Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

5 hours ago, Valkyrie said:

Da čekamo 40 minuta na sladoled i da napravi samo 1 litar!? Svašta. 

 

 

chekacemo, as in, da li neko zeli malo sladoleda za 40 minuta :D

 

nije to paprikash pa da se nazderemo :dry:

Link to comment
3 hours ago, mraki said:

Moderacijo, zašto i ovaj post nije prebačen na krpe i ćega? Zbog graška? :dry:

Čitaj bolje, tema mog posta je bijednih 1l sladoleda i grašak od kilo.

 

@gospa buba kuvala danas paprikaš od spominjanih ćurećih krila, mladih krompirića i Italiamo paradajza iz boce s bosiljkom. Jeli na lavore, nema ništa loše u ožderavanju krompir-čorbom.

  • +1 1
Link to comment

Pa to i kažem, moj post o mašini za sladoled prebacili, a ovo ostavili zbog smb kuglica. :dry:

Dobro, ubedili ste me da mi ne treba ta naprava i uštedeli mi preko 3k dinara. Moram da vidim koliko je to gotovog sladoleda. 

Link to comment
4 hours ago, mraki said:

Pa to i kažem, moj post o mašini za sladoled prebacili, a ovo ostavili zbog smb kuglica. :dry:

Dobro, ubedili ste me da mi ne treba ta naprava i uštedeli mi preko 3k dinara. Moram da vidim koliko je to gotovog sladoleda. 

 

Ne mnogo, poskupeo je, ali ima u lidlu recimo od danas akcija plazma kocka 900ml za 330rsd cca. znači devet litara. A ako uzimaš one njihove može sigurno i bolje da se prođe ;)

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, El Guapo said:

Ako praviš zdrav sladoled i imaš blender, na pijaci kg banana 80din, možeš 40kg da napraviš.

 

1 hour ago, ivy said:

e da..sladoled od zamrznute banane je 1 genijalna stvar...samo treba dobra blender 

 

 

Ok, zainteresovan sam, kako?

 

Mada neću rešiti problem šećera ako krljam kilo banana dnevno uz sve ostalo, ali me i dalje interesuje

 

Link to comment
 
 
Ok, zainteresovan sam, kako?
 
Mada neću rešiti problem šećera ako krljam kilo banana dnevno uz sve ostalo, ali me i dalje interesuje
 
Iseckas banane na kolukolutice i zamrznes. I to ti je osnova. Onda stavljas sta hoses. Ja stavim kikiriki buter, mleko, vanilin secer,kakao i cokoladne kapljice. Sve u blender i ponovo malo u friz. I to ti je to.

Послато са SM-A305F помоћу Тапатока

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Kakve su im lubenice?

 

On 13.7.2022. at 19:02, Plajvi said:

Ne taj, imaju posebno stracatela dezert i kofi dezert

Ovaj iz tvog posta mi se nije svideo, jak smek ima nekako, lepsi su mi oni tiramisui iz casica

2087442722.jpg

 

Nisam probao njihov tiramisu, moja gospođa pravi najbolji. :sleep:

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
42 minutes ago, DejanMilč said:

Kakve su im lubenice?

 

 

Nisam probao njihov tiramisu, moja gospođa pravi najbolji. :sleep:

Ova 1 što sam kupio sveža i slatka i nije mnogo velika, samo 8.5kg ;)

4 hours ago, munze said:

Iseckas banane na kolukolutice i zamrznes. I to ti je osnova. Onda stavljas sta hoses. Ja stavim kikiriki buter, mleko, vanilin secer,kakao i cokoladne kapljice. Sve u blender i ponovo malo u friz. I to ti je to.

Послато са SM-A305F помоћу Тапатока
 

 

Ja sam mešao sa slatkom pavlakom, i ubacio borovnice za prvi put, vidim da mnogi stavljaju ekstrakt vanile, pa planiram i to da kupim ako ima u Lindi, i staviću i kokosovo brašno za drugu turu.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, El Guapo said:

Ako praviš zdrav sladoled i imaš blender, na pijaci kg banana 80din, možeš 40kg da napraviš.

Kod sladoleda je poenta da se meša dok se zamrzava, tako se izbegava stvaranje kristala leda i to je tek sladoled.

Ne može se to postići samo sa blenderom, tj bez aparata za sladoled 

Možda kada bi se svako toliko smesa vadila i promešala.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

A kako su banane jeftinije na pijaci, od kad to?

Nisam ih dugo kupovao tamo…

 

@dùda a od aparata za sladoled iz linde je i krenula diskusija, nego prebacio renne taj post na krpe i ćega, kaže ne može to ovde. :mad:

Edited by mraki
  • Haha 1
Link to comment

Kad već spominjete banane, video sam simpatičan recept, Frozen snickers banana bites: 2 banane se iseku na kolutiće, premažu kikiriki puterom, poklope drugim polovinama kao sendvič i zamrznu na 4-5 sati ili tokom noći. Posle toga se potope u rastopljenu čokoladu za kuvanje (sa uljem ili šta vi obično dodajete), izređaju na papir za pečenje i opet zamrznu. Pre jela se sačeka malo da se opuste. Podseća na one fore sa zamrznutom bananom u čokoladi: banana namaže kikiriki puterom, na nju nalepi seckani ili ceo kikiriki i prelije se čokoladom. :piggy:

Lidl ima dobre čokolade za kuvanje!

 

 

Edited by DejanMilč
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...