, moralo je nesto jos da se zakomplikuje. Ja bih radije da je kraj bio mracniji, ali negde je bilo ocigledno da sve ide ka porodicnoj drami, a i od samog pocetka - nacin na koji je Erin ubijena je sugerisao da nije nekakav zlocin iz strasti u pitanju.

 

Ja nisam primetio neke straobalne rupe, ali bilo je par traljavih momenara. Bilo je cudno kako je matori provalio da mu je pistolj ukraden pa vracen iste noci, ali on kaze kako je cuo buku iz ostave - dakle, morao je odmah sici da vidi sta se desava, primetiti da pistolja nema, a onda ujutru da je vracen. Ajde da kazemo da nije to prijavio jer je ocigledno na ivici neke demencije, ali da jeste, slucaj bi bio trenutno resen. Kao sto bi bio resen i da je Mare videla snimak Ryana kako krade pistolj kad je prvi put gledala snimke s njihove sigurnosne kamere (u tom trenutku deluje da je samo jedan i snimljen, s klincem koji zvrlja grafite, a to je, ako se dobro secam, bilo nakon ubistva).

 

Mozda najveca rupe je sled dogadjaja sa Jessom: zasto prndaci brata da prizna da je ubica kad ocigledno znaju obojica da nije? zasto vidimo kako kaze lor da je billy ubica, da bismo posle saznali da joj je priznao da je ryan? da li billy misli sve vreme da je jess ubica? To je ostalo nedoreceno i neobjasnjeno.

 

  • +1 1
Link to comment

Mare of Easttown

 

Još jedna politička budalaština. Žao mi je pomalo glumaca koji su radili koliko su mogli, ali jeftini politički konstrukt je toliko otupeo svaku kreativnost da je prilično dosadno bilo pratiti ređanje izanđalih političkih stereotipa za školarce koji nisu imali sreće da imaju bolje profesore i da vide ozbiljnije od jednako iskonstruisanih udžbenika...

Link to comment
2 hours ago, chandra said:

E sad pravi spojler:

 

  Hide contents

 

Meni je ok kraj, pa i tvist na kraju. Bilo je jasno da nije nijedan od brace, moralo je nesto jos da se zakomplikuje. Ja bih radije da je kraj bio mracniji, ali negde je bilo ocigledno da sve ide ka porodicnoj drami, a i od samog pocetka - nacin na koji je Erin ubijena je sugerisao da nije nekakav zlocin iz strasti u pitanju.

 

Ja nisam primetio neke straobalne rupe, ali bilo je par traljavih momenara. Bilo je cudno kako je matori provalio da mu je pistolj ukraden pa vracen iste noci, ali on kaze kako je cuo buku iz ostave - dakle, morao je odmah sici da vidi sta se desava, primetiti da pistolja nema, a onda ujutru da je vracen. Ajde da kazemo da nije to prijavio jer je ocigledno na ivici neke demencije, ali da jeste, slucaj bi bio trenutno resen. Kao sto bi bio resen i da je Mare videla snimak Ryana kako krade pistolj kad je prvi put gledala snimke s njihove sigurnosne kamere (u tom trenutku deluje da je samo jedan i snimljen, s klincem koji zvrlja grafite, a to je, ako se dobro secam, bilo nakon ubistva).

 

Mozda najveca rupe je sled dogadjaja sa Jessom: zasto prndaci brata da prizna da je ubica kad ocigledno znaju obojica da nije? zasto vidimo kako kaze lor da je billy ubica, da bismo posle saznali da joj je priznao da je ryan? da li billy misli sve vreme da je jess ubica? To je ostalo nedoreceno i neobjasnjeno.

 

Spoiler

Taj odnos bilija i Jess-a je lose resen. Uopste nije  jasno zasto je Billy sbmissie, koja je njihova ranija istorija, pa da pristaje da bude u podredjenom polozaju. Takodje, taj neki hriscanski rasplet mi se ne svidja. I ja bih voleo nesto mracnije, ili neki fuck off, odoh sa piscem u Ohajo sa sve malim sad kad mi je cerka u Berkliju. Onda, uopste mi nije jasno koja je bila funkcija pisca.  Ono sto jesta snazno, a sto je primetila moja supruga, je feministicki stav: Svi muskarci su govna, osim detektiva koji je smotan i buraza koji je ok, a zene krpe parcice zivota od Lori, preko on crnkinje kojoj se buraz drogira, prijateljica sa rakom i nestalom cerkom, majkom  koju je muz maltretirao... osim Briane.

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Budja said:
  Reveal hidden contents

Taj odnos bilija i Jess-a je lose resen. Uopste nije  jasno zasto je Billy sbmissie, koja je njihova ranija istorija, pa da pristaje da bude u podredjenom polozaju. Takodje, taj neki hriscanski rasplet mi se ne svidja. I ja bih voleo nesto mracnije, ili neki fuck off, odoh sa piscem u Ohajo sa sve malim sad kad mi je cerka u Berkliju. Onda, uopste mi nije jasno koja je bila funkcija pisca.  Ono sto jesta snazno, a sto je primetila moja supruga, je feministicki stav: Svi muskarci su govna, osim detektiva koji je smotan i buraza koji je ok, a zene krpe parcice zivota od Lori, preko on crnkinje kojoj se buraz drogira, prijateljica sa rakom i nestalom cerkom, majkom  koju je muz maltretirao... osim Briane.

 

Šef stanice je jak muški lik. A još je i crnac. Taman se lepo uklapa u moderni narativ. 

 

Meni se inače serija svidela. Retko gledam serije pa ne bih mogao da uporedim sa nekim novijim. Ovo mi je više drama nego krimi. Nekako lepo vozi, svaka epizoda mi je imala dobar tempo. 

  • +1 2
Link to comment




Meni je ok kraj, na nivou ostatka serije.
Spoiler


E i ja sam,


... sve pare stavio da je žena kojoj je dosta svega bilo, tako da obrt sa klincem daje kvalitet.
I da odnos braće je morao biti bolje odrađen





Sve u svemu ja zadovoljan

.... Shiit has hit the fan!



Link to comment
Spoiler

Meni je Rajan bio sumnjiv od pocetka, ali nisam pretpostavila da je ubica vec da zna neku tajnu, tako se ponasao. Ovo za odnos dva brata je jasno jer je mladji okarakterisan kao emotivan i slab na porodicne drame, vec je primio Erin kod sebe da je skloni od oca pijanice, te je njegova zrtva za decu svog brata dosledna.

Ja vidim "rupu" u ponasanju mladje ekipe, zasto su palili dnevnike... al aj da podvedem to pod neku klinacku delikvenciju, mozda da zataskaju neku drogu ili podvodjenje, vrsnjacko nasilje i sl. Sto se opet uklapa u opisanu sredinu i drustvo.

Onaj pisac predstavlja mogucnost bekstva u neku normalnost, van tog grada, za koju Mer nije spremna.

 

 

  • +1 4
Link to comment
Spoiler

ona scena kad Erina drugarica Jess gleda fotografije... tu sam očekivao da se vidi na gomili neka na kojoj su ona i John Ross u odnosu, ili tako nešto.

 

i meni je taj deo sa paljenjem dnevnika od strane klinaca jedini nejasan i nekako štrči. Jessino opravdanje da je to uradila zbog drugarice mi je nedovoljno.

 

Jean Smart je fenomenalna u ulozi majke, njen i Marein odnos su jedan od najboljih delova serije.

 

ja sam nju negde gledao ranije i zapamtio kao super, al sad ne mogu da se setim gde je to bilo.

čitam joj filmografiju ali ne pomaže.

 

Spoiler

e da... jedna od boljih scena mi je kad Carrie zaspi na kadi. očekivao sam da se klinac udavi, i skroz sam bio u fazonu "daj, nemojte te patetične momente". ali super je urađeno, i daje smisao tome što je par puta spominjano da ga je Frank vodio na treninge plivanja.

 

serija ima par tih lepih bežanja od stereotipnih scena. to mi se posebno svidelo.

 

Edited by Svarog
  • +1 6
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to HBO Max

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...