Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Bice preslikan YB i Kopenhagen, samo sto je Bajern mnogo jaci od njih.

 

Realno, osim Vulic/Jovancic ne znam koga bih zamenio u ovakvom sastavu. LaPara nema jos dovoljno uigranosti sa timom, a Vukanovic je novi Srnic, samo mnogo bolji ofanzivno...

 

Ako nam prodje neka kontra bice lepo, ali bojim se da cemo gledati mucenje i poraz u Minhenu. Samo da se ne ponovi Pariz..

Edited by Milosh76
Link to comment
Just now, Dimitrije said:

Nema bolji izbor.  A za horor da sacekamo dok ne vidimo.

 

Ima. Doveo je za skoro dva miliona igraca brzeg, fizicki jaceg, prodornijeg i boljeg driblera od Vukanovica, igraca koji je navikao da igra u timovima koji igraju iz odbrane i tranzicije i fiicki, igracki i takticki je sposobnji da se snadje u ne-igri koju cemo veceras igrati. Vukanoviceva jedina prednost je u tome sto je uigraniji s ekipom ali za to sto mi igramo u Evropi nikakva uigranost ne igra Bog zna kakvu ulogu. S druge strane, Vukanovic ne moze da pretrci, predribla i izgura nikoga, tako da s te strane necemo dobiti nista u postavljanju igre prema napred kad uzmemo loptu, tu cemo da budemo osudjeni da cekamo igrace Bajerna ispred svojih 16, a Vukanovic je po svim parametrima inferioran u odnosu na napadace Bajerna.

 

Stalno se vracamo na isti problem, guramo igrace koji su nedorasli ovom nivou fudbala zbog ove ili one takticke zamisli, a te takticke zamisli cemo tesko ispunjavati jer ti igraci nemaju kvalitet. Vukanovic danas nece postati vestiji s loptom, Jovancic nece postati brzi, Pankov nece postati jaci u duelu. Mi generalno imamo neuporedivo slabiji kvalitet od Bajerna, bezveze je da i to malo boljeg kvaliteta ne izvodimo na teren jer imamo predrasuda o taktickim sposobnostima ovog ili onog igraca.

Link to comment

Pa dobro sve to, ali ako je raspala Herta izvukla remi, što nebi mogli i mi? Ionako nam je to najčešći rezultat protiv jačih... 

 

Ali naravno, sve zavisi od Bajerna i samo donekle od nas, ali ako namirišu krv i krene ih, znaju dati i 7 golova... 

Link to comment
41 minutes ago, harper said:

 

Ima. Doveo je za skoro dva miliona igraca brzeg, fizicki jaceg, prodornijeg i boljeg driblera od Vukanovica, igraca koji je navikao da igra u timovima koji igraju iz odbrane i tranzicije i fiicki, igracki i takticki je sposobnji da se snadje u ne-igri koju cemo veceras igrati. Vukanoviceva jedina prednost je u tome sto je uigraniji s ekipom ali za to sto mi igramo u Evropi nikakva uigranost ne igra Bog zna kakvu ulogu. S druge strane, Vukanovic ne moze da pretrci, predribla i izgura nikoga, tako da s te strane necemo dobiti nista u postavljanju igre prema napred kad uzmemo loptu, tu cemo da budemo osudjeni da cekamo igrace Bajerna ispred svojih 16, a Vukanovic je po svim parametrima inferioran u odnosu na napadace Bajerna.

 

Stalno se vracamo na isti problem, guramo igrace koji su nedorasli ovom nivou fudbala zbog ove ili one takticke zamisli, a te takticke zamisli cemo tesko ispunjavati jer ti igraci nemaju kvalitet. Vukanovic danas nece postati vestiji s loptom, Jovancic nece postati brzi, Pankov nece postati jaci u duelu. Mi generalno imamo neuporedivo slabiji kvalitet od Bajerna, bezveze je da i to malo boljeg kvaliteta ne izvodimo na teren jer imamo predrasuda o taktickim sposobnostima ovog ili onog igraca.

Pretpostavljam da mislite na La Paru.  Na zalost, za razliku od Garsije, koji je na prvoj (i ne samo na prvoj) utakmici u Zvezdi pokazao da ima kvalitet i lako se lako se uklopio u tim, La Para je prvu utakmicu odigrao najblaze receno za slabu 6-ticu.  Bojim se da su ga prekasno doveli i da je igrac kome ce trebati duze vreme da se uigra.  Nadam se da gresim.  Naravno da ne mislim da je Vukanovic bolji igrac od La Pare, ali Vukanoviceva prednost je da je uigraniji i to je za Milojevica (a verovatno i za vecinu trenera) bilo odlucujuce.  Moguce je da La Para udje sa klupe.  Alternativa u vidu Ivanica ne dolazi u obzir jer je van forme.  Vulic bi jos mogao, ali jos uvek hrama u taktickim aspektima igre.

Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

Pretpostavljam da mislite na La Paru.  Na zalost, za razliku od Garsije, koji je na prvoj (i ne samo na prvoj) utakmici u Zvezdi pokazao da ima kvalitet i lako se lako se uklopio u tim, La Para je prvu utakmicu odigrao najblaze receno za slabu 6-ticu.  Bojim se da su ga prekasno doveli i da je igrac kome ce trebati duze vreme da se uigra.  Nadam se da gresim.  Naravno da ne mislim da je Vukanovic bolji igrac od La Pare, ali Vukanoviceva prednost je da je uigraniji i to je za Milojevica (a verovatno i za vecinu trenera) bilo odlucujuce.  Moguce je da La Para udje sa klupe.  Alternativa u vidu Ivanica ne dolazi u obzir jer je van forme.  Vulic bi jos mogao, ali jos uvek hrama u taktickim aspektima igre.

 

Upravo o tome i govorim, ta navodna uigranost igraca je za ono sto Zvezda igra u Evropi savrseno nebitna. Mi u Evropi 90 minuta gruvamo iz zadnje linije lopte napred pa ako nas jednom ili dva puta usere da Marin i jos jedan ili maksimum dva igraca nekako dovuku loptu do gola, to nam je cela napadacka igra. Za to nam je potrebno da pored Garsije i Boacija postoji bar jos jedan igrac s kojim moze nesto i da se odigra. Odbrambeno su igraci poput Vukanovica jednostavno inferiorni takticki, tehnicki i fizicki u odnosu na protivnika, nikakva uigranost tu ne moze da pomogne. Uostalom, mi cemo ovu utakmicu odigrati s potpuno istumbanom odbranom, tako da tu nikakva uigranost ne igra nikakvu ulogu.

 

Nisam gledao tu utakmicu protiv Indjije pa ne mogu da sudim ko je kako odigrao. Ono sto znam je da kad dodjete do toga da vam sudija poklanja pobedu protiv daleko inferiornijeg tima na svom terenu to slabo moze biti posledica lose igre jednog ili dva igraca. Nama je na domacim utakmicama problem totalna nedisciplina i bahatost vecine igraca.

Link to comment

ne znam neka bude da sam ja lud..

em ne prodas bena, kojeg posle ne mozes ni da koristis jer su prosle registracije..

em onda dovedes krilo za 2+ miliona, a prednost dajes vukanovicu.. pa za koji kurac si onda dovodio to krilo? 

ne mogu da se nerviram vise..  nek nam daju 10 komada danas, mater im jebem lopovsku.. :default_coffee:

Link to comment

LaPara je dosao pre 10ak dana... ne zna on ni kretnje ni zelje trenera, videlo se protiv Indjije sasvim dobro. Ben se nije dogovorio sa Arapima posto su nesto menjali... jbg desavase, nama 2 puta u prelaznom roku.

 

Uigrace se LaPara i bice nam koristan, mozda vec u Minhenu. Vukanovic ima prednost samo zbog uigranosti i nista vise.

 

Nijedno krilo za 2+ miliona evra nismo doveli. Dosao je Garsija i on igra, ali za manje od 2M evra svakako.

Link to comment
4 hours ago, MiddleClass said:

Slabo ide prodaja paketa?

Ocekivano. Uspeli su jednim potezom da ubiju energiju oko kluba, ne secam se kad se neko ovako izblamirao. Navijaci su bukvalno na ramenima uneli klub u LS bodreci ga sto na punoj Marakani sto puneci gostujuce tribine Parkena i stadiona YB i ove protuve umesto da kazu hvala vam radnicka klaso sto cemo zahvaljujuci vama drugu godinu zaredom odvojiti 40 % prihoda od LS za ''premije'' da se ne bismo mucili nocu da iznosimo pare u dzakovima a vama u znak zahvalnosti dajemo pristupacne cene paketa gde cemo opet zaraditi nekoliko miliona. Ali ne, alavci hoce na sve to jos nekoliko miliona i uspeli su da predju prag tolerancije na bahatost i lopovluk i sad niko nece da im kesira ogromne pare. Ne znam kako planiraju da napune stadion, morace da dele karte ili ce mozda angazovati stranacke sendvicare. Covece jednu jedinu stvar evropskog nivoa koju mozes da ponudis Ligi sampiona je pun stadion i ambijent cuven u evropi i oni su uspeli to da razjebu jer su alavi. Prosle godine prodali pakete za 3 sata, sad bi opet za dan-dva ali dzaba, nezasito je to. 

Edited by samo_opusteno
Link to comment

Slazem se, ali problem je sto veceras La Para vrlo lako moze opet da "omane".  Ne bi bilo dobro da i drugu utakmicu u Zvezdi odigra lose i bude zamenjen, i za njega, i za tim.

 

Utakmica protiv Indjije je na dusu trenera, po priznanju samog trenera, koji je u tim uvrstio nuigranog igraca, La Paru, i dvojcu totalno indisponiranih igraca, Ivanica i Gajica.  Rezultat je bila nepovezana igra od pocetka koja je posle primljenog gola totalno kolabirala, a u drugom poluvremenu pretvorila se, opet odlukom trenera, u sumanutu svi-u napad-zarezi-odbranu taktiku.

Link to comment
2 minutes ago, samo_opusteno said:

Ocekivano. Uspeli su jednim potezom da ubiju energiju oko kluba, ne secam se kad se neko ovako izblamirao. Navijaci su bukvalno na ramenima uneli klub u LS bodreci ga sto na punoj Marakani sto puneci gostujuce tribine Parkena i stadiona YB i ove protuve umesto da kazu hvala vam radnicka klaso sto cemo zahvaljujuci vama drugu godinu zaredom odvojiti 40 % prihoda od LS za ''premije'' da se ne bismo mucili nocu da iznosimo pare u dzakovima a vama u znak zahvalnosti dajemo pristupacne cene paketa gde cemo opet zaraditi nekoliko miliona. Ali ne, alavci hoce na sve to jos nekoliko miliona i uspeli su da predju prag tolerancije na bahatost i lopovluk i sad niko nece da im kesira ogromne pare. Ne znam kako planiraju da napune stadion, morace da dele karte ili ce mozda angazovati stranacke sendvicare. Covece jednu jedinu stvar evropskog nivoa koju mozes da ponudis Ligi sampiona je pun stadion i ambijent cuven u evropi i oni su uspeli to da razjebu jer su alavi. Prosle godine prodali pakete za 3 sata, sad bi opet za dan-dva ali dzaba, nezasito je to. 

Vec su to jednom uradili, protiv Panatinaikosa 1971.  Uzgred. koja to stranka i njeni glasaci navijaju za Zvezdu?  

Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

Vec su to jednom uradili, protiv Panatinaikosa 1971.  Uzgred. koja to stranka i njeni glasaci navijaju za Zvezdu?  

Ne navijaju glasaci nego ce morati nekako da napune stadion da se ne obrukaju i pred zvezdasima koje se zajebali i pred evropom. Posto zajednicki ispumpavaju pare mozda ce zajedno i exkurzije da organizuju. Lupam, ali nesto ce morati da urade. Pustice pojedinacne karte pred utakmice ali sumnjam da ce to napuniti.

Link to comment

Mada nemam tačan uvid kako ide prodaja karata, ne bi me čudilo da na kraju klub napravi neki salto mortale, pusti karte u prodaju za individualne utakmice, po smanjenim cenama. Barem bi tako postupio neki normalan biznis sa mrvicom zdravog razuma, suočen sa mogućnošću da ne napravi očekivani priliv novca.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...