Jump to content
IGNORED

Nova S


Frank Pembleton

Recommended Posts

niko nema pravo da propagira ideje koje su opasne po javno zdravlje svih građana republike srbije

 

ako smo sankcionisali nadrilekare, vidovite zorke i ine onda smo tu liniju kao društvo odavno podvukli, ne sme da postoji ikakva retrogradnost sada u 21. veku

Link to comment
12 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

niko nema pravo da propagira ideje koje su opasne po javno zdravlje svih građana republike srbije

 

ako smo sankcionisali nadrilekare, vidovite zorke i ine onda smo tu liniju kao društvo odavno podvukli, ne sme da postoji ikakva retrogradnost sada u 21. veku

gde to? u norveškoj?

Link to comment
On 31.3.2021. at 10:35, aram said:

@Marvin (Paranoid Android)
jep... ne vidi se to previše, ovo je klasični interlaced kontra field, u ovom progressive se manje vidi, ali da se primetiti kad se nešto malo brže kreće.

Da da. Verovatno je montirano 24p pa je napravljen zajeb kad je eksportovano na 50i. 

 

On 31.3.2021. at 11:13, Frank Pembleton said:

Jbga juče sretnem kolegu tonca koji sad predaje na FDU, bio u PTC "da porazgovara o kvalitetu tona u ovim igranim serijama".
Rekli mu da su to "ključ u ruke i mi tu ne možemo ništa".
On im rekao:
Pa da ali valjda možete da postavite neki nivo ispod koga se ne ide?

Naravno stoji i da kad sam PTC radi ima tu kurcobolje.

A ovaj kad je pokušao da "istraži" za par nekih serija ustanovio je da uopšte nema tonske posprodukcije!
Jbga nema vremena (čitaj: nećemo da platimo).
Tako da verovatno se i ovo tako nekako odvijalo...

 

Da ima kurcobolje svuda, naravno da ima, a entuzijazam je nula, odnosno teži nuli. 

Ipak mislim da je zavladalo i neznanje, pogotovo sa digitalnim tehnologijama.

 

Sa jedne strane imamo stare ljude koji i dan danas razmišljaju analogno. Kod slike manje više, jedino što vole automatiku, ali kod tona. Brate, da li mora da se gruva ton? Snimi mi i -25dB nikakav problem, to je jebeni PCM 48kHz koji ima rezervu. Svi imaju potrebu na nabiju što više. A ako dođe do 0dB to je kraj, nema popravka. Tek koje je ludilo sa digitalnim bežičnim mikrofonima. Tu se podešava nivo na samom mikrofonu, na njegovoj bazi i na kameri (zumu ili već na čemu se snima).  Dođe mi snimak lep oko -9dB a puca samo tako. Debil nabio nivo na bazi a smanjio na kameri?! Najjači biser je kad mi tokom snimanja sinhrona menjaju nivo tona. 

 

Sa druge strane mladi, odrasli u svetu interneta FB i YT.  Montiraju gledajući kompjuterski monitor. I šta će tu da vide? Fildove, nema šanse. Boje manje više. Nivo signala teško.

Posebno me nerviraju ovi sa Političkih nauka. Njih oduvek uče da su oni ti koji su popili svu pamet ovog sveta, što i nije neki loš životni stav, ali od kad su počeli da im pokazuju video montažu katastrofa. Njihovo znanje montaže je na nivou kompjuterskog kursa za penzionere u staračkom domu. A oni, puni sebe, misle da sve znaju. 

 

Neke stvari jednostavno nisu predmet polemike. Kao što ni jedan novinar koliko god da ga boli kurac za posao i tekst koji piše neće napisati pogrešan padež, rod ili broj tako i u tehnici postoji neki minimum.

Nivo audio i video signala, podešavanja oko fildova, safe area za titlove su osnovne stvari. Tu ne sme biti greške. 

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, dvb-t manijak said:

ni jedan novinar koliko god da ga boli kurac za posao i tekst koji piše neće napisati pogrešan padež, rod ili broj


Ahahaha, pa da ti samo znaš kakvi mi tekstovi stižu. :D
A o interpunkciji tek da ti ne pričam, jedan
od dvadeset zna gde ide zarez, razmak se stavlja i pre i posle interpunkcijskog znaka, stave tzv. pa navodnike, ma ne mogu svega ni da se setim...

  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, dvb-t manijak said:

Neke stvari jednostavno nisu predmet polemike. Kao što ni jedan novinar koliko god da ga boli kurac za posao i tekst koji piše neće napisati pogrešan padež, rod ili broj tako i u tehnici postoji neki minimum.

 

 

 

 

 

 

Vidi se da nisi novinar.. :D

  • Haha 3
Link to comment

Tek sam sad odgledala na EON-u detoniranje Darka Mitrovića u lajvu 31.3.

Meni je tog čoveka žao, a pritom mi je nesimpatičan. A još više mi je žao ni-krivog-ni-dužnog Mareta.

Mesecima unazad se videlo da će ta priča imati tužan do tragičan kraj. Gomila pritisaka, stvarnih i umišljenih, gomila smrti i užasa je previše i za mnogo obrazovanije i solidnije ličnosti nego što je Mitrović.

 

Ako nas vlast i ceo krizni štab godinu dana jebe u mozak, ako lažu žive i skrivaju mrtve, zašto bi jedan rupičasto obrazovan lik iz Bataje bio taj na kojem će kola da se lome?!

On je žrtva.

A osim toga što je žrtva - meni je on bio lakmus papir Srbije. 
Gomile ljudi razmišljaju kao Dare (minus psihozica) i Mare. Većina zapravo...

 

I mislim da ih nepravedno gurate u zagrljaj Hepija i ostalih televizija.

 

E, da - a posebno mi ide na ganglije ogradjivanje Nova S od njegovih stavova (tek počinjem da gledam tu epizodu od 30.3. baš da vidim šta je to tako užasno rekao) sa visina Olimpa, dok im portal Nova S sve više liči na tabloidno splačinarenje najgore vrste.

 

  • +1 5
Link to comment

Pa to menađeri magovi sa NovaS rade "damage control" ali svojih plata i bonusa.
Inače menadžment je u okviru firme prezentovao fantastične brojeve gledanosti tog Razgibavanja.

.... Shiit has hit the fan!



Link to comment

Danas sam slučajno zakačio na netu Brakusa i Banjca, reče Brakus da su ga istog dana kada je Darko otišao zvali iz UM da radi emisiju sa Maretom ali je odbio.

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...