Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

49 minutes ago, Vapad said:

 

 

Ja bih probao domaći sa maslinovim da ima trunku poverenja u sebe da ga ne bih kašikom smazao za par dana...a bih tako da majonez meni no no

 

 

 

nije dobar..gorak je i ljut

 

 

ja sam odavno priznala da postoji majonez stapnim mikserom :sleep:...ali posto ne zlim da jedem toliko suncokretovog ulja a sa maslinovim je grozan  pravim holandez :fantom:

 

  • Wub 2
Link to comment
2 hours ago, Braća Strugacki said:

nemaju pojma, ali to je normalno ovde, nema teme koja me ne iznervira

 

Meni već od tri slova zdr krene gorušica.

  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, ivy said:

 

 

 

nije dobar..gorak je i ljut

 

 

ja sam odavno priznala da postoji majonez stapnim mikserom :sleep:...ali posto ne zlim da jedem toliko suncokretovog ulja a sa maslinovim je grozan  pravim holandez :fantom:

 

 

 

u, daaa, holandez rula :))

Link to comment
17 minutes ago, Mil@n said:

Majonez je nezdravo sranje, al njemu u prilog, 95% stvari koje jedemo su nezdrava sranja, nema mesta panici. :rolleyes:

 

Stvarno zavisi mera, i gde koliko šta koristiš. Recimo, kad vidim koleginicu koja svakodnevno jede cezar salatu koju sama napravi, jer zdravlje, iscepka salatu i onda naroka dresing od po kile majoneza. Pa jebote. Sigurno se to ne radi. 

 

Meni te stvari služe kao mini dodatak, maltene kao mamac, za malog. Zato i mala pakovanja. Ja se hranim pretežno puterom i pavlakom, i jogurtom, običnim i grčkim. I jaja. To je moja hrana :debela:

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

stvarno me mrzi da objašnjavam ćeliju, šta je uloga holesterola i ostalih lipida, kao i zašto je nešto zdravo dok se organizam razvija i raste, a možda nije kada dođe u fazu da čeka dumre

postoje situacije u kojma su korisni prosti šećeri i masti (reč masti upotrebljavam u hemijskom smislu)  proteini, složeni šećeri, razna vlakna, alkoholi itd itd

obično me ovo dovoljno iznervira da ne pišem, a već sam u toj fazi, dođe mi samo da sipam uvrede levo i desno

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Stvarno zavisi mera, i gde koliko šta koristiš. Recimo, kad vidim koleginicu koja svakodnevno jede cezar salatu koju sama napravi, jer zdravlje, iscepka salatu i onda naroka dresing od po kile majoneza. Pa jebote. Sigurno se to ne radi. 

 

Znaš kako, radi se, ali nemoj onda da se furaš na zdrav život... To licemerje mi je malo smešno... Kao moj rođeni burazer koji se skinuo sa koka kole da bi prešao na Koktu... Mada moram da ga pohvalim, posle je prestao sa svim gaziranim. :)

 

Mislim da je manje više sva hrana toliko degenerisana, nadrogirana, stimulisana kojekakvom hemijom i steroidima i aditivima i koječim da je zaista baš zajebano u potpunosti se zdravo hraniti. Oni koji u tome uspeju i suzdržavaju se svega lošeg, svaka čast. 

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Moja tašta pravi domaći majonez za rusku, kao mnogo je bolji od kupovnog, a u stvari nije :D

Tomi mi je najbolji, probao sam i Tomi sa maslinovim uljem i dobar je i on, ali čini mi se da mi se standardni više sviđao.

 

Ja sam obožavao majonez ali sam prestao da ga jedem kada sam prvi put hteo da smršam. Ne zato što mislim da su masti nezdrave, zapravo svi apdejtovani ozbiljni izbori kažu da zasićene masti nisu ni blizu toliko loše koliko se mislilo, Harvard na primer. Izbacio sam jer masti po gramu imaju duplo više kalorija, pa mi bilo bezveze da ispucam tipa 300 kalorija na sos. Al cepao sam i cepam masne komade mesa bez trunke griže savesti. Kapiram da je mnogo nezdravije pojesti onu pileću šunku za koju se ljudi tripuju da je zdrava jer ima 0 masti nego nešto masno manje procesuirano. 

  • +1 6
Link to comment

to shto ima 0 masti mora da ima ne-0 necheg drugog, da bi fizichki opstalo, u formatu, da tako kazem. ako se ne varam, isto vazi i za shecer i druge ne-stvari. sad dal je zdravo ili nije, u 21 veku je slaba vajda da se diskutuje :unsure:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 4
Link to comment
7 hours ago, Svemir Zeka said:

Dajem klincu ponekad majonez, jer ne voli ništa, a to hoće, da ga nagojim malo, štapićast je, prelomiće se kad krene škola. Njemu holesterol i treba.

 

Ne koučujte mi zdrav život, molim

 


Mleko neka pegla, od majoneza samo gujsc naraste :D

Link to comment

Uspešno se treniram da ne jedem ništa, i nikad se zdravije nisam osećao :covid19:

 

 

 

čuj. zdrava ishrana u 21.veku! muahahahahahaha

Edited by Filozof manijak
  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, Braća Strugacki said:

stvarno me mrzi da objašnjavam ćeliju, šta je uloga holesterola i ostalih lipida, kao i zašto je nešto zdravo dok se organizam razvija i raste, a možda nije kada dođe u fazu da čeka dumre

postoje situacije u kojma su korisni prosti šećeri i masti (reč masti upotrebljavam u hemijskom smislu)  proteini, složeni šećeri, razna vlakna, alkoholi itd itd

obično me ovo dovoljno iznervira da ne pišem, a već sam u toj fazi, dođe mi samo da sipam uvrede levo i desno

Nema potrebe previše dumati, priroda je to već sve uredila, sve što se ne može naći slobodno u prirodi u tom obliku, nije zdravo. Čisto ulje, šećeri ... Pa i prerađevine svih vrsta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...