Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

3 hours ago, dùda said:

Kod sladoleda je poenta da se meša dok se zamrzava, tako se izbegava stvaranje kristala leda i to je tek sladoled.

Ne može se to postići samo sa blenderom, tj bez aparata za sladoled 

Možda kada bi se svako toliko smesa vadila i promešala.

Može da se izvadi iz friza posle nekog vremena i ponovo mikserom izmuti, i tako možda par puta, ko voli.

Link to comment

Navukoh se na njihov cottage cheese, dobar mi je baš. I danas  eto ogrebem kupon za isti. Slučajnost? :unsure:

Edit: Zapravo i ne znam kakvi su drugi cottage sirevi i ima li ih uopšte kod nas, tek sam otkrio tu vrstu. :dry:

Edited by mraki
Link to comment
20 hours ago, dùda said:

Kod sladoleda je poenta da se meša dok se zamrzava, tako se izbegava stvaranje kristala leda i to je tek sladoled.

Ne može se to postići samo sa blenderom, tj bez aparata za sladoled 

Možda kada bi se svako toliko smesa vadila i promešala.

 

uvek sam se pitao zašto sladoledi u kućnoj izvedbi imaju ukus ušećerene, mlevene sante leda 

:zalosna:

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Reaktor said:

 

uvek sam se pitao zašto sladoledi u kućnoj izvedbi imaju ukus ušećerene, mlevene sante leda 

:zalosna:

Ima tu spasa, samo je malo jebada ... prvo, ne treba da bude puno vodenastih stvari, ako je mlečni posebno, punomasna mlečna slatka pavlaka, ukuvana žumanca (ako je klasičan italijanski) i svakih pola sata vaditi iz zamrzivača i dobro promešati (razbiti kristale koje pravi voda). Kad već dođe u fazu da je gladak kao sladoled koji se malo otpio onda se samo ostavi da se smrzne do kraja, sigurno, pet-šest puta treba promešati i razbiti kristaliće.

U svakom slučaju kad skontaš koliko ti je materijala potrebno, koliko sve to košta (dosta jaja, puno slatke pavlake, dobar ektrakt vanile, eventualno topljena čokolada, lešnik ili nešto), ukoliko želiš dobar i kvalitetan sladoled bogatog mlečnog ukusa, ne isplati se, osim ako nisi baš teški snob. Za ukupnu cenu nekoliko kutija takvog fensi domaćeg sladoleda ladno i tu mašinu možeš kupiti pa onda kad je bal ...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Za kvalitetne namirnice nikad nisam uzimao cenu kao faktor.

Ja ću da pojedem te banane, mlečnu pavlaku, med, borovnice, vanilu, organski kakao, a ne neke karagene, glukozne sirupe, ukuse ovoga i onoga iz kupovnog sladoleda .

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, El Guapo said:

Za kvalitetne namirnice nikad nisam uzimao cenu kao faktor.

Ja ću da pojedem te banane, mlečnu pavlaku, med, borovnice, vanilu, organski kakao, a ne neke karagene, glukozne sirupe, ukuse ovoga i onoga iz kupovnog sladoleda .

Ono ne znači da nisam sve to pravila :D, sa svim tim namirnicama, rovarila po radnjama i pijacama da nađem dobar holandski kakao i pravu pastu od vanile mi "švercovali" preko grane, znači samo da ne može biti jeftinije od kupovnog sladoleda, naprotiv. :D. Pokušavam samo da sagledam i drugu stranu, onu ekonomičnu, jer me još niko nikad nije optužio za ekonomičnost. :D

  • +1 1
Link to comment
On 29.6.2022. at 18:31, Plajvi said:

Kad smo vec kod navlacenja, kupio sam gomilu tegli onih grckih crvenih i zelenih papricica punjenih sirom u maslinovom ulju, nemam mesta skoro ni za sta drugo u frizideru, predobro nesto. 

Uspeo sam da uzmem još par teglica zelenih kraćih, prošlo dosta ljudi kroz kuću u proteklim danima i svi su oduševljeni papričicama. Moram još uzeti.

Ja se navukao na lisnate štapiće sa aromom sira :piggy:

 

  • +1 1
Link to comment

Super su i crvene i obe vrste zelenih - mislim da su ove jedne zelene punjene fetom, a druge onim mladim siretom™ za burek i da je to jedina razlika. 

Samo sto su jake i teske za stomak, 3 komada i dosta je. :D Svaka kuca treba da ima

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

sad kupila konzervu kiselog kupusa. ne znam shta me spopalo :rolf:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

Preci nam se neumorno okrecu u grobovima..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...