Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

On 27.6.2022. at 17:49, JakeBlues said:

Danas poprilično razočaran u Lidl. Spremao ragu bolonjez i prirodno je da ide neki tvrdi sir, da ne kažemo parmezan :) preko toga. Imao sam kupljene od pre mesec dana dve kesice "Lovilio" (verovatno Lidlov brand) rendanog "Grana Padano" i "Italian hard cheese". Stajalo u frižideru sve vreme, neotvoreno (fabrički zatvoreno). To su one kesice gde treba prvo makazama odseći jedan kraj, a ispod toga se nalazi onaj zip-loc patent, tako da se može kesica i zatvoriti ako se ne potroši cela količina odjednom. Rok trajanja ok, sve vreme bilo u frižideru kao što rekoh.

 

Otvorim prvu, kad ono unutra uglavnom sve zeleno, i tu i tamo tek ponegde jos belo, kao da sam otvorio kesicu sa nekim sirom te vrste koji ima plemenite plesni (tipa Gorgonzola). Bacim to u djubre, otvorim drugu, kad ono apsolutno isto! Bacio i tu drugu kesicu. 

 

Da je makar isti tip sira, pa kažemo - eto takva im serija cela, ali jedan se prodavao kao Grana Padano a drugi kao "Italian hard cheese" (druge nisu imali u tom trenutku, te sam kupio šta je bilo). 

 

 

Poslednja dva "originalna" grana padano u komadu su vrlo brzo ubudjala. Posle sam prešao na plavo i crno pakovanje iz linde i bio je ok.

  • +1 1
Link to comment
47 minutes ago, maheem said:

Poslednja dva "originalna" grana padano u komadu su vrlo brzo ubudjala. Posle sam prešao na plavo i crno pakovanje iz linde i bio je ok.

isto kod mene, samo kesica usitnjenog. neotvorena u frižideru, kad sam otvorila ono sve zeleno. još nisam videla nego istresla detetu u tanjir. 

  • +1 2
Link to comment
On 23.6.2022. at 17:49, dùda said:

aha, sad sam tek skapirala na šta misliš :D 

ajde Kesić, ali Seka reklamira sve i svašta i to ne baš na način koji mi se dopada 

ono za "online" banku je dno dna. na nivou onih užasnih reklama za neku turističku agenciju, valjda barcino ili tako neko sranje

 

 

 

 

 

I Barcino je "opoziciona" reklama, Mićko Ljubičić valjda? :D

Link to comment

I ja da se nadovežem...nemam običaj da pazarim kesice ali mi se pre dva meseca nadula kesica toliko da je kao kamen bila, inače u roku.. daleko od isteka. Def se GP omuljavio, mada su svi brendovi smekšali i blago promenjog su ukusa svi redom. Dovlačim iz Ita i GP i neke druge brendove i velika je lutrija od ture do ture. Ali, ovi kod nas su ipak stepenica ili dve niže u odnosu Ita tržište.

Link to comment

Solidno se usmrdi, jebo ga, inače može zeleno i da se skloni pa se praviš da nisi video. Ionako uredno dovlačim onaj zeleni sir iz Lidla i rendam ga na pastu i sendviče, baš smo se navukli. 

Link to comment

Kad smo vec kod navlacenja, kupio sam gomilu tegli onih grckih crvenih i zelenih papricica punjenih sirom u maslinovom ulju, nemam mesta skoro ni za sta drugo u frizideru, predobro nesto. 

  • +1 3
Link to comment
28 minutes ago, Plajvi said:

Kad smo vec kod navlacenja, kupio sam gomilu tegli onih grckih crvenih i zelenih papricica punjenih sirom u maslinovom ulju, nemam mesta skoro ni za sta drugo u frizideru, predobro nesto. 

+1

Potpisujem. Nisam navukao ali hoću. Mnogo dobro. 

Link to comment
54 minutes ago, Barti66 said:

I ja da se nadovežem...nemam običaj da pazarim kesice ali mi se pre dva meseca nadula kesica toliko da je kao kamen bila, inače u roku.. daleko od isteka. Def se GP omuljavio, mada su svi brendovi smekšali i blago promenjog su ukusa svi redom. Dovlačim iz Ita i GP i neke druge brendove i velika je lutrija od ture do ture. Ali, ovi kod nas su ipak stepenica ili dve niže u odnosu Ita tržište.

Nećeš verovati ali odlepio sam na švedski tvrdi sir, čak mi je bolji od italijanskih iz naših marketa. Doduše mlatim ga uz vino i pršut a italijanske rendam u paste. Slan i sladak, vockast, ma vatromet jedan od sira.

fdfdae6befba62d4fa5cdc6e21f6ba90.jpg.e675b2dcfa22202c9f44c63dfe42b8b0.jpg

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Da i meni se taj posle roka odmah uzeleneo. Ako pričamo o plavoj kesi. Nakon toga samo crni deluxe u komadu.

 

Inače Lidl najkorektniji po pitanju vraćanja robe. Bukvalno ni ne pitaju ništa.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Barti66 said:

I ja da se nadovežem...nemam običaj da pazarim kesice ali mi se pre dva meseca nadula kesica toliko da je kao kamen bila, inače u roku.. daleko od isteka. Def se GP omuljavio, mada su svi brendovi smekšali i blago promenjog su ukusa svi redom. Dovlačim iz Ita i GP i neke druge brendove i velika je lutrija od ture do ture. Ali, ovi kod nas su ipak stepenica ili dve niže u odnosu Ita tržište.

grana Padano je sir za dlaku vise tolerantan za proizvodnju od svima poznatog Parmezana. ali oba poticu iz regije emilijo-romana i zasticenog porekla i imena su.

sta lidl radi sa time ili sta stampa na kesice je drugi par rukavica.

Link to comment

Slažem se, ali ja nemam u vidu samo Lidl, već sve ovdašnje distributere.

Ovaj mi je jedan od omiljenijih GP koje dovlačim odande ali uvek bude bar 6,7 različitih fela. Siroljub.

gp-riserva-20mesi.webp.6d65d936e929c52e09af8adde2ec5d12.webp

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...